#
#
raulmadrid, foruma yazdı.
Ankaragücü tribünlerinin kanserli hücresi maratonun ortasındaki 100 kişilik davulcu tayfa. Bıktım artık bunlardan. Kim bilir kaçıncı ritim bozuşları.
 
İyi tribün yapabilmemiz için, güçlü bir gecekonduya ihtiyacımız var. Böylelikle maratonun solu da işin içine giriyor. Gecekondu toparlanırsa ancak toparlanır bizim tribünler.
 
Bekar evi ise bence çok iyiydi. Üstüne koya koya devam ediyorlar..
 
Takımı ben çok beğendim. 35ten sonra fizik olarak düştük biraz. Ama o ilk 35 dkyı kim bilir en son ne zaman böyle baskılı oynadık. Takım iyi hazırlanmış gerçekten.
 
aman zaman ortasahamız kolay geçildi. Abdullah-Zahid olunca olabiliyor. Bir de çok hava topu veriyoruz. Atakanı keser hoca bu defekti sebebiyle. Atakan çok etkisiz havadan.
 
Skorer kanat lazım bize Boyd tarzı. Çalışkan bir takımımız var ama, bitiricilik noktasında eksiğiz. O isim Beridze mi olur, Jese mi olur göreceğiz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.
Nurullah
Fıratcan-Atakan-Nihad-Marlon
Diack
Ali Kaan-Şahverdi
Tasos-Beridze
Mervan Yiğit
 
Şu kadronun hepsi 25 yaş altında. Doğru işlenirse, inanılmaz bir hazinenin üstünde yatıyor olabiliriz. Bu sene yapılan en doğru işlerden biri de kadronun gençleştirilmesi oldu. Yukardaki ilk 11'den 3-4'ü düzenli 11 oynar, performansını artırırsa tüm kadronun maliyetini çıkarabilir.
 
Şahverdiye kızıyoruz mesela, haklı gerekçelerimiz de var Süper Lig performansı sebebiyle. Ama çocuk daha 21 yaşında ve geçen sene oyununu bir miktar olgunlaştırdı. Kafası da artık eskisine oranla daha çok futbolda. Şahverdi dahil, yukarıdaki kadrodaki hiç kimseden kesinlikle ümidimizi kesmemeliyiz.
 
Yıllardır istediğimiz, beklediğimiz, yatırım yapalım bugüne değil yarına göre planlarımızı yapalım sezonu işte bu sezon olabilir. Takımda tecrübeli, çok iyi kariyeri olan öğretici yol gösterici abiler de var. Dengeli bir kadro oldu diyebiliriz yaşları düşündüğümüzde. Bence gençler için büyük bir şans bu Ankaragücü takımı. Bu işin lamı cimi yok, iyi çalışan formayı kapan soluğu Avrupada alır.
 
İyi çalışın gençler. Hem kendinizi hem bizi kurtarın. Win-Win..
 
Bu girdiyi yazarken bile içim kıpır kıpır oldu. Tüm sezon bu gelişimi takip etmek güzel bir duygu olacak. Şahverdi dahil, hepsine potansiyel yıldız muamelesi yapalım. Bu iş biraz da algı işi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.
Bolu kampından beri stoper bekliyodum. Uros Radakovic ve Nihad Mujakic ile bu beklenti sona erdi. Stoper rotasyonumuz;
Atakan
Sinan
Alperen
Radakovic
Mujakic oldu.
 
Bütçemizin daha fazlasına elvermediğini görebiliyoruz. Acaba Forvete 1 oyuncu daha az alınıp buradaki Radakovic-Mujakic ikilisinden biri daha kaliteli olabilir miydi? Ya da, ön libero alınacağı söyleniyor. Gerçekten ön libero ihtiyacımız var mı? Buraya harcayacağımız parayı yine stopere harcayabilir miydik? Pedrinho kupada tutuktu, onun ikamesine bir isim iyi olmaz mıydı?
 
Sorular var akılda, ama sonuçta kadroyu kurduk artık. Bizi ligde tutacak ekip bu. Ben zaten kurulan kadroya göre makul hedefin 12-15 olduğunu düşünüyordum. Ligdeki ilk 9 takımın arasına girmek kolay değil. 4 İstanbul takımı, 3 Akdeniz takımı, Konya ve Trabzon olmak üzere bu 9 takım bence ligin geri kalanından ayrılıyorlar kalite olarak. Hatta Sivas, K.gümrük ve K.paşa da bu 9 takıma en yakın takımlar diyebiliriz.
 
Bu yukardaki 12 takımın arkasına 13. olarak biz gelirsek ben bunu başarısızlık saymam. 13.lük zaten bizim doğal konumumuz gibi bir şey bu ligde. Bazı pozisyonlarda kadro derinliğimiz yeterli değil, bazı pozisyonlarda kalite eksiğimiz var. Ama Ankaragücü'nün en büyük gücü olan taraftar da bu sezon daha çok devreye girecek. İçerdeki maçların çoğunu dişe diş oynarız. Deplasmanda ise Mustafa hocanın sistemi bize kimi maçta puan ve puanlar olarak dönecektir.
 
Umutla ve heyecanla yeni sezona gireceğiz. Son yıllardaki en güçlü kadromuz bu takım. Beklentilerimizi gerçekçi tutarsak bu sezon üzülmemiz için hiç bir sebep yok. Canteros-Boyd-Orgill'li kadronun yakaladığı sinerjiyi yakalarsak, daha iyi işler bile yapabiliriz. Bu kadro o kadrodan daha kalitesiz değil. İçerdeki Başakşehir maçına kadar takıma sabretmeli ve arkasında durmalıyız. Önümüzdeki 2 ayda oynayacağımız 6 maçta takımın rotası yavaş yavaş belli olur zaten.
 
Maç haftasına girdik, yeni sezon hepimize hayırlı olsun. Kazasız belasız... Tek dileğim hiç bir baltaya sap olamamış ruh emicilerin camiamızın enerjisini sömürmesine izin vermediğimiz, tribünde güçlendiğimiz bir sezon olması.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.
Takım Nurullahı opsiyonlu aldığında,
Ortasahaya Pedrinho çektiğinde,
Sola formda Jeseyi aldığında,
Ücretsiz Beridze ve Tasos getirdiğinde
 
Ya da ne bileyim herhangi olumlu aksiyonda sahalarda görmediğimiz adamlar, Diack için (bence de absürd) yapılan anlaşmayla yeniden üşüşmüşler meydana. Akbabadan farksızsınız. Sıfatsız herifler. Ortamlarda da Ankaragüçlüyüm diye dolanıyolar. Kardeşim istediğin kadar ben bu işi profesyonel yapıyorum, Ankaragücünün parasını düşünüyorum ayağı yap. Sen iyi niyetli falan değilsin. Yok o paraya bilmem kaç tane, bilmem kim alınırmış. O adamlar da Ankaragücünün kapısında bekliyo ya sanki, sanki adamların teknik direktörlerinin kendi bağlantıları, şehir, takımın o pazarda etkin olmasının hiç bir önemi yokmuşçasına; "O paraya 8 tane İniesta alınırdı"... He oldu :d

Diack aslanım dualarım seninle. Her nasıl 3de1in hala Fenerin olsa da, bu sezon umarım çıkış yapar da akbabaları utandırırsın.
 
Canım Ankaragücüm, yap şu stoper transferini, ruh emiciler geziyor bak yukarlarda. 5. Hafta kıyameti koparmak için bekliyorlar. Getir şu stoperi de içimiz rahat bekleyelim ligi artık.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.

"raulmadrid" dedi ki;

Bahadır
 
Oğuz - Atakan(Alperen)-X(Sinan)-Marlon(Yasin)
 
X(Abdullah)
 
Pedrinho(Şahverdi)-Zahid(Ali Kaan)
 
Tasos(Ariyibi)-Jese(Beridze)
 
X(Eren)
 
Hoca 4-5 transfer daha yapıp transferi kapatacağız dedi. Bu 4-5 ismin 3'ünün pozisyonları belli zaten. 1 Santrafor, 1 Stoper, 1 Altı numara ilk 11 için alınmalı. Bu 3 ismin kalitesi de bizim için sezonun nasıl geçeceği hakkında bilgi verir.
 
Darko, Flavio, Bahoken seviyesinde bir 3lü olursa ilk 10a oynarız.
Fatih, Poko, ?? seviyesinde olursa 12-15 takılırız.
Daha alt seviyede olursa potada oluruz.
Olur da, Darko, Flavio, Bahoken'in üstüne çıkılırsa ilginç bir sezon bizi bekleyebilir.
 
Fatih iddiaları doğruysa, stoperde risk alınıp, Atakan-Fatih tandemi yapılıp sağ beke de kuvvetli bir isim alınabilir. Bu baya riskli hamle ama Ads'de işe yaradı, bizde de yarayabilir.
 
Bu seneki en anlamsız bulduğum hamlemiz ise, kaleci konusunda aşırı rahat davranmamız. Ciddi ciddi Samsun maçında iyi oynadı diye Bahadıra emanet edecekler formayı. Yani olabilir tabii de, B planı ne? Nerdeyse kariyerinde profesyonel maçı olmayan Doğukana mı verilecek kale B planı olarak!?
 
4-5 hamle yapıp transferi kapacağız iddiası bana doğru gelmiyor ayrıca. Dar oluyor kadro bu şekilde. 15 oyuncuyla mı çevireceğiz koca sezonu?
 
EDİT= Darko ve Bahoken transferi olmayacak

Temmuz başında yukardaki gibi olan kadroya;
Macheda
Ali Sowe
Nurullah
L. Diack
belki Radakovic katıldı?
 
bana kalırsa, Darko, Flavio, Bahoken beklentisinin altında kaldı takviyeler. Kaleye bir hamle yapılmasının çok doğru olduğunu düşünüyorum. Ancak, stoper ve 6 numara lig seviyesinde isimlerle desteklenmedi gibi duruyor. Hoca buraya 2 transfer yapılacak dedi, bakalım seviyeleri ne olacak. Şu an görünen tabloda 12-15 takılırız gibi.
 
Yine de bence sorun yok, ilk sene için fena bir kadro kurulmadı. Maliyetlerin gözetildiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Yoksa bir Rakitsky çekmek çok da mesele değil mesela paran olduğunda. Stopere net bir isim ve hem 6, hem 8 oynayabilen bir jokerle transferi kapatabiliriz.
 
Trabzonun eski oyuncusu Edgar bence bize gelmez. Gelse büyük bir fayda sağlardı gerçekten ama gerçekçi bir transfer hedefi gibi durmuyor. Sakatlığı göz önüne alındığında bile, en kötü ihtimalle son 24 hafta (dünya kupası sonrası) oynardı.
 
Kampta stoper var diye sevinmiştim ama yokmuş. Şu işi acilinden bir çözsek artık hepimiz rahatlayacağız. Hocanın Atakanla arası iyi. Bence onun yeri sağlıklı olduğu zaman hazır. Yanına onun performansını da artıracak bir sol stoper alsak, hem dengeli bir takım olmuş oluruz, hem Atakanın değeri artar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.
Leakırmış, Mastermış bilmem kimmiş bommmboş çocuklar. Suç da onlarda değil, onun 2 katı yaşı ve yaşamışlığı olan insanların bunlara prim vermesinde. Transfer haberi 'leak' ediyolar diye, koca koca insanlar bunlara istediği tüm etkileşimi veriyor. Bunlar yüzünden takımın kaptanları daha ilk maçtan "TT" oldular, itibar suikastine uğradılar. Biri sonra Kayseriye gitti zaten. Öyle de tahlikeli bir cemaat yani.
 
Ayrıca kim ne derse desin, bu ilgi maymunluğu tatikatının önde gidip bayrak sallayanı, bir nevi şeyhi de denebilir, camianın en temiz gazetecisiyle çalışıp, kendini sürekli oradan aklayan ve önden aldığı transfer haberini ismini vermeden anlatıp "işte Ankaragücü siyahi, atletik bir isimle anlaşacak diye tahmin ediyorum. Ve bence o isim şurda, burda oynamış bir isim olacaktır" gibi aforizmalar savurup kendini futbolu bilen sanan birisi. Bende bunlar hep sessizde veya engelli ama maalesef bazen sohbet odalarında denk geliyorlar.
 
Scout olanı biraz ayırıyorum. O büyük ihtimalle henüz ergen diyebileceğimiz yaşta. Bu futbolcu beğenmez 'kaynana tavırları' yaşından ötürü. Bir anda kendini kanaat önderi pızisyonunda buldu çocukcağız, o da cool gözükmenin en kolay yolu gözüken 'hiciv' 'sarkazm' 'bok atma' yolunu tercih ediyor. E camiadaki bu scoutluk işini profesyonel yapan büyüklerinden böyle gördüler. Yine de bu çocuğu biraz ayırmak lazım. Gelecek vaadediyor. Video editliyor, analiz ediyor. Bu kaynana ve ben oldum tavırlarını bırakır, tek doğru benim bildiğim hallerinden sıyrılırsa camia için iyi olabilir böyle bir hesabın olması.
 
Futbolda yeni tip yorumcu tayfasının bence en iyileri Ssportta çalışan elemanlar. Başta da parmaniac gelir. O bile 'hoca şöyle düşünmüş olabilir' , 'buradaki hesapları şu yüzden tutmamış olabilir' 'bu oyuncuyu şu sebepten tercih etmiş olabilir' tarzı yorumlar yapıyor. Yani aslında yanlış ortada, ama hala 'belki doğru benim düşündüğüm gibi olmayabilir' 'belki yeterince etraflıca düşünemedim' yaklaşımı sergiliyor. Bunu da naiflikten yapmıyor aslında. Haklı olsa bile biliyor ki futbolda mutlak doğru diye bir şey yok. Bu oyun böyle bir oyun.
Ama Gel de bunu bizim ergenlere anlat.
 
3 gramlık bilgileriyle bu takım çöp, düşer, şöyle gol atamaz, sürekli böyle gol yer dedikleri öngörülerinin biri bile tutmadı. Oyuncu grubuna da, hocaya da demediklerini bırakmadılar. Sonuçta takım Martta çıktı. Ama ne yüzle ısrarla hala konuşurlar ve bunların konuştuğu müspet kabul edilir hiç anlamam.
 
Neyseki bunlara olan rağbet eskisi gibi değil, sosyal medyadaki kıyamet tellalı tayfa her geçen gün kan ağlıyor, zayıflıyor. İnsanlar egosu sebebiyle birbirlerine vermedikleri etkileşimi bu noname hesaplara veriyor maalesef. Onlar da kendini kanaat önderi sanmaya başlıyor. Camiadaki ego sorunu aşılırsa, bu ucuzluk pazarına rağbet de azalmaya devam edecektir.
 
Yeni yönetimin en sevdiğim özelliklerinden biri de, bunlara prim vermemesi.
___
 
Hoca maçran sonra, transferlerden biri bu akşam geliyor, demiş Ali Sowe olsa gerek bahsettiği. Bir stoper ve bir ön libero daha alınıp beklemeye geçeceğimizi söyledi ayrıca. Stoper mevzusu önemli, umarım oraya kaliteli bir takviye yaparız. Açıkçası sezon içinde Atakanı oynatacağını düşünüyorum ben. Haliyle Mert Çetin konusunda çok da ısrarcı olmayacaktır hoca. İyi bir sol stoper alınsa yeterli olur hocanın gözünde.
 
Pedrinho transferine çok sevindiğimi söylemiştim. En güçlü oyuncumuz gözüyle bakıyorum. Ama en güçlü noktamız aynı zamanda en zayıf noktamız da olabilir. Onun kitlendiği, ona önlem alındığı zamanlarda, cezalı olduğunda veya Allah korusun sakatlık konusunda alternatifi olmalı. Geçenlerde eski Tabzonsporlu bir oyuncuya transfer teklifi yapıldığını, burdan yola çıkarak buraya bir hamle yapacaklarını düşündüğümü söylemiştim. Ama hoca ortasahadan ziyade ön liberodan bahsetti. Belki de eski bir teklifti o ve artık böyle bir transfer gündemde olmayabilir. Ancak umarım şu ortasahaya alternatif isim konusunu yabana atmazlar. Ortasahasız takımlar sahada paralizi olmuş gibi sadece savunma yapabiliyor çünkü. Aynı bizim Süper ligde yıllardır yaptığımız gibi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.
Radakovic gerçekten ilginç bir isim. Genç desen değil, kağıt üzerinde iyi desen 'eh işte'. Sanırım maliyeti uygun. Uygun maliyetli, alternatif futbolcu da lazım ama, sanki o görevi Sinan Osmanoğlu ve Atakan Çankaya üstlenebilirdi.
 
Ligimizde yine daha önce Trabzonda oynamış, 8 numara pozisyonunda oynayan bir ismi yoklamışız(teklif yapmışız). Olacak gibi değil ama, bu haber beni mutlu etti. Ortasahaya en azından rotasyona isim istiyodum, ama nerdeyse Pedrinho'nun forması da garanti olmayacak eğer bu seviyede isimlere teklif götürülüyorsa.
 
Şöyle net 1 yerli isim alsak (Tolga c., Mert Ç. gibi), 1 de net stoper alsak bayaa rahatlayacağız.
 
Bu arada Lamine Diack geldi varsayarsak, o yerli statüsünde mi oynayacak? Bu konuda bilgisi olan var mı?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.

"ag2315" dedi ki;

Başkan sol stoper alacağımızı söylemişti,spajic olma ihtimalini çok düşük buluyorum,hem ciddi bir sakatlık geçirdi hemde spajic sağ stoper yani adam sağ ayaklı..

Bence kampta denen isim, adı geçen Makedon arkadaş. Bir şey bildiğimden değil de piyasada kaç tane sol stoper Balkan futbolcu var ki. Spajic taş gibi adam normalde, ama sakat. Ocağı bulur onun dönmesi. Kamptakinin o olması zor. Dizi daha yeni yeni açılmıştır onun, kampta fizyoterapi almıyosa eğer o değildir.
 
Macheda maliyetine "külliyen yalan" açıklaması geldi. Buna büyük ihtimalle en çok sevinenlerden biri ben olurum böyle bir durumda. Rakamları ben uydurmadım sonuçta, transfer bu kadar duyulmadan önce İtalyan basınında, sonra Yunan basınında benzer rakamlar yazıldı. Kendi takımında da 600 alıyo zaten. Neyse, külliyen yalansa yalandır. Üstüne daha fazla düşmeye gerek yok.
 
Ama yönetim de bilmeli ki, sanki bu paralar cebimizden çıkıyormuşcasına çetelesini tutacağız, gerekirse hesap soracağız. Düştüğümüz sene süper ligde Manisa deplasmanında 100 kişi yoktuk. 2-3 yıl içinfe kendimizi Düzyurttan 5 yerken bulduk. Bu travmalar kolay travmalar değil. Bein sports'ta bile hadsiz hadsiz "Ankaragücü aynı döngüye girdi, sonu iyi olmayacak" gibi açıklamalar yapıyolar. Kulübümüzü tekrar o duruma düşürmemek için elimizden geleni yapmalıyız.
 
Nurullah iddiaları ciddileşti. Kiralık deniyor. Han'a güvenildiği düşünüldüğünde çok makul bir hamle. Orada tatlı bir rekabet olur. Formayı da hakeden giyer. Hakeden de en kötü ihtimalle vasat performans verir heralde. O da yeter bize. Kim oynarsa oynasın, Friedrich denen adam kadar kötü olamaz zaten. O sezon kadromuz kötüydü evet ama, kalecimiz daha kötüydü. En az 4-5 maç Friedrich yüzünden erken kırıldık ve kaybettik. Kaleci pozisyonu bence çok önemli. Muslera'nın nerdeyse +2 şampiyonluk yazdığını, Uğurcan'ın bu seneki şampiyonluğun en büyük mimarlarından olduğu, Antep'in yıllarca Karce sayesinde ligde tutunabildiğini vs unutmamak gerek. Büyük ihtimalle tekil ağırlık olarak futboldaki en önemli bölge.
 
Macheda, Eren, Jese varken rahat rahat bakabilirler forvete. Mervan da santraforda daha verimliymiş. Burası net 1 oyuncu istiyor evet, ama acelesi yok.
 
Tek aciliyet isteyen bölgemiz stoper bölgesi. O da kamptaymış. Lige 20 gün var, kadromuz hazır. Biz de huzur..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.
Macheda maliyeti sebebiyle beni bir miktar üzse de, profesyonellik ve çalışkanlık açısından iyi topçu. Zaten bizim futbolcumuz olduğu anda, en iyi forvet gözüyle bakıyorum ben.
 
Kampta Marlon, Diack ve en önemlisi Sol Stoper hali hazırda bulunuyormuş. Kale için de Nurullah iddiası var. Böylelikle kadromuz iyice şekillenmiş oldu. Kayseri kampına takımın %85-90'ı tamamlanmış şekilde devam ediyoruz.
 
Flavio büyük ihtimalle Giresun yapacak. Abdulkadir de hala kararını vermiş durumda değil. Trabzon oyuncuların genelde Giresuna gitmesini istiyor. Yakın gözümüzün önünde olsun etki alanımızda kalsın diye mi, yönetimsel iyi ilişkiler sebebiyle mi bilemiyorum artık. Ben ikisinin de geleceğini düşünmüyorum pek.
 
Bizim kesinlikle Pedrinho ve Zahidi yedeklememiz gerekiyor. Buraya en az 1 hamle yapılmalı, yukardaki Trabzonlu arkadaşlar olabilirdi ama olmayacak gibi onlar. Burası için transfer sezonu bitene kadar sabırla beklenebilir. Sonuçta burada artık belli bir standartımız oluştu. Sakin davranabiliriz, elimiz kuvvetli.
 
Sol stoper gelmiş, isim söylenmiyor ama kaliteli olduğu söyleniyor. Balkan menşeili bir oyuncuymuş. Bu tarz oyuncular bence bizim lig için uygun. Belki şu Makedon milli arkadaştır. Gerçi gelenin sırp olduğunu söyleyenler de var. 10 gün sonra(içinde) açıklanacakmış. Benim en rahatsız olduğum konulardan biriydi hala bir stoperin takıma katılmaması. Bu konu da bir süreliğine kapanmış oldu. Artık buraya da ekstra bir takviye yapılacaksa bile, yine transfer sezonunun bitmesi veya ligin başlamasına yakın yapılabilir. Bu pozisyon için de elimiz rahatladı diyebiliriz.
 
En rahatsız olduğum bir diğer konu kaleci işinin biraz hafife alındığı noktasındaydı. Nurullah haberi çıktığına göre, en azından bir hamle yapılacak buraya ki, bu tarz haberler çıkıyor. Kaleci konusunda market dar, burada yavaş olmaya gerek yok. Bahadır'a güveniliyorsa, Nurullah seviyesinde bir isim iyi olur. Kim iyiyse o oynar artık.
 
Bizim için kritik bir avantaj ise, Bay haftasının 3. hafta olması. Sezon öncesi hazırlık maçları ve ilk 2 hafta maçları takımın durumunu görmede faydalı olur. Bay haftası bizim için mini bir kamp şansı ve varsa takımda eksik bölgeleri görme adına iyi bir şans olacak.
 
Velhasıl bir iskelet kuruldu. Bu iskelet şu an için sezonu 12-15 bitirmeye yakın bir ekip. İstanbul takımları her zaman transferde avantajlı. Dolayısıyla şu an üstün gözüksek de (K.paşa, İstanbul, Ümrana göre) Rahatlamamamız gerekiyor. İstanbul, Ümran bir bakmışsın diğer İstanbul takımının kadroda düşünmediği, İstanbulda oynamayı düşünen başka isimler vs derken iyi bir ekip kurabilir. K.paşa zaten iyi kadro kurmada zorlanmıyor.
 
İddia edilen isimlerin(sol stoper, Nurullah) Kayseride olduğu düşünüldüğünde, stresli olmamızı gerektirecek bir durum kalmadı. Yönetime transfer baskısı yapmadan, işlerini rahat yapmalarını beklemeliyiz. Transferin kapanmasına 2 ay var. Bize ligde kalmaya yetecek seviyede takım kurdular. Bunun üstüne çıkmak istiyorlarsa onlar da yapmaları gereken hamleleri biliyorlardır zaten.
 
Yönetime burdan iletmek istediğim bir ricam var, panik transferi ile bütçemize gereksiz yük bindirmesinler. İyi niyetlerini görüyor ve biliyoruz. Ankaragücünün parasını efektif harcama noktasında titiz davransınlar. Korkulu günleri tekrar görmek istemiyoruz. Şu ana kadar yapılan transferlerde mali denge gözetildi gibi duruyor 1-2 isim hariç. Böyle devam.
 
Güzel bir sezon bizi bekliyor
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
raulmadrid, foruma yazdı.
Yunan basını Macheda transferi ile ilgili sayıları paylaştı.
 
* Kendi takımından önümüzdeki sezon alacağı rakam 750 bin euro net.
* Bu 750 bin euronun vergisi ile birlikte Pana'ya maliyeti yaklaşık 900 bin.
* Ankaragücünün teklifi ilk yıl için net 850 bin, ikinci yıl için net 900 bin Macheda için
* Pana bu transfer için 250 bin euro civarında bonservis bekliyor.
 
Ankaragücüne Macheda maliyeti 2 yıl için 2 Milyon euro.
 
Benim içime kesinlikle sinmiyor. Hayırlısı olsun bakalım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER