#
#
kubrick, foruma yazdı.
geçen hafta mete kalkavan gibi her yönettiği maç skandal olan bi adama "müthiş maç yönetti, son zamanların en iyi hakemi, o atmosferde gördüğünü çaldı" falan diyenler hakemlik en ufak bişey olmayan maçta sanki dünyanın en skandal maçı oynanmış gibi yaygara yapıyor.
 
bunlar için iyi/adil hakem baskıdan etkilenip en sıkıntılı yerde çat diye penaltı çalacak, rakip biraz direniyorsa hemen kırmızı kartla rakibi sindirecek, iyi başlayan takımı sarı kartlarla aşağı çekecek biri olmalı.
bunun dışında her şey onlara göre operasyon, önümü kesme, yukardan oyunlar..vs.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kubrick, foruma yazdı.
ilk defa bizden daha sıkıntılı bi takımla oynuyoruz. zaten kötü durumdalar bi de perşembe romanyada maçları var, orada oynayıp tek antremanla ankaraya gelecekler. hem yorgunluk hem ne ara bizim eksiklerimizi falan analiz edecekler valla işleri zor.
 
bizde ise yeni transferler emre kılınç gökhan akkan direk kadroya dahil olur, kevin'in hazır olduğunu sanmıyorum, belki milli maç arasından sonra oynar.
 
gökhan
oğuz-uros-mujakic-marlon
taylan-tolga
emre-pedrinho-beridze
sowe
 
en net tartışmasız kadro bu. seyircisiz olması da sanki avantaj gibi geliyor, belki erken bi gol olsa homurdanmalar başlayacaktı. şimdi sanki yeni hocayla bi hazırlık maçı yapıyormuş gibi sabırla pas yapıp kafaları rahat oynasınlar.
olumsuz bi sonuçta bile ben ömer hocaya güveniyorum, bu rezil başlangıcın sorumluları belli, kamp diye gidip tatil yaptıran şahıs belli.
2-3 maçta bu takımı ayağa kaldırırsa zaten hatay'dakinden daha büyük başarı ömer hoca için.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kubrick, foruma yazdı.
yusuf iyi oyuncu da 19 yaşında barcelona görmüş, rapid daha geçen hafta gol atmış adamı nasıl 6'ya bırakıyor ben çözemedim.
 
şu an bi fransız takımının arda güler'i 5'e alıp kaçması gibi bişey.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kubrick, foruma yazdı.
bu yönetimde alagöz, fırat, İtalyan restoran sahipleri, avm sahipleri var; 1 kişi de şu emre denen heriften hesap sormayacak mı merak ediyorum. benim cebimden çıkmayan paraya ben üzülüyorum, adamların yönetime girerken verdiği milyonlar boşa gitti hiçbirinden ses yok.
 
gittik mervana 2 milyon ödedik, Doğukana 3 milyon ödedik. kafadan 5 milyon TL para yatırım muhabbetine havaya uçtu. diack eyvallah potansiyelli adam ama şu yeni çıkmış halimizle fenere bile 500 bin euro basacak kadar zengin miyiz? oradan da sırf yedek bekleyecek biri için bi 9 milyon daha girdi. mujakic yine eyvallah fena değil ama yine 500 bin euro bonservis, aldığımız kulüp tarihinin en büyük parasını kazandık diye açıklama yaptı. şu paraya avrupada kalburüstü net stoper çekersin be kardeşim. jese 700'den aşağı almadığına adım gibi eminim, 3 aydır hazır olamadı. 2 yıl sakat geçirmiş adama bu kadar antreman bas, bundan daha oynayacak durumda olur. Macheda 2 yıl 700 bin euro'dan kitlediler, adam panadan koşa koşa geldi bi daha böyle teklif gelmez diye performansı ortada. pepe'yi getiriyorsun onun üstüne tolga ve taylan geliyor.
 
bi aylarca çalışılmış, röportajlarda öyle bi listemiz var ki süper ligde bizden iyisi yok denilen 16 adama bak; bi de son gelen 5 adamın kalitesine bak. yemin ediyorum 16 transfere reset atsak ve tüm transfer dönemimiz son 5 gelen adam ayarında olsa şu an ne adana demir konuşuluyordu ne konya. 9-10 puanla başlardık yemin ediyorum.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kubrick, foruma yazdı.
büyük ihtimalle zaten bu adamları alacaktık son günü bekliyorduk diyecekler ama ömer hoca devreye girip belki telefonla ikna etmese tolga-emre-taylan-gökhan 4'lüsünden en az 2 tanesi gelmezdi.
tolga adanaya falan giderdi, emre son sıradaki takıma mı gidicem derdi vazgeçerdi. burada bile kaliteli hoca tercihinin faydalarını gördük, emre yıldız devre dışı bırakıldı mı bilmiyorum ama ömer hoca ısrar edince bu isimlere yönelmiş olabilir. yoksa gidip yine yunan liginde atramitos'un yedek sol bekini falan kovalıyor olurduk.
 
şu milli maç arasına kadar 1-2 galibiyet sıkıştırmamız şart. 8 hafta sonuna 1-2 puanla girersek bu isimler de bizi kurtaramaz.
şöyle bi 7-8 puan yapalım, yeni trasferler de iyice alışsın. çok daha iyi olacağını düşünüyorum.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kubrick, foruma yazdı.
pfdk sevklerinde inanılmaz ağır bişey geliyormuş gibi bi madde yok. en normal maçta bile merdiven boşluğu yada saha olaylarından sevk ediliyorduk.
 
sadece saha olayları maddesinde "gerektiğinde seyircisiz oynama, saha kapama yada diğer cezalara hükmedebilir" gibi bi ifade var.
her şey pfdk'nın bunu nasıl kullanacağına bağlı. istese kurallara göre 3 maç passolig bloke verir geçer ama nasıl kamuoyu yaratılsa artık yok öyle bi ceza verilmeliymiş ki bir daha yaşanmasınmış.
bunu diyenler de türk futbolu yıllardır avrupa arenasında rezil eden adamlar.
 
neyse aslında başkanın tutumu hakkında söylenecek çok şey var ama yarın kararları bi görmek lazım. inşallah bu efendi ve olayları yatıştıran imaj işe yarar. yoksa hepimiz camiayı tanıyoruz, yarın bu olaylar unutulur, 2 mağlubiyete "sen zaten camianı bile savunamıyorsun"a döner.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kubrick, foruma yazdı.

"Nikoo" dedi ki;

demek ki alanyaspor beşiktaş maçı ,alanyaspor ankaragücü maçı olsaydı hakemin onca hatasından sonra sahaya bu zargana atlasaydı zargana krallıgını kurardı, baksana hakemin hatasının olmadıgı bir maçtan sonra hakeme saldırdı diye halk kahramanı olmasına bakarsak

30 sayfadır zargana kelimesini cümle içinde kullanmaya çalışıyor, şuna artık gülün de mesaisi bitsin.
 
başlık da zamanını doldurdu. bundan sonrası bu arkadaşın seviyesinde devam eder.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kubrick, foruma yazdı.
sonuç ne olursa olsun ömer hocaya çok güveniyorum. yürüyecek hali olmayan takımı 4 günde kendine getirdi. belki bu maçtan da istediğimizi alamayabiliriz ama daha 5. maçımızı oynuyoruz ve gerçekten fikstür de hiç istediğimiz gibi değil.
 
eğer söylenildiği gibi Ömer Ali Şahiner ve koitayla anlaşıldıysa bu maça elimiz çok güçlü çıkarız.
 
Alanya da geçen senelere göre kötü durumda, yine kaliteli oyuncuları var ama o havayı kaybetmiş gibiler. 1 puan üzmez, 3 puan müthiş kendine getirir takımı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kubrick, foruma yazdı.

"akseki" dedi ki;

Ankaragücü Beşiktaş maçlarında gereksiz bir gerilim yaratıyor tıpkı zamanında Trabzonspor'un Fenerbahçe maçlarında yaptığı gibi. Bu gerilimin kendilerine zarar verdiklerini anlayana kadar; Beşiktaş'ın karşısında en rahat kazandığı rakip olmaya devam edecek. (%72 galibiyet oranı, %20 beraberlik, %8 mağlubiyet içeride dışarıda)
 
Sahaya atlayan olmasaydı bile 2 maç gecekondu ve beç kapatma cezası alacaktı zaten. 1 maç küfür, 1 maç sahaya madde atma.

şu olayları sürekli tek taraflı göstermekten bıkmadınız.
çıksın 1 tane dürüst beşiktaşlı desin ki ankaragücü maçlarından önce köyiçinde, şairler parkında, stad çevresinde diğer maçlara göre farklı bi hava olmuyor desin; ben de burada hesabı kapatır giderim.
 
kaç kere deplasmana gittik, sivil şekilde çarşıda yiyip içip dolaştık. ne küfür bitiyor, ne hakaret, stada giriyorsun maç boyu tık tık tık muhabbeti.
daha son karagümrük maçı son dakikaları ankaragücü'ne küfür edilmedi diyebilecek bir insan evladı var mı? hani umursanmıyordu, ne oldu da maça 10 gün kala küfür ediyorlar?
 
ha saha içinde şansımız tutmuyor , maçlara farklı motive olduğumuz sürece de tutacağını sanmıyorum. bu sportif üstünlük sayesinde üstten bakmaya en ufak lafım olmaz, çık 70 kere yenmişiz haha de dalga geç; ama tribün bazında "biz hiç umursamıyoruz yaaee" diyen beşiktaşlı çok büyük yalan söylüyordur.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
kubrick, foruma yazdı.
5 gün önce gelen adam iniesta gibi tek başına maçı alacaktı resmen, ona rağmen 2 aydır kamp yapan zahid pedrinho Macheda jese ariyibi ayakta duracak hali yok. istediği kadar kumaşı iyi olsun, yeni gelenlerin hepsi bizim ligin sertliğinde pamuk helva gibi kalıyor. ne ikili mücadele ne de kondisyon olarak iyi seviyede değiliz. dünya yıldızı diye şişirdiğimiz adam tamamen yatmaya gelmiş, taraftar beni bu kadar yüceltiyor top oynayım bile demez mi bi insan? taraftar isme bakar heyecanlanır, bu adam transfer edilirken 1 tane allahı kulu böyle olacağını tahmin edemedi mi?
20 tane adam alıyoruz, kurtarıcı olarak geçen sene takımı yalnız bırakıp oynamayan ren kurtarıcı olarak giriyor, girdiği gibi penaltı yaptırıp alacağımız 1 puandan da ediyor ve aldığı para 450 bin euro.
 
aslında konuşulacak çok şey var ama olası 3-4 maç seyircisiz oynama işi bizim bütün sezonu yakmış olabilir. bu adamları oyun olarak belki topsrlayabilirsin ama takım oyundan düştüğünde iç saha maçında taraftar çok önemliydi, şimdi ondan mahrum kalıcaz. takım psikolojik olarak hırpalanması da ayrı sıkıntı.
 
valla işimiz çok zor. ömer hoca mustafa dalcının bıraktığı fiziksel ve taktiksel bitikliği biraz atmış görünüyor, tolgayla beraber en azından artık helva gibi dağılan zayıflığımız yok. ama şu takım hangi periyodda kime karşı mesela 3 maç üst üste kazanabilir hem de taraftar işi devreden çıkmışken.
daha 4. maçımızı oynadık, o Fuat çapalı dönem gibi geri döndürülemeyecek bi durum yok ama nasıl olur nasıl düzelir gram fikrim yok.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER