#
#
ilrimed, foruma yazdı.
Bir kısmı doğru bir kısmı yalan. Benzer eleştirileri buradaki birçok kişi de yapıyor.
Peki Uğur Karakullukçu abi abi diye dolaşırken, her yerde ultrAslanı överken Norveçte mi yaşıyordu? Bu anlattığı şeyleri bilmiyor muydu?
Neden o zaman bu doğruları bilirken farklı konuşuyordu?
 
ultrAslanın tribünde tek güç olmasının artıları da var eksileri de var. Tek adam rejimi yanında olumsuzlukları da getiriyor tabi.
Ama sanki tribününde tek grup olmayan gruplar çok demokratik olduğu için farklı oluşumlara izin veriyor. Tek olma gücüne sahip olsa, kimse başka gruba müsaade etmez. Herkes tek güç kendi elinde olsun ister. İnsanın tabiatında var bu.
Diğer saydığı şeylerin çoğu geride kaldı. Tribünde rant işi eskisi gibi değil çok çok geride. Deli gibi bedava bilet dağıtılırdı eskiden. Şimdi en çok alan tribün, 20 sene öncesinin ortalama bir tribününün çok gerisinde.
Deplasmana giden insanların %90ı kendi ceplerinden yol bilet yemek parası veriyor.
Bileti satın alma konusunda öncelik tanınıyor ama millet parasını verip alıyor.
Yani hala bir Norveç seviyesinde değiliz belki ama yola çıktığımız nokta ile vardığımız yer arasında dağlar var.
 
Kendini fossa dei leoni mi sanıyorsun diye soruyordu dün.
Fossa dei leoni kim abi? Yani fdl özelinde demiyorum. Saygı değer, kültürü olan bir tribün grubu olabilir.
Ama senin bu övdiğin İtalya tribünlerinin çoğu mafya. Sen mafyatik tip diye eleştiriyorsun burda adamı, lazionun tribün lideri bayağı çek senet tahsilat koşturan mafyaydı.
Ayrıca İtalyada takımlar bizim takımlardan üstün,
Topçular bizim topçular dan üstün,
Medya bizim medyadan üstün,
Yorumcular senden üstün,
Taraftar grubu benden üstün olunca mı kabahat oluyor?
Diğer konularda nasıl gerideysek bu konuda da geride olabiliriz.
 
ultrAslanın benim de beğenmediğim eksik bulduğum birçok yönü var.
Ama bu uğurun konuşmaları hep boş. Biri gelsin tokadı vursun yanağıma diye çok zorladı ama ondan ancak makas alırlar. Gerisi fazla gelir ona
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
ilrimed, foruma yazdı.
Altay Samsun finale kalsın, sonra artık iyi oynayan kazansın.
 
Altayı uzun zamandır süper ligde istiyordum ama Samsun da bu sene gerçekten çok hak etti.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
ilrimed, foruma yazdı.
Altay sene başından beri istediğim bir kulüptü. Umarım 2. Maçı da kazanır.
Böyle giderse bütün deplasmanlarda metrobüsle gideceğiz
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
ilrimed, foruma yazdı.
Görüntüler düştü İnternete. Arabanın birinden bir kişi laf atıyor, ağız dalaşına girişiyorlar. Sonra arabadan 2 kişi iniyor, biri sözlü tartışmaya devam ediyor diğer kişi kameraya çekiyor. Sonra adamlar biniyor gidiyor.
Uğur Karakullukçu dövülmek istense dövülürdü. Burda hepimiz az çok bu işleri bilen adamız. Tribün bir adamı bozmak istese böyle mi olur?
Artık bu şahıslar Uğurun arkadaşları mı, yoksa açıklamalarına kızan münferit kişiler mi bilinmez. Bu saatten sonra Uğur iftiracı pozisyonundadır. Normal insanlara bu iftirayı atsan mahkemeye verirlerdi seni.
 
Programı da izledim sonradan. Resmen gelin beni dövün diye çabalamış. Dün abi diyordun bu insanlara ne oldu da şimdi böyle konuşuyorsun?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
ilrimed, foruma yazdı.
Buna şuan kesin bir cevap verilemez muhtemelen ama tahmini olarak sorayım;
Biz de Beşiktaşta gruplara kalsak, birimiz 3. Olsak diğerimiz gruplardan çıksa, bu yeterli olur mu 15. Sıraya yükselebilmemize acaba?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
ilrimed, foruma yazdı.
Ortalığı germeye gerek yok ama yüzeysel olarak bunlar benim de aklıma geldi :)
Takım ayırt etmeksizin bu tarz muhabbetlerin çoğunluğunun ben de böyle gerçek olmadığını, sadece öyleymiş gibi gözüktüğü ü düşünüyorum.
20 yıl sonra bakınca hakikaten 1 averaj farklı şampiyon olan Beşiktaş, bitime 2 hafta kala 7 gol atmış falan, kağıt üzerinde bunları gören, maçın özetini izleyen herkes, AA bu maçta bir şeyler var diyebilir 20 sene sonra :)
 
Dilerim bu vesileyle bu muhabbetler de biter artık.
Dünkü 2 maçtaki toplam 4 kaleci arasında en iyi kaleci malatyanın kalecisiydi. Adam o kadar iyi bir performans gösteremeyip 2 gol fazla yese ne namusu kalacaktı ne haysiyeti. Muhtemelen 30 sene ismi unutulmayan Zalad gibi anılmaktan korktuğu için ekstra efor sarfetti adam :)
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
ilrimed, foruma yazdı.

"kenzel" dedi ki;

20-21 sezonu tamamlandı. Gelecek sezon ülke sıralamasına 18. sırada başlayacağız. ŞL için direkt takım göndermeye hak kazanılan 11. sıraya yükselme şansımız pek yok, ancak 15. sıra ile aramızda 1.500 puan fark var. Üstümüzdeki ülkeleri düşünürsek, bu gayet mümkün. Muhtemelen 6.500 - 7.000 arası bir puan işimizi görecektir.
 
Öncelikle, Beşiktaş ve Galatasaray için gelecek haftaki ŞL ve AL finalleri çok önemli.
 
Beşiktaş
● Man City veya Chelsea ŞL'ni kazanır, aynı zamanda Premier Lig'de ilk 4 yaparlarsa, Şampiyonlar Ligi gruplarına direkt katılım sağlanacak. %99.9 ihtimalle 3. torbadalar.
● Aksi takdirde, 17 Ağustos'ta başlayacak 1 ön eleme. Seribaşı ve muhtemel en zor rakipler, Rangers, Young Boys, Olimpyakos, Kızılyıldız. Elenirse bile, AL grupları garanti.
 
Galatasaray
● Man Utd AL'ni kazanır ise, 3 Ağustos'ta başlayacak 2 ön eleme oynayacak. Seribaşı değil ve iki eleme turunun tamamında muhtemel en zor rakipler, Shakhtar, Benfica, Celtic, Genk, PSV. Elenirse bile, AL grupları garanti. ŞL'de kesinlikle 4. torbadalar.
● Villarreal AL'ni kazanır ise, 20 Temmuz'da başlayacak 3 ön eleme oynayacak. Muhtemel rakipler aynı, ekstra olarak o gruba Rapid Wien de eklenebilir. İlk turu atlar ise AL grupları garanti, elenirler ise, AL veya AKL için 2 eleme daha oynayacaklar.
 
Fenerbahçe
● Kupayı Beşiktaş alırsa, AL grupları için 19 Ağustos'ta başlayacak 1 ön eleme oynayacaklar. AL için yeni gelen kurala göre, seribaşı niteliğinde öncelikli grupta olacaklar. Muhtemel en zor rakipler, Legia Varşova, Ferencvaros Elenirler ise bile, Konferans Ligi grupları garanti.
● Kupayı Antalyaspor alırsa, Konferans Ligi için 5 Ağustos'ta başlayacak 2 ön eleme oynayacak. Seribaşı olacaklar ve en zorlu muhtemel rakipler, Molde, Maribor, Rijeka ekipler olacak.
 
Trabzonspor
● Kupayı Beşiktaş alırsa, Konferans Ligi için 5 Ağustos'ta başlayacak 2 ön eleme oynayacak. Seribaşı değiller ama muhtemel rakipler çoğunlukla dişine göre olacak.
● Kupayı Antalyaspor alırsa, Konferans Ligi için 22 Temmuz'da başlayacak 3 ön eleme oynayacak. Rakipler aynı.
 
Sivasspor
● Kupayı Beşiktaş alırsa, Konferans Ligi için 22 Temmuz'da başlayacak 3 ön eleme oynayacak. Top 5 ülke harici muhtemel rakipler Feyenoord, Anderletch, PAOK ayarında.
● Kupayı Antalyaspor alırsa, Avrupa'da yoklar.
 
Antalyaspor
● Kupayı kazanırlar ise, AL grupları için 19 Ağustos'ta başlayacak 1 ön eleme oynayacaklar. AL için yeni gelen kurala göre, seribaşı niteliğinde öncelikli grupta olacaklar. Muhtemel en zor rakipler, Legia Varşova, Ferencvaros Elenirler ise bile, Konferans Ligi grupları garanti.

Hocam emeğine sağlık. Samimi söylüyorum ilk defa bu kadar net anladım şu kim yenerse ne oluyor meselelerini.
 
Bu boldladığım kısım, 15. Sıraya yükselirsek bunun bize getirisi ne oluyor? Yani 11e yükselirsek direkt katılıyoruz. 15e yükselince ne oluyor?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
ilrimed, foruma yazdı.
Hoca eleştirilemez değil. Sabah akşam eleştiriyorsunuz, istifaya davet ediyorsunuz daha ne yapacaksınız dövecek misiniz adamı?
Sorun, yanlış tespitlerde.
"Kimi istediyse aldılar abi, oynatacaksın takımı işte" diyenleri mi ararsın, haftalarca 3 puan aldığı kadroyla puan kaybı yaşadığında, "bu adamı nasıl oynatıyorsun" diyeni mi ararsın.
TFF ile sorunlar yaşandı lig boyunca, bir tane yönetici gördünüz mü? Hoca cezalar yedi, bir kişi ağzınıaçıp bir laf etti mi? Bütün sorunlarla hoca tek başına uğraştı. Böyle bir görevi yokken hem de.
Eldeki futbolcuları yerden yere vuran bir başkan var. Kendi futbolcusunun değerini düşürmeyi meziyet sanıyorlar.
 
Hani sayıyorsunuz ya şu şu maçta hoca hatalı kadro seçmeseydi şampiyonduk diye. Peki yönetim bu saydığım sorunları hocanın sırtına bırakmasa hoca fazladan 3 gol attıramayacak mıydı?
Yani ortam sanki çok müsaitte bir hoca formsuzdu gibi konuşuyorsunuz. Fatih hocadan başka kimse bu sezon şu takımı ilk 3e sokamazdı. Kaldıki hoca 2 golle şampiyonluğu kaçırdı yine de.
 
Fatih Terim gittiğinde gelene kadar yaşadıklarımızı çabuk unutuyor bazı arkadaşlar.
Millet 20 yılını heba ediyor kendine bir Fatih Terim bulabilmek için ama biz kolay kolay yerden yere vuruyoruz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
ilrimed, foruma yazdı.

"b10" dedi ki;

seyahat yasağı ile ilgili anladığım benim hafta içi gündüz saatlerinde özel araçla seyahat serbest ancak akşam veya hafta sonu seyahat edeceksek izin belgesi lazım. ya da toplu taşıma kullanmak zorundayız.
 
doğru mudur?

Doğru. Yani ben de öyle anladım, doğrudur heralde :)
 
Kaç aydır ailesini göremedi diye hanımı ailesinin yanına yollayayım bizim çocukla dedim Edremite.
Bilet bakarken bir hayal kırıklığı yaşadım. Bizim ufaklık 2 yaşını doldurdu, artık bebek kontenjanından bilet alamıyoruz. 350 lira bilet parası hesap ederken 700 lira oldu :)
Araçla ben mi götürsem diye düşünmeye başladım şimdi
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
ilrimed, foruma yazdı.
Son 7 yıldır şampiyonluk görmeyen, şampiyonlar ligine gidemeyen bir Fenerbahçe var ortada. 7 8 yaşlarında bir çocuğun aklının ermeye başladığını varsayarsak, 15 yaşındaki bir fenerbahçeli şampiyonluk hatırlamıyor neredeyse.
Beşiktaş önümüzdeki 6 yılda da geçmişteki 6 yıl performansını gösterirse fenerbahçeyi şampiyonlukta yakalıyor.
Yani sorun, sonradan şampiyonluk ekleterek çözemeyeceğin kadar büyük.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER