#
#
VioBJK, foruma yazdı.
Rakamlar beni ilgilendirmez bu sebeple GS nin yaptığı transferleri iyi buluyorum. İki tanesi genç gelecek vaadeden, daha doğrusu ileride para kazandırabilecek transferler(burada şunu eklemek istiyorum, adamlar öyle afrikadan falan gelmiyor) diğeri de ne vereceği az buçuk belli olan 30 yaş üstü güzel bir transfer.
 
Biz ise Alex transferinde oyuncunun kararını bekliyoruz. Yoğunlaşılan bir santrfor ismi yok bu aralar. Diego Costa ve Jose den umutluydum ama olmadı galiba o transferler. Kenan Karaman ikinci forvet olarak mı düşünülüyor yoksa iki santrfor transferi bizi mi bekliyor onu da bilmiyoruz açıkçası.
 
Kadro olarak FB ve GS den baya baya gerideyiz. Islak imza olmasa da Rosier ve Ghezzal ın muhtemel transferleri ile geçen sezonun kimyasını koruduk. Tek avantajımız bu. Hala antrenmanda bile 2 tane 11 çıkartamıyoruz karşılıklı oynayacak.
 
Merak ettiğim bir nokta daha var, limit sadece BJK ye mi işliyor arkadaş? FB ve GS ye de kızmıyorum, kitabına göre uyduruyorlar, bizimkiler niye beceremiyor? Adanademir bile ne transferler yaptı limit falan dinlemedi GS 2 tane üst düzey 11 çıkarabiliyor ama limitten ağlayan sadece bizim yöneticiler galiba.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
VioBJK, foruma yazdı.
Şuana kadar yapılan transferler: Salih Uçan, Kenan Karaman, Mehmet Topal, Valentin Rosier, Rasheed Ghezzal.
 
Kadro gayet alternatifli oldu. Eksik noktalar tamamlandıktan sonra geçen sezona göre çok daha derin çok daha kaliteli ve oturmuş bir kadro ile başlayacağız sezona.
 
Hepsi nokta transferler. Sırada santrfor ve on numara transferleri. Alex Teixeira şuanda en olası transfer. Stoper için Godin ismi geçiyor. Kaleci pozisyonuna da Mert Günok düşünülüyor Ersin satılırsa.
 
GK:
1) Ersin Destanoğlu
2) Utku Yuvakuran
3) Emre Bilgin
CB:
4) Domagoj Vida
5) Wellinton
6) Transfer (Diego Godin)
7) Serdar Saatçi
RB:
8) Valentin Rosier
9) Bilal Ceylan
LB:
10) Rıdvan Yılmaz
11) Fabrice Nsakala
DM-CM-AM:
12) Josef de Souza
13) Necip Uysal
14) Oğuzhan Özyakup
15) Atiba Hutchinson
16) Mehmet Topal
17) Kartal Yılmaz
18) Transfer (Alex Teixera)
RW-LW:
19) Cyle Larin
20) Rasheed Ghezzal
21) Gökhan Töre
22) Adem Ljajiç
23) Ajdin Hasiç
24) Kevin Nkoudou
25) Tyler Boyd
CF:
26) Transfer (Diego Costa)
27) Kenan Karaman
28) Güven Yalçın
 
Güzel bir kadro planlaması gibi duruyor. Olası kadroda 15 yabancı var şuan. Tyler Boyd ve Ajdin Hasic muhtemelen kadro dışı bırakılır. Ljajiçten kurtulmaya çalışıyoruz zaten. Cyle Larin’in de satışı olası. Keşke çok yönlü yerli statüsünde oynayabilecek oyuncu alınsa mesela Kaan Ayhan veya Dorukhan. Bu tarz adamlar büyük önem arz ediyor.
 
Güzel günler bizi bekliyor. Yolumuz açık olsun.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
VioBJK, foruma yazdı.
En sağlam haberleri Murat Özen verir, yani Ortaçizgi. Bu sitenin dışına çıkmaya gerek yok. Ayrıca güvenilir gazete haberlerini ve muhabirleri paylaşan Kartal Analiz de güzeldir.
 
Alex Teixeira son aşamaya gelinmiş. Rakamlar beklenildiği gibi uçuk değil. 2M € + bonuslar şeklinde. Muazzam transfer, tam bir kilit açıcı. En büyük eksiğimizi kapatmış oluruz. Bunun yanına sağlam bir forvet, Ghezzal ve Rosier de eklenirse tadından yenmez. Kaan Ayhan da konuşuluyor. Ek olarak kanatlara da rotasyon takviyesi yapılırsa tadından yenmez. Gerçi Ljajiç kalırsa bence hoca onu sol kanatta ilk 11de oynatır diye düşünüyorum Larin giderse.
 
Adettendir, keyiflendik bir kadro yapalım.
 
Ersin(Utku)
Rosier(Bilal)
Vida(Welinton)
Kaan(Serdar)
Rıdvan(Nsakala)
Josef(Topal)
Salih(Atiba)
Teixeira(Oğuzhan)
Ghezzal(Nkoudou)
Ljajiç(Larin)
Jose(Kenan)
 
Tertemiz 22 kişilik bir kadro.
 
Yazılmayanlar da var; Töre, Necip, Güven, Hasic, Boyd vs.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
VioBJK, foruma yazdı.
Kenan Karaman’ı ve Mehmet Topal’ı transfer ettik. Bu iki transferi hem maliyetleri açısından hem de çok yönlü topçular olmasından dolayı olumlu buluyorum, ayrıca yerli statüsündeler. Kenan kanat ve forvet oynayabiliyor, Mehmet de stoperde de oynayabilir sıkıştığımızda.
 
Şuanki transfer süreçlerinin neden yavaş ilerlediği konusunda birkaç şey söylemek istiyorum. Önümüzde limit belası var. Fener ve Gs ye göre yüzde 30-40 daha az bir limite sahibiz. Denklem çok basit, 4 işlem bilen herkesin bunu kolayca anlaması gerekiyor. Yönetim belli ki derdini anlatamıyor, biz de deneyelim.
 
Sapmayla beraber 386milyon TL limitimiz var. Bu da yaklaşık 36 milyon euroya denk geliyor. Hoca ve ekibinin maaşsız çalıştığını varsayalım. 24 kişilik bir kadromuz olsa ortalama her topçuya 1.4 milyon euro maaş verebiliriz. Sergen ve ekibi bedavaya çalışmıyor. Vidanın Ljajicin Ozinin maaşları ortada. Çıkıp Alexe Costaya Ghezzala şu şartlarda 3 er milyon bütçe nasıl ayırılsın? Bu üç topçuya sizce mevcut limitin 3te1ini ayırmak ne kadar akıllıca? İşte o 500binlere dikkat edilmediği için bugün bu durumdayız. Elimizde Ersin olmasa, Rıdvan olmasa, veya düşük maaşlı Topal, Kenan, Welinton vs olmasa bu kadro nasıl kurulsun? Hesabı siz yapın abi, dışarıdan aa Nsakala gitsin şu gelsin, aa Larin Töre gitsin Elayis Tavsan gelsin demek kolay. Her topçuya 2.5 milyon versek 18lik kadro oluşturamayız yahu. Topal niye alınmış, abi yönetim de istemez mi Joefin yedeği Gedson olsun Gustavo olsun. Ama olmuyor işte, Topal’a bile mahkumuz.
 
Ghezalı alsak, 3 milyon maaş bağlasak, adam top oynamasa. Napıcaz abi? Bugün Ljajice dediklerimizin aynısını o topçuya da diyeceğiz. Elinden çıkarmak istesen çıkaramıcaksın, bunu kavramak zor mu? Lensi de gördük Ljajici de gördük, neler görmedi ki bu gözler. FBde muazzam performans gösteren Lense şuan maaşının tamamını biz karşılayalım dediğimiz halde kulüp bulamıyoruz. Yarın bu Ghezzal da olabilir, Costa da olabilir. Önümüzde Falcao Özil örnekleri var. Kimsenin gıkını çıkarmadığı muazzam transfer dediklerimiz bunlar. Geldiler adam akıllı top oynamadan paralarını alıp gidecekler.
 
Çok kolay ya gerçekten herkese göre transfer yapmak. Ama öyle değil işte. Forvetsiz kalecisiz şampiyon olduk, alex gelse nolur gelmese nolur. İş takımda bitiyor, hocada bitiyor, ruhta bitiyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
VioBJK, foruma yazdı.

"fred frith" dedi ki;

bu arada, Vio hosgeldin

Hosbulduk abi.
 
+10 bir teklif gelmedigi sürece Larin'in kalacagini düsünüyorum. Hoca Larin'i cok begeniyor. Ideal 11 olusturdugumuzda da sol kanata Larin'i yerlestirmekte fayda var :) Kanat ikilimiz, eger transfer edilirse, Larin ve Ghezzal seklinde kalacagini düsünüyorum. Ayrica sol bek transferi yapilmayacagini da düsünüyorum özellikle Ridvan'in daha fazla ön plana cikabilmesi icin, dogrusu da bu olur. Dönüsümlü oynayamayacagi ve kesemeyecegi bir bek geldigi taktirde Ridvan'i unuturuz ve kaybederiz. Kadroda o kadar eksik var ki, bu bölgeler ekstra adam alinacagini düsünmüyorum.
 
Ayrica Ersin'in Nice'e gidebilecegi konusuluyor. Ihtiyacimiz olsun ya da olmasin, her Türk oyuncunun mutlaka sansi varsa yurtdisina gitmesini dogru buluyorum. Insallah gider. Yerini de yine Türk bir kaleciyle doldururuz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
VioBJK, foruma yazdı.
Uzun zamandır takip edip yazmıyoruz foruma. Sancılı bir süreç geçirdik ama hepimize ders olmuştur. Sergen açısından da yönetim açısından da en doğrusu oldu. Sorun muhtemelen para değildi. Kadro sözü almış olacak ki, Emre Kocadağ’ın transfer sorularına verdiği cevaplarda sürekli Sergen hocanın adı zikredildi. Umarım hayırlı olur biz de yavaştan kadro planlaması yapabiliriz en büyük zevkimiz :)
 
Sözleşmesi uzatılması beklenenleri kadroya ekledim (Gökhan Töre, Atiba) Herkesin karın ağrısı olan Nsakala, Douglas gibi isimleri kadroya eklemedim. Serdar Saatçi ve Güven Yalçın oyuncularımız Sergen hocanın mutlaka kadroda istediği ve şans vermesi beklenen oyuncular. Rosier ve Ghezzal durumları belirsiz.
 
GK: Ersin Destanoğlu - Utku Yuvakıran - Emre Bilgin
CB: Transfer - Domagoj Vida - Wellington - Serdar Saatçi
RB: Transfer - Bilal Ceylan
LB: Transfer - Rıdvan Yılmaz
DM/CM/OM: Souza - Atiba Hutchinson - Necip Uysal - Salih Uçan - Oğuzhan Özyakup - Adem Ljajic - Transfer
LW/RW: Transfer - Transfer - Nkoudou - Gökhan Töre - Hasic
CF: Transfer - Transfer - Güven Yalçın - Transfer
 
2021/22 Gelenler:
Salih Uçan
 
2021/22 Gidenler - Kiralık Sözleşmesi Bitenler:
Francisco Montero - Kiralık
Rasheed Ghezzal - Kiralık
Valentine Rosier - Kiralık
Cenk Tosun - Kiralık
Bernard Mensah - Kiralık
Dorukhan Toköz - Sözleşmesi Sona Erdi
Vincent Aboubakar - Sözleşmesi Sona Erdi
 
2021/22 Gitmesi Beklenenler:
Fabrice Nsakala
Douglas
Jeremain Lens
Cyle Larin
Umut Nayır
Atakan Üner
Tyler Boyd
 
2021/22 Dedikodular:
Alex Teixera
Kenan Karaman
Kaan Ayhan
Mitrovic
Diego Costa
 
İdeal 11:
ErsinDestanoğlu
Transfer(Rosier) - DomagojVida - Transfer(Kaan) - RıdvanYılmaz
JosephDeSouza - SalihUçan
Transfer(Ghezzal) - Transfer(Teixera) - Transfer(?)
Transfer(Costa)
 
Transferde işimiz çok zor. İlk 11 kadrosuna neredeyse 6 tane transfere ihtiyacımız var, tabi hedef sağlam kadro ise. Çok mümkün görünmüyor. Şuan takımın santrforları tek gelir kaynağı olabilecek Larin ve formsuz Güven. Direk iki kaliteli santrfora ihtiyacımız var. Ghezzal ve Rosier durumları belirsiz, sol bek lazım, on numara lazım vs.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
VioBJK, foruma yazdı.

"Bhecfbs" dedi ki;

Sergen olmasa sahaya girsin.
Her topa itiraz ediyor.

irfanın pozisyonunu sen de gördün adam itiraz eder tabi. hele öyle komik pozisyonlar var ki. adam bodoslama arkadan giriyor faul yok ljajiçe oyun başında arkadan müdahaleye faul yok ama ay uy diye kıvranan fenerlilere anında faul. halil umut meler belli bi dk dan sonra yeter yahu bu fb ye ne kadar kıyak geçsem de olmuyo demiş olacak ki düzeldi az biraz yönetimi.
 
altay iki tane yüzde binlik top çıkardı helal olsun çocuğa.
 
beşiktaşım böyle devam etsin mutlaka golü buluruz ama nsakala kazması sıkıntı. yersek osayi kanadından gol yeriz çok sıkıntılı orası.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
VioBJK, foruma yazdı.

"pirlo35" dedi ki;

Hergün buraya 10 post atanlar, yol ver gidelim rusya'yi ezelim diyenler birazdan "masada istedigimizi aldik" demek icin gelirler.
 
O aziz sehitlerin kani hepinizin elinde, yatacak yeriniz yok. Simdi domates sattik diye sevinebilirsiniz. Olan garibanin evladina oldu yine.

yazmasinlar, ayip artik.. akillanmiyor böyleleri.. nasil bir körlüktür cahilliktir sorgulayamamadir anlamak mümkün degil.. yazik.. o kadar can o kadar hayat o kadar aile..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
VioBJK, foruma yazdı.
ayrica corona ile SARS i kiyaslayacak olursak yüzde 80 benzerlik varmis virüste. sars 10 aylik sürecte 8000 kisiye bulasmisti 800 kisiyi de öldürmüstü. yüzde 10luk bir öldürme orani vardi. 3 aylik sürecte 82bin onaylanmis vaka var suan coronada ve an itibariyle 2770 ölü. daha rakamlarini aciklamayan gizleyen veya hala bu virüsün teshisini koyamayan ülkelerdeki vakalar dahil degil bu rakamlara. afrika ülkeleri arap ülkeleri güney amerika ülkeleri türkiye hindistan gibi ülkeler de hesaba katilinca aslinda cok daha ciddi rakamlar cikacak ortaya. ve bu yüzde 80 benzerlikle sars yüzde10 luk öldürme oranina sahipken bu orani daha hizli yayilan kulucka süresi daha uzun olan corona virüsünde düsünün. elbette bugünün sartlarinda tip daha da gelisti ama hali hazirda bile yuzde 3lük öldürme oranina sahip corona virüsünün yüzde 6 7 lere cikmamasi zor.
 
sonuc olarak, mac mi ertelenir sinir mi kapatilir niye gazetelerde kocaman mansetler atiliyor diye söylenen arkadaslar, evet su durumda bunlar yapilmali hatta daha fazlasi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
VioBJK, foruma yazdı.
ülkemizde olmadigini gercekten dusunenler var. standardimiz belli bu hastalikla gelip kalp krizinden öldü teshisi koyabilecek kapasitede bizim hastaneler.
 
yani virüsle ilgili napmayi düsünüyosunuz sorusuna dut pekmezi tüketin seklinde cevap veren düsuk kapasiteli bir adam var basimizda.
 
saglik bakanligi zaten varligini bile sorgulayamayacak seviyede.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER