#
#
serhat5552, foruma yazdı.
Kayserispor hazırlık maçını 1-0 kazandık.
 
Özellikle yüklemelerden sonra ilk maç olduğu için 2 takım için de değerlendirme yapmak doğru olmaz.
 
İlk yarı 2-3 isim dışında beklenen 11'le çıktık ve gayet iyiydik. 2. yarı bütün oyunculara şans verip oyun üstünlüğünü rakibe bıraktık.
 
Ancak performansını merak ettiğimiz oyuncular vardı ve bir nebze referans oldu.
 
Hücumda ilk yarı Mehmet Akyüz'le oynadık. 2. yarının büyük bölümünde de forvetsiz oynadık. Tomane kampa geç katıldığı için forma giymedi bu maçta.
 
Dje dje'nin hafif sakatlığı olduğu için göbekte Hasan-Osman ikilisiyle başladık. Hasan bildiğimiz, beklediğimiz gibi, takımın gücüne güç kattı, nazar değmesin.
 
Hakaj'ı çok beğendim. Hem sol bekte, hem sol kanatta +1 oyuncu gibiydi. Hakaj ve önünde Yasin can yakarlar. Soner de iyi ama bu takımda kesinlikle Hakaj formayı alır.
 
Aynı şeyi sağ tarafımız için söyleyemiyorum, sağ bekte Ali Ülgen ileri geri çok iyi ama onun önünde oynayacak Çınari ya da kim oynayacaksa birlikte izleyemediğimiz için yorum yapmak için erken. Sağ kanattan da verim alabilirsek ortaya hücumda çok etkili bir takım çıkacak gibi.
 
Defansta Recep Burak ve Boli birkaç hata dışında sırıtmadı ama oraya takviye lazım.
 
Özetle, orta saha, sol bek, sol kanat, sağ bekimiz çok iyi.
Takviye yapılması düşünülen stoper, sağ kanat ve forvet hattımız şimdilik aynı seviyede değil.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
serhat5552, foruma yazdı.
Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve birkaç kulüp dışında formalar reklamsız tasarlanıyor. Sonradan reklam yerleştiriliyor ve çoğu zaman sonuç dam üstünde saksağan oluyor...
 
Önceki senelere göre nispeten iyiyiz, yakada sonradan dikilen beyaz bez parçası üstüne reklamla çıktık senelerce.
 
Ama forma tasarlanırken reklamla bir bütün olarak tasarlanmalı. Hatta örneğin yakadaki reklamın rengine, çizgilerine göre forma tasarımında da esnemeler olmalı.
 
Beşiktaşın kırmızı-siyah şeritli beyaz formasında reklamın nasıl kullanılacağını merak ediyordum mesela. beyaz kullanamazsın, siyah kullansan siyahın üstüne gelen kısım kaybolacak. Siyah Beko logosuna kontur eklenmiş, fena da olmamış.
anadolu takımlarının çoğunda olsa sonradan ekleneceği için beyaz şerit yapıştırılıp üstüne reklam basılırdı.
 
Anadolu kulüplerinin reklam sıkıntısı olabilir eyvallah ama bu şekilde olunca da formanın dizaynını bozduğu için forma satışını da etkiliyor. Uzun vadeli mi olur kısa mı bilmem ama yakaya kola eklenecek reklam forma tasarımından önce belli olmalı ve bu politika haline getirilmeli.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
serhat5552, foruma yazdı.
Kayserispor'la yapacağımız hazırlık maçı Cumartesi 16:00'da TRT SPOR'dan yayınlanacak.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
serhat5552, foruma yazdı.
Rakibin biri nakavt, kaldı 17 rakip :)
 
Erzurum Büyükşehir Belediyesinin Samsun Büyükşehir Belediyesinden daha çok faydası var Samsunspor'a. #MustafaDemirİstifa
 
https://twitter.com/search?q=%23MustafaDemir%C4%B0stifa
 
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
serhat5552, foruma yazdı.
Balıkesirspor maçında ilk golümüzü atan Emirhan Gürler, Serdar Gürler'in kuzeniymiş.
 
Samsun'lu Serdar Gürler 2011'de, 19 yaşında Samsunspor'la satın alma opsiyonlu, kiralık sözleşme imzalamış, Petkoviç tarafından beğenilmeyerek gönderilmişti.
 
https://www.haberler.com/gurler-ve-kus-da-samsunsporlu-oldu-2838922-haberi/
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
serhat5552, foruma yazdı.

"samsunum" dedi ki;

Samsunspor hem ligi lider bitirdi hem de playoftan şampiyon oldu ancak hem giresun hem de Altay a takımları gelişim liginde sonuncu olmalarına rağmen üst lige çıkarken Şampiyon Samsunspor aynı ligte kaldı. Düşünüyorum bir mantıklı açıklama bulamıyorum.
 
https://twitter.com/TweetSamsunspor/sta ... 01186?s=19

Elit Ligi adına bakıp üst lig, alt lig gibi ayırmak doğru değil. Kırmızı ve beyaz grup gibi, A Grubu, B Grubu gibi bana göre. Onun için çokta takılmamak lazım.
 
Bir tarafta Trabzonspor, Galatasaray, Fenerbahçe gibi güçlü alt yapılar varken bir tarafta da Bursaspor, Altınordu, Gençlerbirliği, Samsunspor, Balıkesir vs gibi alt yapısı güçlü takımlar var.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
serhat5552, foruma yazdı.
@gio35
 
Formalar mı daha şık düşünce mi bilemedim.
Armadan esinlenilerek yapılan parçalı ayrı bir anlamlı olmuş.
Sadece alkışlanır, tebrikler Göztepe.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
serhat5552, foruma yazdı.
Takımımızın 1989 yılında geçirdiği kazadan sonra toplanan paralarla ve dönemin Başbakanı Turgut Özal'ın yer tahsisiyle şu an A takımın çalıştığı Nuri Asan Tesisleri yapıldı.
Geçen sene Nuri Asan Tesislerinin 2 büyük bir yarım sahası hibrit çime çevirildi, bütün tesis ve binalar komple yenilendi ve kulüp tarafından belediyeden ya da kimseden destek alınmadan milyonlarca masraf yapıldı.
 
1-2 sene önce büyük bir kısmı Gençlik ve Spor Bakanlığı Okçuluk Tesisleri, bir kısmı da belediyeye ait Batıpark'ta yer kiralanarak kaynağı tamamen Samsunspor A.Ş. tarafından sağlanan ve yaklaşık 50 Milyon TL'ye mal olan Mustafa Erkanat İlkadım Futbol Akademisinin yapımına başlandı.
60 kişilik konaklama alanı, fitness salonu, ymekhane, vs. ile 2 tam ölçülerde hibrit saha, 2 tam ölçülerde sentetik saha, 2 yarım saha, 1 de Avrupa'da büyük kulüplerde yer alan Futbolmatik Sistemi yer alıyor.
 
Daha önce 10 senelik olarak anlaşılan yer kiralamasının 1 yıla indirilmesiyle Mustafa Erkanat Tesisleri'nin yapımı durmuş durumda, gerekçe olarakta devlete ait tesislerin en fazla birer yıllık kiraya verilebildiği, her sene bu sözleşmelerin yenilenmesi gerektiği gösteriliyor.
Prosedürü bilmiyorum ama ilk defa böyle bir şey duyuyorum, 49 yıllığına ya da uzun vadeli kiralanan yüzlerce devlete ait tesis var.
 
KALDI Kİ BURASI DEVLETE AİT BİR TESİS DEĞİL, ARAZİ... SAMSUNSPOR ÜZERİNE TESİS YAPTIĞI İÇİN TESİS HALİNE GELİYOR...
 
***
 
Gelelim işin daha vahim kısmına...
 
Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında başkan Samsunspor Tesisleri dahil sahildeki bütün spor alanlarının görüntü kirliliğine neden olduğu ve bu alanların halkın kullanımına sunulacağı gerekçesiyle kaldırılacağını açıklıyor.
 
Seçim vaadi olarak Samsunspor'a modern tesisler yapma sözü veren, bugüne kadar da tek bir kuruş faydası olmayan, tek çivi çakmayan başkan...
 
Samsunspor'a ait geçmiş dönemden kalan 2 milyonluk su faturasını hiç bir indirim yapmadan gecikme faiziyle kuruşu kuruşuna tahsil eden başkan.
 
Görüntü kirliliği konusunu biraz açayım, tesislerde sahalar dışında estetik ve görüntü kirliliğine de neden olmayan tek katlı binalar var, kalan kısımlar da yemyeşil sahalar ve alanlar.
 
Birkaç sene önce hemen Mustafa Erkanat Tesislerinin yanına Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu, Bowling Salonu, Okçuluk Salonu, Buz Pateni Salonu yapıldı.
Yine bir kaç sene önce sahilde 478 hektarlık golf sahası yapıldı. Samsun şehri için büyük ihtiyaçtı, giderilmiş oldu çok şükür.
Hemen yan tarafa yine sahile bir kaç sene önce 28 katlı ucube otel yapıldı.
Bir önceki Belediye Başkanı tarafından şehir içinden kaldırılan ilçe araçları için sahil tarafına ilçe terminali yapılıyor...
Nuri Asan Tesislerinin hemen karşısına dev AVM yapıldı...
 
Nuri Asan Tesislerinin karşısına yapılan AVM'nin Nuri Asan Tesislerinin yerini istediğini duyup ihtimal vermemiştik. Orayı da alın her yeri AVM yapın, spor tesisinden çok AVM lazım ne de olsa...
 
BOWLING, GOLF, BUZ PATENİ ATASPORUMUZ DA, SAMSUNSPOR FAZLALIK MI BU ŞEHİRDE...
 
Şimdi soruyorum, bunları da kaldıracak mısınız, bunlar sahilde görüntü kirliliğine neden olmuyor da yemyeşil Samsunspor Tesisleri mi oluyor, yoksa amaç Samsunspor'la uğraşmak mı?
 
Bu binalar görüntü kirliliği olmuyor da Samsunspor Tesisleri mi görüntü kirliliği yaratıyor?
 

 
Amacım siyaset değil, siyasi konulara da girmem. Ama şimdi seçmeseydiniz diyenler olacak.
 
aten istenmeyen ama parti tarafından dayatılan bir isim kendisi. Malesef bu şehirde Paşinyan'ı aday gösterse de seçilecek kadar gözü kapalı pariye oy veren var.
Söz konusu zat-ı muhterem de bir önceki dönem %60 civarı oy alan parti oylarını %45'e düşürmesine rağmen seçildi.
Sonuç olarak halkın seçtiği ama istemediği, kendisine değil partisine oy verilen biri.
 
Dediğim gibi amacım siyaset değil.
Bu gibileri sadece Samsun'a, Samsunspor'a değil kendi partisine de zarar veriyor, başımıza bela edenler bunu da bilmeli. Bir sonraki seçimde kale olarak gördükleri bu şehirde %45'i mumla arayabilirler, benden söylemesi.
 
SON SÖZÜM, GÖLGE ETMEYİN, BAŞKA İHSAN İSTEMEZ...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
serhat5552, foruma yazdı.
@kubrick
 
O diğer yarısının çoğu son gün bombaları patlatır. Bunların içinde kaliteli, Süper Ligden boşta kalan isimler de olur. Özellikle ilk kamp dönemlerinden sonra elden çıkacak isimler belli olduğu için kulüplerin çoğu bu tür maliyeti az ve kaliteli transferlerin peşinde. Son gün kamp, hazırlık vs bakımından dezavantajlı olsa da 2 liraya alacağın adamı 1 liraya alabiliyorsun.
 
Bursaspor tahtayı açacak gibi, o zaman çarşı karışır.
 
Fikstür avantajı bu ligde dibine kadar var. İlk 3-5 hafta son gün transferi yapan ya da hazır olmayan takımlarla oynayanlar 1-0 önde başlıyor...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
serhat5552, foruma yazdı.
Kulüp 8 Mart'ta açıklamıştı, hayata geçiriyor. Gelirin bir kısmının bu mücadeleyi destek veren derneklere aktarılmasının yanında umarım önce kendi tribünümüzde, sonra tüm Türkiye'de kadına şiddete karşı farkındalığa bir nebze de olsa katkısı olur.
 
Bu arada sırttaki #KADINAŞİDDETEHAYIR yazısı dışında, ön taraftaki 15 dilde 'Kadına Şiddete Hayır' yazılarının yerine hayatını kaybeden kadınların adlarının yazılmasına TFF izin vermediği için 15 dilde 'Kadına Şiddete Hayır' yazılmış...
 
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER