#
#
Başkentli, foruma yazdı.
Pandemi; dünyada birden fazla ülkede veya kıtada, çok geniş bir alanda yayılan ve etkisini gösteren salgın hastalıklara verilen genel isimdir.
Çin kaynaklı başlayıp bütün dünyayı saran bugün itibariyle dünyanın en gelişmiş ekonomilerinin ve ülkelerinin çaresiz kaldığı bir virüsün henüz ülkemizde görülmediği dönemde sosyal medyada neden gelmedi diye üzülen bir kesim varken burada yapılan yorumlara artık alıştık. Ne yapalım gericilerin yönettiği sağlık sistemi bu kadar oluyor. Eski dönemleride biliyoruz hani şu tanesi 4.5 dolardan alınan stentleri, devlete 2450 dolara fatura edip sskyı batıran ilerici yönetimleride gördük o yüzden buradan kalabalık muhalif ortamında esip gürleyen her yoruma söz söylenmiyorsa sebebi ortam gerilmesin herkesin derdi var diyedir.
Madem öyle işin siyaset boyutunu konuşacağız, o zaman bu dönemde ihtiyaç derecesi kat be kat artan ve ne kadar gerekli olduğu bugün ortaya çıkan şehir hastanelerini yaptırmayız diye engeller çıkaranlar için de iki kelam edelim değil mi? Ülkemizin ana muhalefet partisi genel başkanı bu kadar hasta yok şehir hastanesine ne gerek var derken, yine burada çoğunluğun desteklediği istanbul bb başkanı şehir hastanesine giden yolu kapatırken, F. portakalın muhabirleri sahte hasta ile şehir hastanelerini karalamaya çalışırken, eleştiri konusunda aynı duyarlılığı burada kimseden göremedik. Ekonomi konusunda eleştirirsin anlarım eyvallah ama sağlık konusunda eleştirirken kusura bakmayın iftira atıyorsunuz. Burada kimsenin geçmişini, yaşını bilmem belki çoğunluk 30 yaş altıdır ve benim söylediklerime masal gözüyle bakanlar olacaktır ama bizim kuşağımız 90lı yılları iyi bilir sabahın 5'inde hastaneye sıra kapmak için gidip akşam 5'lere kadar eve dönemediğimiz, herkesin elinde sağlık karnesini üstüste koyup dağ kadar yığılma ile o gün sonunda kendisine sıra gelince mutlu olunan, reçeteye yazılan ilaçların bir kısmını eczanede bulamadığımız için hastalık geçtikten sonra alabilen, parası olmayanın muayene olamadığı parası olanın da dünyalar ödediği o günler, hastaneye gitmeye korktuğumuz o leş gibi ortamlarda sağlam insanların hasta olduğu, bir odada 6-8 hastanın üstüste yattığı o ortamları biz çok iyi biliriz ama burda bu günleri görmeyenler o ortamları yaşamayanlar bugün gelmiş 5 yıldızlı otel konforundaki hastanelerin verdiği sağlık hizmetleri konusunda esip gürlüyor. Hoş o dönemleri görenlerde 3 maymunu oynuyor. O dönemde parası olmayanlar hastanelerde rehin kalıyordu bugün devlet yapmak zorunda diyen bir kesim var evet doğru devlet bu hizmetleri yapmak zorunda peki bizim kabahatimiz neydi biz niye göremedik o devleti? Elinizi vicdanınıza koyun öyle eleştirin kimse size neden muhalifsiniz demiyor aksine saygı duyuyorum ama işi yalan söyleyerek kalabalık bir ortamda algı yaparak şu virüs belasından ortak bir şekilde kurtulma mücadelesinden ziyade işi siyaset boyutunda değerlendirecekseniz, eleştiriye şehir hastanelerine ne gerek var deyip bugün çıkıp yatak sayısı yetersiz diye rapor hazırlayan ana muhalefet partisinden başlayabilirsiniz.
Kimse kör değil herkes yaşanan sürecin farkında şu süreci ne ölümüne karalayıp ne de kör kütük savunanlardan değilim. Hatalar vardır bugün dünyanın en büyük devletleri bu virüse teslim oldu zaten bu salgından kaçma şansımız yoktu bizim şansımız bize geç gelmesi oldu. En büyük sorun cehaletle ilgili insanlar herşeyi devletten bekliyor ama kimse işin ciddiyetini kavramış değil ve bu gerizekalılar yüzünden daha başka sıkıntılar ortaya çıkıyor. Adamı karantinaya alıyorsun kaçmaya çalışıyor bu insanlarla devlet ne kadar başarılı olabilir? Sürecin uzaması toplumu da yoracak umarım en kısa sürede atlatırız yoksa insanları evde tutmak bu zamanda kolay değil Allah yardımcımız olsun.
●Şeytani (üst) aklı tanımayıp varlığına inanmayanlar bu son söylediklerime gülüp geçebilirler. Bu yapı insan neslini 500 milyonun altına düşürüp tek dünya devleti kurmanın peşinde hedefleri bütün dinleri yok edip kendi inançlarını dünyaya hakim kılmak ve bu amaç uğruna dünyayı ateşe vermekten bir an tereddüt etmeyecek bir inanca sahipler. Bu virüs salgını işin daha başlangıcı, Allah bunlara fırsat vermesin yoksa dünyayı daha kötü günlere hazırlamanın altyapısını oluşturuyorlar. Covid-19 ile 60 yaş üstünü test ettiler bir sonraki yapacakları iş 30 yaş üstü olacaktır. Bunların hedefindeki kesim Z kuşağı dedikleri teknoloji ile yetişen dünyadan bi haber neslin, geçmiş ile olan bağlarını koparıp dinsiz, hissiz, menfaatperest ve ahlaksız hale getirip istedikleri ortamı oluşturmak. Imf, Bm, Dünya sağlık örgütü, Dünya bankası gibi aparatlarla karşı koyan herkesi istedikleri noktaya getirmenin peşindeler. Bakın bir virüs ile bütün insanları evlere kapattılar bundan sonra yapacakları şey daha büyük korku üretip insanları çip takmaya zorunlu hale getirmek. Bu virüs kargaşasında abd merkez bankası 1.5 trilyon dolar karşılıksız para basma kararı aldı. Her 100 doların maliyeti 1 cent olan 1.5 trilyon doların kontrolünü hangi aile sağlıyor? Söylediklerim belki hayal geliyor bazılarına ama artık bilgi herkesin ulaşabildiği kolaylıkta, bana inanmamakta kendinize göre haklı olabilirsiniz ama lütfen araştırın.. Karşımızda masumane saf insani duygularla oluşmuş bir yapı yok, kendi deyimleri ile tanrıyı kıyamete zorlamak için uğraşıyorlar.●
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Daha öncede söyledim malesef insanların çoğu vurdumduymaz bir tavırla bana birşey olmaz modunda gayet rahat hareket ediyor. Tamam sana bişey olmaz ama evine taşıdığın virüs annene babana evladına bulaşınca ne yapacaksın? Yaşlıların kalabalık ortamlarda dolaşması ise tek kelime ile kendi bindiği dalı kesiyorlar yakında görürler ne olacağını. Dün asker uğurlaması sırasında yaşanan muhabbeti görünce aklıma direk askeriyeye bulaşma ihtimali geldi bilinmeyen bir taşıyıcı bunu koskoca alaylara taşırsa hadi çık bakalım işin içinden. Şu an insanlardaki rahat tavrın en büyük sebebi daha bu bela ile yüzleşmemiş olması yarın kendisine çevresine bir bulaşsın o zaman göreceğiz bu rahat takılmaları. Devletin yapması gereken görevler var ama bu konuda vatandaşın yapması ve uyması gereken kurallar daha önemli bu işi bir noktaya kadar devlet kontrol edebilir halk bu tarz hareketlere devam ederse kimse bunun önüne geçemez.
 
https://youtu.be/tvRQXyGx8VE
"Düşmanını tanımayan mesafe kat edemez. Hayati Inanç"
10 dakikalık bu videoda suan yaşanan süreci farklı bir pencerede anlatmaya çalışmışlar. Aslında günümüz ve ilerleyen dönemde yaşanacak daha büyük felaketlerin geldiği adresi vermişler net olarak..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Bu yaşanan gelişmeler dünya açısından şimdilik sürdürülebilir bir süreç peki bu virüs belası ile biyolojik savaş yapma niyetinde olan birilerinin daha ölümcül bir virüs üretmeyeceğini kim söyleyebilir? Zaten hali hazırda bu amaçla çalışan merkezlerin olduğu sır değil. Allah bunlara fırsat vermesin kendi hedeflerine ulaşmak için bütün insanlığı yok etmekten bir an olsun tereddüt etmezler.
"Düşmanını tanımayan mesafe kat edemez." Hayati Inanç
 
Sağlık bakanlığının bu süreçte gösterdiği üstün gayreti takdirle karşılamakla birlikte işin sadece bakanlık kısmı ile değil birey olarak herkesin görevi olduğunu unutmamak gerekiyor. Malesef çok sayıda vurdumduymaz yurdum insanı mevcut aramızda, insanlara sanki bu işler şaka gibi geliyor ama Allah korusun yarın kendisi ya da bir yakını bu belaya yakalanırsa o zaman acı gerçeklerle yüzleşmek zorunda kaldığında anlarlar işin ciddiyetini. Bu arada sağlık alanında yapılan yatırımların ne kadar önemli olduğu bu vakıa ile ortaya çıkmış oldu bazıları sırf muhalefet olsun diye yazmışlar ama Akparti hükümetlerinin en başarılı olduğu alan hangisi diye sorsanız herhalde ortak cevap sağlık alanı olur. Bakın görüyorsunuz işte yıllarca ulaşılmak için hedef gösterilen avrupanın acınası haline aynı süreçte medeniyetin beşiği avrupanın insanlara verdiği değeri ve yurt dışında yaşayan vatandaşların ülkemize kaçarak gelmek istemesi.. Beşiktaş kalecisi karius kız arkadaşını Türkiye daha güvenli diye buraya getirmiş asparagas değilse. Inşallah bu virüs belasını en az hasar ve kayıpla atlatırız ülke olarak..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Mustafa Reşit hoca çiçek böcek edebiyatı yapmadan çıkıp maça aslanlar gibi takımı hazırlasın. Rodriguez konusu herkesin dikkatini çekmiş umarım teknik heyette bazı şeyleri görmüştür. Kanatlarda saba ve michalak ile başlamak en doğrusu. Geride lukasik ile sedat ya da akıllandıysa milos, önlerinde ilhan-scarione ikilisinden birisi ile başlamalıyız. 3 puandan başka bir sonuç bizim için yıkım olur artık bahanemiz kalmadı çıkıp 3 puanı almak zorundayız inşallah Reşit hoca saçma sapan bir yaklaşımla kaybetsekte dünyanın sonu değil modunda maça hazırlanmaz. Önce sen inanacaksın ki, takımda aynı ruhu mücadeleyi ortaya koysun.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Hoca iyi niyetli şüphemiz yok ama orta sahaya bir çözüm bulması şart. Rodriguez bu istatistiklere yansıyan oyunu hariç maç içerisinde takıma el freni görevi görüyor saba ile başlamak varken rodriguez yanlış tercihti. Kanatlarda kesinlikle saba ve michalak olmalı rodriguezi nereye monte edeceğim diye zorlamaya gerek yok kanatlar yorulunca sonradan alırsın bu kadar zor değil bu işler. Faty çok iyi bir insan olabilir ama iyi futbolcu değil sayın Reşit hocam. Tribünde iyi arkadaşımız çok o iyilik vazifesini biz görürüz sen orta sahaya bir çözüm bul en acilinden çünkü artık kredileri tükettik son 9 haftada 5 galibiyet alamazsak düşüyoruz hocam..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Sedat kaleci ile karşı karşıya kalmış topu kaleciden kurtarmış kaleci ise kontrolsüz şekilde kayarak gelmiş ve topa müdahale edemeden dizi ile rakibin sağ ayağına temas etmiş. Penaltı olması için adamın ayağının bilekten kopması mı gerek? Sizde haklısınız haftaya derbi var Bjk olası puan kaybında ortalık ayağa kalkacak kim böyle bir riske girer ki? Lafa gelince adalet değil mi? Verilen mücadeleye yazık çalınan emeklere yazık.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Sedat'ın pozisyonuna penaltı verilmiyorsa bu ligi boşuna oynatmayın. Bırakın insanlar başka şeylerle meşgul olsunlar. Hadi orta hakemin açısı kötü niyeti kötü onu anlarım bunlar yaşanan şeyler o var başında oturan hakemler siz ne iş yaparsınız? Yazıklar olsun söyleyecek söz yok. O pozisyonun bir açısı var kale arkasından çekim karius kayarken net bir şekilde sedat'ın sağ ayağına dokunmuş, bu dokunmadan sonra sedat savruluyor. Eğer buna penaltı verilmiyorsa biz istanbul'a maç yapmaya boşuna gelmeyelim nasıl olsa öyle böyle her şekilde mağlup olmamıza yardımcı olan birileri çıkıyor. Aynısı geçen sezon yine bu stadda yaşandı. Maç 1-0 iken biz yine baskılı oynarken orta sahada canterosa net faule düdük çalmadılar gitti döndü gol oldu. Bu şartlarda biz nasıl puan alalım bu düzenden? Yazık gerçekten yazık..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Osmanlı tarihi hakkında maşallah hepiniz doktora yapmışsınız. 1. Dünya savaşına girme sürecinde ittihat terakkinin gidip almanlarla anlaşıp ülkeyi savaşa soktuğunu ilkokul çocukları bile biliyor. O dönemde savaşın çıkma sebebini söyler misiniz. Sözde avusturya arşidükünün sırp milliyetçi tarafından öldürülmesi ile başladı öyle değil mi ama savaşın ana hedefinin 4 yıllık periyodunda baktığınız zaman bütün planların ortadoğunun ve akabinde petrol bölgesinin işgali olduğunu zaten söylemeye gerek yok. Benim yazdıklarıma salça olan zihniyete birkaç soru sormak istiyorum. Size göre tarih sadece tarih kitaplarının yazdığından mı ibaret? Bakın 1871 yılında Albert Pike neler demiş.
Mason Albert Pike'in kehanet mektubu! 3. Dünya savaşı...
Albert Pike isimli mason üstadı 1871 yılında yazdığı kehanet mektubu ile birinci ve ikinci dünya savaşını bilmiş. Albert Pike o kehanet mektubunda 3. dünya savaşını da planlamış ve nasıl çıkarılacağını bile yazmış. İşte kehanet mektubu.
Albert Pike adlı mason üstadının 1871'de yazmış olduğu gizemli bir mektup, dünya savaşları hakkında sıradışı kehanetler içeriyordu. Aslında mektup kehanetin de ötesinde dünya savaşlarının planı gibi. llüminati Üyesi Olan Mason Albert Pike bu mektubunda birinci ve ikinci dünya savaşını planlıyor ve dedikleri yıllar sonra aynen oluyor. Her iki planlı kehaneti de gerçekleşen Albert Pike olay mektubunda 3. dünya savaşı içinde kehanette bulunmuştu.
Albert Pike 1871 yılında kendisi gibi Mason üstadı olan Giuseppe Mazzini'ye bir mektup yazdı. Bu 'kehanet' mektubu 1950'li yıllarda William Guy Car adlı eski bir İngiliz istihbarat subayı tarafından British Museum'da bulundu. William Guy Car bu mektubu Quoted in Satan: Prince of This World adlı eserinde yayınlarken mektubun içeriği herkesi şaşkınlığa uğrattı.
Albert Pike'nin yazdığı mektup dünya savaşlarıyla ilgiliydi. Henüz gerçekleşmeden bu savaşları haber veriyor, dahası sebebini bile yazıyordu. Albert Pike'nin kehanet mektubunda yazanlar aynen şöyle;
 
İlluminati'nin amacına ulaşması için öncelikle bir dünya savaşı çıkarmalıyız. Bu sebeple Rusya'da Çar'ı(Çarlığı) zayıflatıp, ateizmi ve Komünizmi hakim kılmalıyız. Ajanlarımız vasıtasıyla Britanya İmparatorluğu ve Alman İmparatorluğu arasında gerginliği körükleyerek savaşa zemin hazırlamalıyız. Ve I. Dünya Savaşı sonrası, Komünist düzeni iyice inşa etmeliyiz ki, tüm hükûmetleri yıkabilelim ve tüm dini düzenleri zayıflatabilelim.
 
Ardından II. Dünya Savaşı'nı çıkarmalıyız ve bunu gerçekleştirmemiz için; Faşistler ve Siyonistler arasında savaşla sonuçlanacak bir gerginlik oluşturmalıyız. İsimleri Nazi olacak olan Faşistleri, savaş sonunda yok etmeli ve savaş sonrası Filistin'de İsrail devletini kurmalıyız. İkinci Dünya Savaşı sürecinde Uluslararası Komünizm mutlaka Hristiyanlığı dengeleyecek bir güce ulaştırılmalı. Toplumlara ölçülü bir şekilde Son Çöküşü yaşatacağımız zamana kadar bu denge bizim için gereklidir.
 
Üçüncü Dünya Savaşı'nı çıkarmamız için; İslam Aleminin liderleri ve Siyonistler arasında ajanlarımız vasıtasıyla, ayrı düştükleri konular üzerinden gerginlik çıkarmalıyız. Ve bu savaş, Müslüman Arap Dünyası ve İsrail Devleti'nin birbirlerini yok edecekleri şekilde dizayn edilmeli. Ve bu hengame içinde diğer milletleri bu konuda, fiziksel, ahlaki, ruhsal ve ekonomik olarak çökmeleri için mücadeleye zorlamalıyız. Nihilistlerin ve Ateistlerin önlerini açmalıyız ve müthiş bir sosyal çöküş provoke etmeliyiz ki böylece bu kanlı kargaşa ve vahşetin doğurduğu korku içinde mutlak ateizm etkisi ortaya çıksın.
Bu mektubun içeriğinde yazanlar ve yazan kişi acaba ne amaçla yazdı bu mektubu?
Bir başka konu Theodor Herzl'ın o dönemde israilin kurulması için Sultan Abdülhamid'ten toprak talebinde bulunması ve dünya yahudilerini harekete geçirmesi arkasından Sultan'ın tahttan indirilmesi sonrası yahudilerin akın akın filistinden toprak satın alması ve israil in kurulmasına giden süreç. 1. Dünya savaşında Çanakkale cephesine asker gönderen yahudilerin katır birliği ile ingilizlere destek vermesi. Bütün bu gelişmelerin sonunda 2. Dünya savaşı akabinde kurulan siyonist israil devleti.
Baktığınız zaman arka planda başka bir hikaye var ama kağıt üstünde yazan tarihte ingilizlerle almanların sömürge savaşı. Biz 1. Dünya savaşına tarafımızı almanları seçerek girdik doğru görünen hikaye kısmı bu peki biz tarafsız kalsaydık bu savaş çıkmayacak mıydı? Savaşın çıkma sebebi zaten bizim topraklarımız değil miydi? Bizim topraklarımızı kendi aralarında paylaşan emperyalist güçler Almanya ile savaşıp devre dışı bıraktıktan sonra nihayi hedefleri zaten biz değil miydik? Yani biz o zaman bilmiyor muyduk savaşın hedefinde olan ülkenin biz olduğumuzu? Tamam ittihat terakki hata yaptı devleti toparlanmadan büyük bir bataklığa soktu ama o dönemde biz almanya ile beraber savaşmasaydık, ingiliz fransız rus ittifakının almanyayı yuttuktan sonra birleşen bu 3'lü itilaf devletlerine karşı kimle bu büyük savaşı verecektik? Anlatmaya çalıştığım konu savaşın nihai hedefinde biz olduğumuz yoksa herkes biliyor ilkokul tarihinde anlatılıyor yavuz ve midilli gemilerinin gidip sivastopolu bombalaması sonucu savaşa almanya tarafından dahil olduğumuzu. Enver paşanın savaş öncesinde gidip almanlarla görüşüp maddi destek sağladığını savaşta kullandığımız mühimmatın almanlar tarafından sağlandığını az bir araştırmayla herkes bu bilgiye ulaşabilir. Ama savaşta yahudilerin katır birliği ile çanakkalede savaştığını kitaplar yazmaz sonunda filistinin işgali sonrası kurulması planlanan ve ön hazırlığı yapılan israil devletini kitaplar açıktan yazmaz. Şimdi su yaşadığımız suriye konusunu ekseriyetle herkes ne işimiz var bazında karışmayalım, bize ne, bizden uzak dursun tarzında bir söylem ile bilerek ya da bilmeyerek yorum yapıyor. Benim bu konuda anlatmak istediğim sen istesende istemesende siyonist yahudilerin hedefinde bu bölgede kurulacak büyük israil devletinın hedefinde seninde 20 tane şehrini içine alan ortadoğuda daha büyük bir kaosun yaşanacağı bir savaş var. Biz su savaşı şimdilik ertelemekle meşgulüz yoksa sen ben biz ne yazarsak ne düşünürsek düşünelim bu yapı hedefleri doğrultusunda hedefe ulaşmak için sürekli bir kaos planı içerisinde. Benim savunduğum konu biz savunma alanında çok geç kaldık vaktimiz yeter mi bilemem ama hava savunma sistemini en acil şekilde kimseye dilenmeden kendimiz üretmenin yollarını bulmamız gerek yoksa bu yapı bizi savaşa sokmak için bir düşman ülke bulmakta zorlanmaz nasıl olsa bunlarda mayın eşeği çok.
Benim fikirlerimi beğenmek zorunda değilsiniz herkes istediği düşünceyi savunsun ama biraz saygılı olmayı bilmek gerek varsa farklı fikirleri olan yazsın bizde dinleyelim karşılıklı saygı çerçevesinde yok sosyal medyada yapılan yorumların seviyesine inecekseniz bizde aynı şekilde cevap verelim o zaman.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Dün yaşanan süreç sadece problemi erteletme anlamı taşıyor. Bu zaman zarfında hava savunma sisteminin en kısa sürede çözüme kavuşması gerek. Ne rusya ne ıran ne israil bölgede durmayacak ve hedeflerinden vazgeçmeyecek. Biz suriyeden çekildiğimiz anda bir sonraki hedefin bizim güneydeki şehirlerimizin olduğunu artık sağır sultan biliyor. Şimdi yapacağımız en önemli hamle gözlem noktalarının güvenliği anlamında ilerde yaşanması muhtemel sıkıntıda tekrar aynı saldırılara maruz kalmadan güvenliğini sağlamak olmalı. Bu bir satranç oyunu henüz sahada kazanılıp kaybedilen birşey yok meseleyi kısa vadeli düşünmek uzun vadede bölgede yapılmak istenen büyük oyunu gözardı etmesin. Rusya israilin maşası olmaya devam ettiği sürece bizi heran bir savaşın içine çekmeye hazır bekleyen bir aklın olduğunu bilip ilerleyen dönemde hamlelerimizi buna göre yapmak zorundayız. Bu yolun sonu armegedon savaşı bütün devletler bölgede buna göre hazırlık yapıyor. Abd boşuna bu bölgeye binlerce tır mühimmat sevki yapmadı ve hala bölgeye sürekli takviye yapıyorlar. Her türlü kötü senaryoya ülke olarak hazırlanmak zorundayız. Şu an yaşadığımız adı konulmamış 3. Dünya savaşı, günü geldiğinde adı konulacak armageddon savaşına evrilmeden savunma sanayisinde her türlü hazırlığı yapmalıyız bu çatışmadan uzak kalmamız mümkün değil tıpkı 1. Dünya savaşına istemesekte dahil olmak zorunda kaldığımız gibi..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Aramızda arz-ı mevud denen siyonist idealin ne olduğunu bilmeyen ya da bildiği halde bu plan doğrultusunda devletin yaptığı karşı hamleyi anlamayan, buna paralel geçmişte yaşanan dönemi önümüze süren zihinlere şunu sormak lazım. Elindeki bütün silahlarını aldığın abd, hava gücünü temin ettiğin abd, heronları aldığın israil, buna paralel olarak dahil olduğun nato bütün gücüyle sana kuzeyinde kürt devleti kurmak isterken dışa bağımlı olduğun savunmayı şimdiki hükümet mi dışa bağımlı hale getirdi?
15 yıl önce karakollarımız, üst bölgelerimiz baskın yerken israilden aldığımız heronlara karşı bu alanda yıllarca eksiklik yaşanmasına bu hükümet mi sebep oldu? Bugün çevrenizde asker olan tanıdıklarınıza sorun bakalım kirpiler, kobralar, sayısız teknolojik araç gereçler ile üst bölgelerine yapılan kalekollar buralara kurulan insansız elektronik silah sistemleri, askerin eline verilen yerli mpt76 uzun namlulu silahlar ve son 10 yılda hayata geçen sayısız projelerle sayısız askeri savunma sistemleri bütün bunlar uzaydan mı geldi?
Eğer iktidar olmak istediğinde bugün geldiğin bu noktayı yaptığın bu askeri savunma yatırımlarını abdye böyle böyle yapacağım deseydin senin iktidar olmayan müsade eder miydi be hey gafil. Aselsanda bir dönem mühendislerimiz neden şehit edildi hangi askeri projelerde çalışıyorlardı acaba? Abd sana teknoloji hamlesi yapmana müsade etti mi bugüne kadar?
Gözleriniz kör olmuş yapılan herşeye kör kütük muhalefetsiniz. Siyonist aklın en büyük hedefi senin 20 tane şehrin dahil, fırat ve nil arasında kalan bölgeye 5 yıl içinde çökmenin alt yapısını oluşturulurken senin onlarla iyi geçinip etliye sütlüye dokunmadan savunma sanayisine yatırım yapmadan dışarıdan gelen hazır paralarla milleti uyutmak mı daha kolay? Yoksa bu yapılan işgal planına karşı ülkeyi savunma alanında dışa bağımlı olmaktan kurtarıp yerli savunma sanayisinin gelişmesine üretmesine yardım edip ülkemizin kuzeyinde yapılacak ameliyata onlar dahil olmadan kendi geleceğini kurtarmak adına risk alıp yapmış olduğun bu operasyon mu kolay?
2009 yılından beri abd ile yaşadığımız bu süreçte ülkede yaşanan fetö tasfiyesi, gezi, hendek, 15 temmuz, zeytin dalı, fırat kalkanı ve bugün bahar kalkanı.. Bugün dünyayı yöneten 10 alienin abd eliyle dünyada istediği bölgeyi işgal, darbe, kaos, kriz ile yönettiği bu ortamda bir tane aklı başında insan çıkıp söylesin bu uluslararası şebekeyi, faiz ile dünyayı sömüren bu düzen ile tek başımıza nasıl mücadele edeceğiz? Adamlar esedi neden düşünmemişmiş söylesene bay bilge halk iradesi ile seçilen mısırın tarihindeki seçilmiş ilk cumhurbaşkanına 1 yıl tahammül edemeyip 1 gecede 4 bin silahsız insanı mısırda demokrasi hikayelerinin anlatıldığı dünyanın gözünün önünde katleden sisi nerede eğitim alıp misirda darbe yaptı? Koskoca abd mısır gibi bir ülkeye darbe yapıp mursiyi devirecek istediği zaman suriyede at koşturan istediği yere operasyon yapan abd esedin bu katliamlarına rağmen esedi devirmek istediği halde muktedir olamayacak öyle mi? Az ötede anlatın hikayelerinizi. Size 1990'lı yıllarda rahmetli Erbakan hoca herşeyi anlattı. 1960'tan bu yana yerli sanayinin gelişmesi için var gücüyle çalıştı yerli motor gümüş motoru, yerli araba devrimi, 1974 yılında iktidardayken açtığı fabrikaları, iktidar olduğunda 1 yıl içinde yaptığı ekonomik hamleleri o zaman hanginiz desteklediniz? İrtica adı altında gericilik söylemi ile bu devleti israile peşkeş çektiniz. 1 gecede 300 milyar doları çalındı bu ülkenin, 22 tane bankası battı ama sizin için önemi değil ülke batsın yeterki sizin deyimle siyasal islam kaybetsin. Bugünde suriye'de ne işimiz var söylemi ile milletin zihnini bulandırma niyetindesiniz bununla birlikte neden orada olmamız gerektiğini de çok iyi biliyorsunuz fakat bu ülkenin ilerlemesine tahammülünüz yok sebebini herkes biliyor sizlerde ki erdoğan düşmanlığı artık ülke sevgisinin önüne geçmiş. Sosyal medyada Şehit sayısı neden çok gelmedi diye üzülen kitleyi gördükten sonra artık bu ülkede dışarıda düşman aramaya gerek yok içimizdekiler bize yeter.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER