#
#
damacana, foruma yazdı.
Yine yazdığım her şeyi bir tarafından anlamış birileri, arkadaş bi kere bu düşmanca yaklaşım neden, kötü bir şey söylemiyorum ki ben? "Anadolu takımları" tabir edilen ve bana kalırsa son derece yanlış bir vasıflandırma olan gruptan takımların da gayet de bu sistem içerisinde kafaya oynayabileceğini anlatmaya çalışıyorum, adam bana küfür ediyor. Senin canın sağolsun, son bir kez yazıyorum bu foruma, ama dinle, belki bir şeyler öğrenirsin:
 
Bir kere FFP'den, vergiden muafsınız denmiş, neremle güleceğimi şaşırdım artık. Arkadaş biz yıllarca bizzat FFP ile yönetildik, Avrupa'ya gidemedik, doğru düzgün transfer yapamadık, açın bakın bilançolar orada, belki ne kadar vergi ödendiğini de görürsünüz. Belediyeden melediyeden, oradan buradan milletin parası da verilmiyor bize ayrıca onu da belirteyim.
 
E biz de eşşek değiliz, bu memlekette yaşıyoruz, ayrımcılık, ayrıcalık yok demiyoruz. Zaten ben o yazdıklarımı "İstanbul Takımları" için değil, ezikliği bir prensip olarak benimsemiş birtakım "Anadolu Takımı" yönetimi-kitlesi için yazdım, sen öyle değilsen üstüne alınma arkadaş, hayret bir olay.
 
Düşme konusuna gelince, yıllar yılı bu 21 takım meselesi neredeyse her sene temcit pilavı gibi ısıtılıp ısıtılıp önümüze konuldu, nitekim fırsat bulununca da hayata geçirdiler. Ben demiyorum ki Ankaragücü neden ligde tutuldu, tutulsun ama ondan sonra buraya gelip de en ufak fırsatta kahpe bizans, zaten bunlar bizi yaşatmıyo, bu ne biçim dünya muhabbeti yapmayın. Beşiktaş düşerse ben buna itiraz etmem, niye edeyim, ama yukarıda birileri demiş, İlhan Cavcav önderliğinde bazıları kuyruğa girdi diye, ona da benim yapacak bir şeyim yok, figüranlığı kabullenme derken kastettiğim de buydu zaten. Yani bari lobi yapacaksın, onu da kupa almak, şampiyon olmak için yap, sana ne elalemin düşmesinden kalkmasından?
 
Ayrıca bizde 59 öncesi şampiyonluklar sayılmadığı için birçok kişi takımının tarihte şampiyon olduğunu dahi bilmez, wikipediadan bi aratın bakın çok vaktinizi almaz. 49 Ankaragücü, 50 Göztepe, 41,46 Gençlerbirliği var mesela. Yani yaptınız, yine yaparsınız, Türk futbol tarihinden haberiniz yok dediklerim de onlardır, bilenler üstüne alınmasın.
 
Ben Beşiktaş başarısız olduğunda hiçbir zaman hakemleri suçlamadım, açın bakın bütün postlarım ortada. Kimsenin şampiyonluğuna da bok atmadım. Kimsenin maç başlığına girip de galibiyetine limon sıkmadım, inandığımı yazdım hep. Bir ara bırakmıştım bu forumu, geri döndüm, keşke dönmeseydim, yanlış yapmışım. Yıllar yılı kendimce doğru bildiğimi yazdığım için başıma gelmeyen kalmadı, özelden tehditler, küfürler şunlar bunlar...Ben burada kendime sövdürmek için yazmıyorum, bütün bunlar kendi fikrimdir, sen de fikrine güveniyorsan cevabını yazarsın.
 
Neyse zaten önemli değil, ben gidiyorum, hesabım silinebilir. Yine kırdığımız üzdüğümüz olduysa hakkınızı helal edin ama direk şahsıma küfür edenlere ben hakkımı helal etmiyorum. Allah herkesin gönlüne göre versin, kaza bela vermesin,
sağlıklı, huzurlu günler dilerim.
 
Eyvallah.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
damacana, foruma yazdı.
Öff yıllardır sizde de aynı terane, kahpe bizans muhabbeti, bir asırdır en ufak başka bi söylem yok, vallahi yıldım. Ne Türk futbol tarihini bilirsiniz, ne rekabeti, hiçbir şeye, hiçbir başarıya saygınız yok, anca uzaktan sallayın. Sanki siz hiç destek görmüyorsunuz, hiçbir yerde lobiniz yok. Ulan salgın ayağına ligde kaldınız, hala "öç böyötölmöşlör..."
 
Aranızdan bi arkadaş sezon başı Beşiktaş için "düşsek de sizin üstünüzde düşeriz" demişti, işte çoğunuzun futbol vizyonu anca bu kadar, ondan sonra da bizi figüran olarak görüyorlar diyorsunuz. Sizin yöneticileriniz, medyanız, hocanız, topçunuz figüran olmayı seve seve kabul ettikten sonra...Neden Trabzonspor büyük oldu, maçları derbi oldu, bunları hiç düşündünüz mü? Çünkü onlar çalıştılar, salağa yatmadılar, tarihteki yerlerini söke söke aldılar. Bugün hala da tüm olumsuz şartlara rağmen rekabet edip, kupalar alıyorlar. Anadolu'nun diğer büyük camiaları nerdeler abi, bana bi söyleyin. Nerde Eskişehir, Bursa, Kocaeli, Sakarya ve dahi Ankaragücü? Tarihin en kötü yönetimlerini başınıza İstanbul mu getirdi, yolsuzlukları İstanbul mu yaptı, şampiyon oldunuz da İstanbul engel mi oldu? Ya bu ülkede Akhisar Fener'i yenip Türkiye Kupası'nı, Galatasaray'ı yenip Süper Kupa'yı aldı, Akhisar ya, ilçe takımı ilçe!!
 
Türk futbolunun gelişmesinin önündeki engel üç İstanbul takımıymış! Hayır bence en büyük engel sizdeki bu temelsiz İstanbul nefreti ve kompleksidir. Daha iyi olmaya çalışmayan, futbolu bilmeyen, rekabet etmeyen her vasıfsız yönetim ve hoca "bizi eziyürlar" diye diye olayı sizin zihninizde bir kördüğüme çevirmiştir. Size kendi yaptığınız zulmü kimse yapmıyor haberiniz yok. Ama kime anlatıyorum, yine hiçbir şey anlamayacak, düşünmeyecek, sadece nefret kusacaksınız, ne yapalım, böyle gelmiş böyle gider.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
damacana, foruma yazdı.
Ya bir şeyi anlamıyorum, laf ne ara Beşiktaş'a ve Sergen'e geldi? Ya Sergen sene başından beri Fenerli yöneticilerin ya da Terim'in yaptığı goygoyun onda birini anca yapmıştır, o da gerekli olduğunda ve olabildiğince usturuplu bir şekilde yapmıştır. Dün Adem Büyük de çıkmış abuk subuk konuşuyor, Sergen Halis Özkahya'ya ayar vermişmiş de ondan sonra kararlar değişmiş...Yuh artık, Halis dediğin adam kaşarın artık ihtisas yapmışı, Sergen'in lafıyla hizaya gelecek!! Bırakın bu işleri kardeşim, herkes kendi önünden yesin. Biz yıllardır bu işleri kimlerin yaptığını da, ayarı kimlerin verdiğini de çok iyi biliyoruz, konuşturmayın adamı.
 
Ha bir de unutmadan, Abdürrahim Albayrak da önce o şampiyon oldukları sezonki "bir takım şampiyon yapılmak isteniyor" muhabbetinin hesabını versin, ondan sonra bağırsın çağırsın. Kılıçla yaşayan kılıçla ölür, bu işler böyle.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
damacana, foruma yazdı.
Ne manyak lig lan bu...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
damacana, foruma yazdı.
Bilmem farkeden var mı ama Malatyaspor ilk yarı bence çok iyi futbol oynadı. Dengeli, pozisyon vermeden, hatta pozisyon bulan, çok adamla gelen pozitif bi yapısı vardı. İkinci yarı bi baktık, ne söylendiyse artık içerde, bıraktılar top oynamayı. Bi taçı bi dakkada atmalar falan...Ya arkadaş, Beşiktaş'a karşı top oynamazsan golü yersin, nitekim öyle de oldu. Yahu iyi giderken neden bi insan takımını böyle bozar hakkaten anlamak mümkün değil. Devam etseler maç sonuna kadar böyle dengede devam ederdi. Ya doğru zihniyet bile bi devre idare ediyo bu ligde, olacak iş değil. Yine de tebrik ediyorum Malatyaspor'u.
 
Çok fazla defansif başladık maça. Ne olursa olsun Atiba-Necip-Josef ortasahası takımı yavaşlatır. Bi de net kanatları yok bu takımın. Yani sırf Larin'i oynatayım diye sol tarafı Nsakala'ya mahkum etmek doğru değil. Bence Ghezzal da net kanat oyuncusu değil. Hoca sola Nkoudou'yu, sağa da Gökhan Töre'yi ciddi şekilde düşünmeli bazı durumlarda.
 
İyi akşamlar herkese, tebrikler Beşiktaş.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
damacana, foruma yazdı.
Galatasaray'ın sorunu oyun değil. Yönetimden başlayarak çok köklü bir yenilenmeye gidilmesi gerek. Yönetim sezon sonunda kongre var diyerek sorunu ve tartışmaları öteledi sadece. Ama bu arada biraz da Terim'in zorlamasıyla taze kan misali iyi transferler yaptılar, şu an onların getirdiği havayla işi götürüyorlar. Ama bu gerginlik hep olacak.
 
Gönderilmesi gereken çok adam var. Fatih Terim olmasa çoktan dağılmıştı bu takım. Şu anda takımı bir arada tutan Terim faktörüdür. Terim'in kafasındaki plan, bir şekilde bu sezonu şampiyon olarak tamamlayıp beklemek. Zaten bu ligde biraz kıpırdandığın zaman sonuç alıyorsun. Erzurum maçı sabaha kadar oynansa GS alırdı, bu maç da benzer şekilde geçer. Şu an fikstürü de çok müsait, Hatay deplasmanına kadar zor maçı yok. Bunu kesinlikle değerlendirecektir.
 
Şampiyonluk yarışına gelirsek, bizim avantajımız yönetim-hoca-futbolcu ekseninde hiçbir sıkıntı olmaması. Kongre yok, hocanın yeri sağlam, futbolcu huzurlu, her şey açık ve net. Ama diğer iki camiada da belirsizlik hakim. Ali Koç başarı baskısını yoğun olarak yaşıyor ve yaşatıyor, Galatasaray'ın durumu da ortada. Stresi kim göğüsleyebilirse o işi götürecek gibi geliyor bana.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
damacana, foruma yazdı.
Bu Sagal nasıl hiç gol atamamış hayret ettim. Çok fazla şu takım için orası kesin.
 
Denizlispor'a üzüldüm. Düşünsene stoperin Mustafa Yumlu ve 11'de başlıyor. Yani teorik olarak yedekteki adam Yumlu'dan daha kötü :D Ya gülüyorum kusura bakmasınlar ama bu kadar zafiyet olmaz abicim, kalamazsın böyle ligde. Ama 3-0'dan sonra bi beş dakika top oynadılar, baya salladılar, o ayrı.
 
Adem bence biraz erken çıktı. Kötü de oynamıyordu, biraz daha kredi açabilirdi Sergen. İkinci yarı Denizli daha iyiydi. Töre girdikten sonra çok şey yapmak istedi, çabası iyiydi. Kaçırdığı pozisyon Hasic'e yakışmadı.
 
Neyse bu maçı da atlattık, cumadan olması iyi oldu. Tebrikler Beşiktaş.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
damacana, foruma yazdı.
Sergen'in maç sonu konuşmaları Beşiktaşlı olmayanlara antipatik gelebilir tabii ki ama hepsi bir plan program dahilinde yapılan açıklamalar, bizim memlekette büyük takım hocasıysan maalesef saha dışına da ayar vermek zorundasın. Sergen sosyal zekası oldukça yüksek bir adam. Fener yönetimi gibi bokuyla kavga etmek ya da Terim gibi her olumsuz kararda mağdura yatmak yerine VAR hakemleri çay kahve içiyor gibi söylemlerde bulunmak bence daha akıllıca. Keşke hiç kimse konuşmasa, futbola konsantre olsak ama ipin ucu çoktan kaçmış artık, inşallah daha iyi olur ileride.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
damacana, foruma yazdı.
Bambino baya koşturuyor buralarda, helal olsun. Takip ediyor, bilgi veriyor, Denizlispor'u gündemde tutmaya çalışıyor. Ne diyim, Allah gönlünüze göre versin.
 
Bu arada Oğuzhan ve Rıdvan oynayacak. Töre de sakat denmiş ama çalışıyor yani takımla. Cenk ve Ghezzal bu maça zor, Montero da bi süre daha olmayacak gibi. İnşallah iyi oynar ve kazanırız.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
damacana, foruma yazdı.
Uzun uzun teknik taktik yazmaya gerek yok, Fenerbahçe çok kötü yönetiliyor. Başkan Ali Koç tabiri caizse parasıyla rezil oluyor.
 
Allah aşkına bana söyleyin: Sosa-Novak, Gönül-Caner, Mert Hakan-İrfan Can transferleri niye yapıldı? Ya sırf düşman çatlatmak için transfer yapılır mı? Futbol takımı mısın psikolojik harp birimi misin belli değil. Kaldı ki İrfan hariç (ki o da yeni geldi) gönderenler "oh oh iyi kakaladık valla" konumuna çoktan geldiler bile!
 
İrfan Can transferi sonrasındaki o kahveli tanıtım videosu neydi öyle ya...Sırf bu kepazelik bile kulübün kimlerin eline kaldığını gösteriyor. Kimin aklına geliyor böyle dahiyane fikirler valla pes. Abdürrahim Albayrak transferden sonra konuşarak ayıp etti evet, ama önemli bir şey söyledi. Ya doğruysa, ya adam gerçekten Galatasaray'ı istediyse, aklı orda kaldıysa? Parayı bastırdım, aldım, adam geldi, gelir de, Fener'e kim gitmez, ama sen sırf Galatasaray'ın elinden adam almış olmak için hem dünya para veriyorsun, hem de onun yerine gelebilecek belki de daha yetenekli, daha verimli adamların önünü kesiyorsun. Çok söylendi yine yazayım, bütün bu adamların yerine net bir golcün olsa şu an kim bilir neler konuşuluyordu.
 
Emre Belözoğlu'na Başakşehir'den dönüşünden beri gereksizce, anlam veremediğim bir şekilde sahip çıkıldı camia tarafından. Hadi yönetimin tasarrufudur anlarım da taraftar da inanılmaz bir kredi verdi adama. Bu seneyle birlikte de resmen tesislerin anahtarını verdiler eline. Şimdi yavaş yavaş bakıyorum homurdanmalar başlamış, neyse bu da iyiye işaret. Gerçi medyada Hıncal Uluç ve Abdülkerim Durmaz dışında eleştiren yok ama olsun, belki doğru teşhisin konulmasında bir başlangıç olabilir bu tepkiler.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER