#
#
HABERLER

Futbol'un Hikayeleri 3.Bölüm (Bursaspor Fair-Play Okulları)

16/07/2015 - 23:08
8 il ve ilçede hizmet veren Bursaspor futbol okulları, aynı a maç doğrultusunda hareket eder ve katıldıkları turnuvalarda verdikleri eğitimin sonucunu alınca da hem antrenörler, hem camia, hem aileler hem de futbol severler mutlu olurlar.
Bunun en güzel örneği ise geçtiğimiz haftalarda Altınordu spor kulübü 'nün düzenlediği U-11 Balkan Kupasına "Onur" konuğu olarak katılan Bursaspor çok şık bir harekete imza atarak gösterdi.
Yarı-Final Maçına kadar gelen küçük timsahların rakibi Kosovalı Korriku takımıydı.Bursaspor 1-0 öndeydi ve skoru 1-1'e getirdi. Kosavalı minikler golün sevincini yaşarken hakem düdüğü çaldı ve maçı başlattı.Yeşil beyazlı miniklerde durur mu; onlar golün sevincini yaşarken gidip golü attılar ve 2-1 öne geçtiler; Kosovalı arkadaşlarının şaşkın bakışları arasında. Aslında oyun kurallarını ihlal eden hiçbir şey yoktu görünürde .Ancak; Bursaspor ' lu futbolcular bunu yapamazlardı; aldıkları eğitim buna izin vermezdi. Hemen saha kenarında hocaları ile konuşup bunun kendilerine yakışmayacağına karar verdiler ve oyuna döndüler.Oyun başladığında, bu kendileri küçük ama kalpleri büyük Bursasporlu futbolcular hiç hareket etmeyip kalelerini açtılar.Kosavalı minik futbolcular gole gidiyordu önlerinde artık hiçbir engel yoktu ve Korriku durumu eşitleyecekti ki; Gol vuruşunu yapacak olan Kosovalı minik futbolcu, topu boş kale yerine kale direğine nişanladı ve herkesi hayrete düşürdü. Kosovalı oyuncu gözyaşları içinde saha kenarına koştu.Gol sevinci yaşadığında babası için giydiği ''seni seviyorum baba'' yazılı t-shır'tünü herkese o şekilde göstermek istemişti ama olmadı. Bursaspor başlama vuruşunun tekrarlanmasını istedi ve başka Korrikulu bu kez yine müdahale olmadan durumu 2-2 yaptı ve Korriku, son dakikalarda 1 gol daha bularak maçı 3-2 kazanıp finalist oldu. Dilerseniz bu hikayeyi birde olayın baş kahramanlarından dinleyelim...
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı