#
#
gecekondu97, foruma yazdı.
Yavaş yavaş son noktaya geliyoruz. Beklenen de buydu zaten. Bu saatten sonra kimsenin de elinden bir şey gelmez. İnsanlar yiğiner destekçisi olabilir bunda ben bir gariplik görmüyorum. Bu memleket böyle bir yer. İnsanlar gerçekten faydasına olacak şeyleri bırakıp soyut şeylerin peşine koşabiliyor. Bazısı yiğinerden para yediği için savunuyor, bazısı 7 senedir yönettiği için "vefa" gösteriyor, bazısı da yiğiner'in saçma sapan İstanbul tayfa komplolarına inanıyor ve mecburiyetten destekliyor.
 
Bu tayfanın en büyük sorunu gerçeklik algısını yitirmiş olmaları. Kendi kafalarında kurdukları bir gerçeklikte yaşıyorlar. yiğiner'de bu gerçeklikteki kurtarıcı olmuş.
 
yiğiner şu memleketteki en ahlaksız insanlardan biri. Senelerdir kulüp üzerinden kendi imajını yarattı. Siyasi bağlantılar elde etti, parasına para kattı. Kendi cebinden üç kuruş koymadı ve millete dilencilik yaptı. Her hangi bir vizyon sahibi değildi. Kulübü ileriye taşımak için gereken vasıflara hiçbir zaman sahip olmadı. Bu kadar eksikliğin üstüne en son raddede bile hala vefa beklemesi, sürekli kimse yokken biz sahip çıktık demesi büyük ahlaksızlık. Kendi rızanla, hiçbir dayatma olmadan gelip başkan olup, kendi namına bu kadar çıkar elde edip hala vefa falan beklersen orada dur derler. Tüm insanlar çıkarlarını gözeterek iş yapar. Bunda bir sorun yok, eğer sen gereken yatırımları yapıp kulübü başarıya ulaştırsaydın kimse sana durduk yere kendini ünlü etti demezdi. Ama sen kulübü üç kuruş para için siyasetin göbeğine sokarsan, herkese gidip üç kuruş para için dilencilik yaparsan, kimseye parasını ödemeyip herkesi hainlikle suçlarsan, kulübü düştüğü zamandan daha sıkıntılı bir yola sokarsan, kulübü yönetmek isteyen herkesin karşısına diktatör gibi dikilirsen ve bunca şeye rağmen de transfer yasağını açamazsan kimseye vefa falan deme hakkın olmaz. Bunun adı pişkinliktir. Bu saatten sonra kimsenin sana tahammül göstermesini de bekleyemezsin. Kulüp bu sene büyük ihtimal küme düşecek. Fakat küme düşülse bile bu kadar rezilliği bize yaşattığı halde kendi paşa gönlü istemediği sürece kulübü kimseye bırakmayacak. İşte şu an ki sistem şu an ki durum Ankaragücü'nde bu. İnsanların hesap vermeyeceğini anladığı anda ne kadar ileriye gidebileceğini görmek isteyen, ya da eşine dostuna bunu öğretmek isteyen bizim kulübü takip edebilir.
 
Aslında bunların zaten hepsi genel olarak bilinen şeyler. Doğrusu şu ki Türkiye'de futbol sistemi temelden büyük yanlışlıklarla dolu. Hesap verilmeyen, şeffaf olmayan, siyasetin içine batmış, borç batağında yüzen ve sorumsuzca yönetilen bir sistem var ortada. Bu kadar serbest piyasaya aykırı olan ne kadar şey varsa hepsinin bulunduğu bir sistemden doğru şeylerin çıkması zaten şaşırtıcı olurdu. O sebeple sistem değişmediği sürece yiğiner gider başkası gelir o da bizi yine aynı yola sokar. Eğer sen başkana sınırsız bir alan yaratırsan, oraya isterse en namuslu insan gelsin doğası gereği yoldan çıkar. Zaten sadece biz değil Türkiye'deki neredeyse tüm kulüpler devlet desteğini çektiği an çökecek yapılar. Kulüpler şirketler gibi kar amaçlı yönetilmediği sürece, Türk futbolu dünyadaki sisteme ayak uydurmadığı sürece daha böyle çok olaylar yaşanır. Devlet, o sildiği vergileri silmeye devam ederse, belediyeler para musluklarını bu kulüpler için sürekli açarsa, bankalar kulüplere devlet destekli düşük faizli krediler vermeye devam ederse kısacası bu sistem devam ederse sorunlar hiçbir zaman çözülmeyecek. Ama tabi ülkemizde kimsede vergi bilinci olmadığı için bunun gerçekleşmesi maalesef çok zor bir ihtimal. Yani sorunların temeli çok çok daha derinde yatıyor...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
gecekondu97, foruma yazdı.
Kurtlar Vadisi'nde bir laf vardı. Süleyman Çakır söylüyordu. Laf şöyle. "Sen haklı çıktın Can Polat. Biz burada racon konuşacağımıza raconu kesseydik işler böyle olmazdı."
 
Ali Koç'un sorunu da bu. Sürekli vizyondan bahsedip vizyon konuşacağına uygulamaya geçseydi, Scout ekibini daha Aralık ayında yeni kurmasaydı, en başta kursaydı milletin çöplerini Fener'e itelemezlerdi şimdi de durum bu kadar kötü olmazdı. Yazıktır günahtır şu kadar harcanan paraya, bu kadar taraftarın emeğine. Fener'in işi hem içeride hem dışarıda çok zor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
gecekondu97, foruma yazdı.
Öncelikle biraz objektif bakmaya çalışıyorum olaya. İnternette yapılan tartışmalarda Godwin Kanunu diye birşey vardır. Anlatması biraz uzun isteyenler bakabilir. Buradaki tartışmalarda hep Godwin Kanunu'na kanıt niteliğinde şeyler oluyor genelde.
 
Öncelikle üç takımda ülkenin lokomotifi takımlardır. Ve son zamanlara kadar da lokomotif tribünlerin başı oldular. Fakat artık çağ değişti. Takımlar lokomotifliğe devam ediyor fakat tribünler bitmek üzere. Çünkü turistlerle tribün yapılmaz. Üç tribününde kemik denilebilecek 400er 500er adamı anca vardır. Bunda bir çok etken var. Eski statların o ucuz, halka hitap eden yapısı direk burjuvaya kaydı son yıllarda. Ayrıca tribün içi çatışmaların artması etkili oldu. Para büyüyünce sömürmek isteyen çok çıktı ve çatıştılar. Bu sayede çoğu insan tribünden soğudu. Bu tarz sorunlardan da en çok Beşiktaş ve Fenerbahçe tribünü çekti. Galatasaray tribünü tek başlılığın etkisiyle en azından belirli bir kitleyi konsolide edebildi. Ben bu yüzden Galatasaray tribününü İstanbul'da 1 numara görüyorum. Benim sebeplerim bunlar, uzaktan bakıyorum yanlışımız olabilir varsa arkadaşlar düzeltir zaten.
 
Çağ değişti dedik çünkü artık İstanbul tribünleriyle Anadolu tribünleri arasında fark kalmadı. Eski o açık ara önde götüren İstanbul artık 3-5 otobüs 250-300 kişi gelip fotoğrafını çektirip yoluna bakıyor. Gerisi o şehrin futbol sevdalısı. Eski deplasman karelerini az çok bilenler, görenler zaten dediğimi anlamıştır.
 
Mevzu konusuna gelirsek diyecek bişey yok. Hiçbir şey olmaz. Münferitlerle uğraşan ufak bir Beşiktaş kitlesi var gördüğüm kadarıyla. Onlara da bol şans. Başka da bir aksiyon olmaz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
gecekondu97, foruma yazdı.
Çok şükür öyle ya da böyle bitti gitti bu maçta. 3 puandan fazlası olmayan bir maçtı. Abartmaya gerek yok. Sadece maçtan önce çok yüksek hype vardı. O da bizim takımı belli ki olumsuz etkilemiş. İyi başladık maça fakat ard arda yenen goller takımı çökertti. Sağolsun Faty'de her golde baş kahraman oldu. Eline sağlık demekten başka bir çare yok(en azından burada).
 
Tribünlere, laflara gelirsek... Öncelikle bizim taraf gayet normaldi. Tribüne laf verecek birşey yok. O futbol ve ard arda gelen skorlar tribünü çok etkiledi. Yoksa 90 dakika susulmadı. Fakat tribün işi böyledir işte skor ya da iyi oyun yoksa sende artık orada bağıramazsın tırnaklarını yersin. Zaten tezahüratlar tamamen küfür üzerineydi. Yapacak birşey yok. Kazanan her zaman haklıdır. Beşiktaş kazandı ve onlar konuşacak. Ne kadar boş yapsalar da elden gelen birşey yok. Kimsenin ağzına klavyeyi sokamıyorsun bu devirde. Teknoloji böyle birşey. Mevzu için her tarafta herkes bekledi. Elden gelen imkanlar boyutunda herşey yapıldı. Yollarda, parklarda herkes İstanbul tayfasını bekledi. Sonrası malum zaten kimse kimseyi göremedi. Belki iyi oldu böylesi belki kötü herkes kendisine göre değerlendirir, kafa güzel olunca o ortamda değerlendirme şansın fazla olmuyor. Rakip takımın yakalattığı emanetleri görünce millet kırıldı zaten gülmekten. El testeresi getirmişler, paslı, bileylenmemiş satır falan :) Hayırlısı olsun diyelim artık. Zaten düşmandık düşmanlığa da tam gaz devam. İnönü'de görüşmek üzere diyelim. Çimlere iyi bakın, sulayın falan :)
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
gecekondu97, foruma yazdı.
Hayırlı uğurlu olsun. Beşiktaş taraftarına izin çıktı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
gecekondu97, foruma yazdı.

"SocialistaBJK" dedi ki;

Ay canım kıyamam. Büyük resmi gören ve hayatında tribünde hiç küfür etmeyen bir Ankaragüçlü daha. Birkaç teorik kavram kullandığı zaman haklı çıkacağını düşünen sığ isimlerden biri. En boş tipler bunlar arasından çıkar. Dünden beri yazıyoruz ama algıları hala "siz küfür ettiniz" dolaylarinda. Bunların tribünü işçi sınıfıymış bir de. Türkiye'de işçi sınıfının bütün dünyanın tersine işleyen bir kafada olduğu düşünülürse şaşırmamak lazım. Dünyada bütün işçi sınıfları adının hakkını verirken bizimkiler yalakanın, kraldan çok kralcı olanın önde gidenidirler.
 
Bu arada "takımımız nerede biz oradayız" yazan birine o zaman takımının gerçekten olduğu yere sicktir ol git yazdım sen neden alındın. Bahsettiğim kimin eli kimin cebinde belli değil kardeşliği olmasın bunun sebebi.
 
Benim bildiğim senin takımın süper ligde. Yoksa halen 80lerde küme düştükten sonra diktatörlerin yaptığı şekilde ödüllendirilen takımlardan biri olduğunuz için mi o dediğime alındın ve yerimiz burada değil normalde defolup gitmemiz gerek diye mi düşündün acaba? Gerçi hiç sanmam çünkü siz dünyanın en temiz camiasısınız. Tribünde de, en iyi, en düzgün ve centilmenlikten kırılan kulüpsünüz. Burada da size kimse cevap vermeyince Beşiktaş'a sağlayabileceğinizi düşünüyorsunuz.
 
Herkes aynaya baksın önce ondan sonra Beşiktaş'a laf etmeye kalksın.

Eyvallah kral bir daha muhattap olmayalım. Konuşma tarzını beğenmedim. Hayatta bol şans.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
gecekondu97, foruma yazdı.

"Kritik~" dedi ki;

@gecekondu97
Tribünün geneline mal olması konusunda aynı fikirdeyiz zaten,bence yanlış ama tribün raconunda malesef bu işler böyle.Ama eskilerden de gelen olayların eklenmesiyle bu olayın çok büyütüldüğünü düşünüyorum,sizin kadar olmasa da biz de düştük feda dönemleri falan millet neler yaptı yok para komidinin üstündeler yok menemen yapın yiyinler hala diyorlar gerçi:) Ama hiç bu kadar kin beslemedik.
Ankaragücü tribünü cezalardan yasaklardan çok çekmiş bir tribün,belki herkesten daha fazla tam bilemiyorum.5149 olsun 6222 olsun,siz içinizi bizden daha iyi bilirsiniz.O yüzden artık bu devirde kimsenin başının yanmasına gerek yok,cezalar can sıkıcı ve gidenin arkasından kimse ağlamıyor.Ve Allah sizi inandırsın bu ülkede şu asıcam kesicem işleri çok boş geliyor artık heleki sanal ortamdaki giderlerden bıktı artık ben ve benim gibi düşünen eski kafalı insanlar.Dediğin gibi iyi bir tribün yaparak iğneleyici bestelerle hesap sormanız en mantıklısı olur bizim maçta,deplasman yasağına kesin gözüyle bakıyorum.
2007'deki Bursalıların da geldiği Ankaragücü-Beşiktaş maçındaki ortam ve gerilim şimdi olsa ve yasak olmasa bi 5 bin kişi 6222 yerdi diye tahmin ediyorum bu haftasonu,o zamanlar heyecan vardı tat vardı şimdi kimse o eski tadı hevesi alamıyor kendini buralarda twitterda tatmin ediyor.Bizden de böyle insanlar çoğunlukta tabi.Ne diyeyim hayırlısı.

Dediklerine tamamen katılıyorum. Kim 6222 daha çok yemiştir bilemem sonuçta fazla önemi de yok bir insanın hayatı mahvoluyor boş yere. Ve hayat meselesinde sayı çok mühim değil belki sizden çok gitmiştir belki bizden. Sözün kısası gidilsin gelinsin artık. Öyle bir düzenle karşı karşıyayız ki ağzımızda tat yok. Biletleri aldık biz gidip nevaleyi alıcaz otoparka oturucaz. Sonra bir ara maça girer çıkarız bu kadar. Eski tatlar eski heyecanlar hiç kalmadı. Onun için kin gütme bilenme fazla kalmadı buralarda. Kulüpte 1 lira olayını yansıtmasa, vurgulamasa o bile olmayacaktı. Boş işler yani bunlar pek üzerinde durmaya gerek yok.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
gecekondu97, foruma yazdı.
@SocialistaBJK
 
Ahh ahh kardeş. K Marx, F Engels, Mao, Troçki, Lenin seni görse oturur bu çocuk ne çok boş yapıyor derdi. Birinci Enternasyonel ve Komünist Manifesto'dan başlamanı öneririm. Ayrıca K Marx'dan biraz Ahlak Felsefesi çalışman senin düşüncelerinle görüşlerinin mantık çerçevesinde yürümesini sağlayacağına inanıyorum. Birazda "Diyalektik Materyalizm" senin için bence faydalı olacaktır çünkü olguyu nesne üzerinden tanımlamak Diyalektik Materyalizm'in özüdür ve bu mantık anlayaşına da yardımcı olabilir. Ayrıca tezler ve antitezler üzerinden bir sentez çıkarımı yapmanı dört gözle bekliyorum. Çünkü sen bizim tribün gibi "Proletarya" olan bir tribünü kendi küfürlü, ahlaksız ve pis laflarınla eziyorsun. Yoksa sen burjuvazinin gizli ajanı mısın? Yandaş toplum aydını mısın? Faşist misin ? Yapma böyle lütfen. Biz Proletarya diktatörlüğü de istemiyoruz. Bizim hayalimiz sınıfsız bir toplum. Karl Marx'ın "Louis Bonaparte’ın 18 Brumaire’i" adlı kitabında dediği gibi "Burjuva devrimleri 18. yüzyılın, Proletarya devrimleri ise 19. yüzyılın devrimleridir" Artık 19.y.y geldi yavaş yavaş. Alışın bence hemen öyle alınmayın ;)
 
Görüldüğü üzere düzeyli ve seviyeli konuşarakta anlaşılabiliyor kardeş. Umarım anektodlarım ve nüktelerim anlaşılmıştır. Bir daha öyle küfürlü, analı, bacılı, siktirli konuşma. Ayrıca kimin nasıl eksiye düşeceği hiç belli olmaz. Biliyorsun memleket bu ara yağışlı yerler kaygan. Dikkat et ters düşme bence :)
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
gecekondu97, foruma yazdı.

"Kritik~" dedi ki;

Ankaragüçlü arkadaşlarımızın ise bu konuyu bu kadar büyüttüklerinden haberim yoktu,olayın zaten tüm Beşiktaş taraftarına yüklenmesi yanlış ama malesef bu işler böyle siz de haklısınız.2 kişi pankart kaptırsa tüm tribüne yazdığı gibi 20-30 kişi orda öyle bağırmışsa da bize yazar eyvallah,o maçta kapalıdaydım ama öyle birşey duymadım o ayrı konu.
Yalnız bazıları öyle bir yazıyorki hayretler içerisinde izliyoruz,bahsedilen olay sonrası Gençlerbirliği ile 19 Mayıs Stadı'nda oynanan bir çok maç ,şehir merkezinde rahat rahat gezilen onca deplasman oldu.O zaman bu para sallama mevzusu,açlıktan geberin mevzusu unutulmuş muydu yeni mi akıllara geldi onu anlamadım? Yönetiminiz taraftarın gönlünü hoş tutan güzel bir hareket yapmış ama taraftarın 2013'te olan olay yüzünden 2014-2015-2016-2017 hiç ses yokken 2018'in sonlarında Beşiktaş'a bu kadar bilenmesine anlam veremiyorum.Hiçbir art niyet olmadan tamamen iyi niyetimle yazıyorum bunları,saygılarımla.

Usta senle alakalı hiçbir artniyetim yok sadece bu söylediğin lafları senin üzerinden cevaplayım çünkü böyle laflar çok ediliyor olay sana değil genel cevap yani. Tribünde bir mevzu yaşanır bunu kim yaparsa yapsın o tribünün geneline mal olur. Bu kabul edilen normal bir şey ve o maçta 1 lira olayından çok daha başka şeyler de vardı. Kapalıdan ne küfürler edildi açlıktan geberin dendi her yerde. Ayrıca kaç defa geldik sesiniz şimdi mi çıktı mevzusuna gelelim. Bu tribün kendi maçı hariç hiçbir Ankara'ya gelene dokunmadı. İstediği kadar bilenmiş olsun kime olursa olsun hiçbir hareket yapmadı. Çünkü bu işin raconu budur. Yapsak karşı taraf pusu diyecek yok elimiz boştu onlar bize satır vurdu diyecek. Biz her zaman er meydanı dedik. Er meydanı da şimdi geldi. E artık sahne sırası da bize geldi. Olay bundan ibaret. Ayrıca herhangi bir bilenme de yok. Sadece senelerin hasreti burunlarda tütmeye başladı o kadar. Zaten artık vurma kırma devri de geçti. Kimse kimseyi görmüyor. Ben iddia ediyorum maç çıkışı görmeye çalışan bile olmaz bizde. Çünkü öyle bir kin yok. Kimse çol çocuğun bize karşı yaptığı besteyi takmıyor. E Beşiktaş'tan yara falan alalı bir mevzu olalı da seneler seneler oldu kim niye bilensin. Artık tribün çok daha tecrübeli ve bilinçli. Kimsenin de yok yere 6222 falan yemeye niyeti yok. Gelirseniz tribünde kapışırız o kadar. Vesselam
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
gecekondu97, foruma yazdı.
Herkes boş yapıyor hani video diye. Burada bir ton adam izledi ve gördü 6 senedir de bunun olmadığını dair tek bir laf gelmedi ama şimdi herkes inkar eder olmuş. E burada gelip sabahlama döneminin olaylarını dün yaşanmış gibi anlatıyorsunuz. Onla alakalı tek video var mı ? Onlara nasıl kendi alın yazınız gibi inanıyorsunuz ? Boş yapmayın ki karşımıza oturtup dinleyelim. Her türlü dalgayı geçtiniz, her türlü pisliği yaptınız, Ankaragücü kaçıncı ligde yaa? derken iyiydi. Açlıktan geberin derken herşey çok etikti. Kenan Evren'in çocukları derken iyiydi. Zalad diyip tarihi manipüle ederken milleti yalanlara ikna ederken iyiydi. Şimdi işinize gelmeyince lafı gediğine soktuğumuz için yemedi gene boş yapmaya başladınız. Yok gündeme gelmek için sizinle düşman olmuşuz falan. Tamam yeterince gündem olduk hadi olmayalım artık düşman falan ;)
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar