#
#

Muslu1912

Bizim semtimizde aşk Karşıyaka kokuyor..

Muslu1912, foruma yazdı.
Son 4-5 sezondur PTT 1.lig’in değişilmez bugu Altınordu son hafta Playoffu satar, ligi 5. Bitiren takım Playoff finalinde penaltılarla süperlige çıkar.
 
Göztepe ve Gazişehir penaltılar sonucu kazanır oynayarak çok iyi para almıştım, Erzurum’u kaçırdık.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Muslu1912, foruma yazdı.
Son 4-5 sezondur PTT 1.lig’in değişilmez bugu Altınordu son hafta Playoffu satar, ligi 5. Bitiren takım Playoff finalinde penaltılarla süperlige çıkar.
 
Göztepe ve Gazişehir penaltılar sonucu kazanır oynayarak çok iyi para almıştım, Erzurum’u kaçırdık.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Muslu1912, foruma yazdı.

"Atakan1912" dedi ki;

Sapla samanı ayırmak lazım basket takımının sponsoru var kendi yağında kavruluyor, kulüpten para çıkmıyor üstüne para kazanıyor. Yıllardır basketten futbola kaynak da aktarıldı üstelik. Bize yük değil katkı sağlıyor hem maddi hem manevi anlamda. Ha şurası bir gerçek ki futbol lokomotiftir ülkemizde. İstersen her sene şampiyon ol baskette süper ligde mücadele etmen kadar fayda sağlamazsın orası farklı bir konu. Burda kızılması gereken kulüp değil holding neden futbola destek olunmuyor adam akıllı diye.
 
Mavişehir'deki o spor alanına stat yapacağını düşünüyorum kulübün ki 25 bin civarı kapasite ve gelir getirici yerleriyle çok mantıklı olur. Yalıdan vazgeçildiğini zannediyorum Turgay Büyükkarcının statla ilgili son açıklaması biraz bana öyle hissettirdi: http://m.sonkaleizmir.com/default.asp?p ... erid=72776

Ne sapla samanı karıştıran var, ne de kendi yağında kavrulan. Sırf göz önünde bir şube başarılı olsun gündeme gelelim diye gerçekleri görmezden gelen bir kitle var sadece.
 
Öncelikle basketbol şube sadece Pınar’ın verdiği sponsorlukla dönmüyor. Pınar bildiğim kadarıyla sezon başı 15 milyon civarı bir ödeme sözü verdi, 17-18’lere ikna edildi ama biz 25-30 milyon civarı para harcıyoruz basketbola. Aradaki fark nereden karşılanacak ? Kulübün bütün kaynakları basketbola seferber edilerek. Lokomotif branşın amatöre 1 adım uzaktayken şunun mantıklı izahını yapabilecek bir Allah’ın kulu varsa buyursun dinliyorum. Senin binanın taşıyıcı kolonu kırılırken sen elindeki üç kuruş parayla kolonu tamir etmeye uğraşmıyorsun, ev güzel görünsün diye hiç bir faydası olmayan pergola yaptırıyorsun gibi bizim yaşadığımız şu durum.
 
Basketbola düşman olduğumuzdan falan eleştiri yapmıyoruz. Aksine yıllarca basketbol kombinesi almış, defalarca yurt dışı, yurt içi deplasmanı yapmış ve Karşıyaka’dan bağımsız olarak da iyi bir basketbolseverim. Ama ortada gerçekler var. İstersen her sene Euroleague’i kazan, Karşıyaka Stadyumu yapılmadan, futbol takımı minimum PTT 1. Lig seviyesine dönmeden uzun vadede döndürülebilir bir ekonomisi yok bu kulübün.
 
Bu arada üşenmedim anlaşmayan isimlerin ne kadar alacağı var diye kontrol ettim.
 
Osman Fırat 143
Ercan Yıldız 42
Emre Toraman 225
Özgür Volkan Yıldırım 219
Şahin Şekerci 29
Muharrem Efe 108
 
Toplam 766 bin lira. Çarşamba akşam basketbol takımı 460 bin lira ödenip özel uçakla Rusya’ya gitti. Söyleyeceklerim bu kadar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Muslu1912, foruma yazdı.

"terso" dedi ki;

Abdi İpekçi 'ye gitmeye cesaret gösterememiş,bir grup canlının , bu ateşli yazılarını çok ciddiye almıyor musunuz ?
 
https://i.hizliresim.com/nWm3ZR.jpg
 
Tam Karşıyaka-Göztepe muhabbetinde Abdi İpekçi ne alaka diyecektim ki birden aklıma geldi :D :D
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Muslu1912, foruma yazdı.
Sözde 114 alacaklıyla anlaşılmış 6 alacaklı kabul etmediği için transferi alamamışız. İsim isim yazmışlar ama ne kadar doğru ne kadar yanlış çok güvenmiyorum doğrusu.
 
Eğer haber doğruysa ayrı rezillik. Kimin ne kadar alacağı var tam bilmiyorum ama toplasan kabul etmeyen şu 6 kişinin 1-1.5 milyon alacağı yoktur. Diğerleriyle anlaşıldıysa çaktırmadan el altından ödeme yapılıp Playoff kapasınında 4 yıldır transfer yapmayan takıma takviye yapmak çok mu zordu ? Basketbolda sadece 6. yabancıya harcanan parayla futbol takımını bir üst lige çıkarabilirdik. Basketbol takımı yorulmasın diye özel uçak tutmaktan düşünmeye vakit kalmamıştır muhtemelen.
 
Ayrıca Stadyum konusunda hem yönetim, hem camia, hem taraftar olarak ne adım attık ki ne bekliyoruz ? Bu kulübünün şu an tek derdi ve gündemi stadyum olması lazımken, yönetimin bakanlığın bahçesinde yatması, taraftarın belediye önünde oturma eylemi yapması gerekirken kim ne yaptı da sonuç bekliyoruz? Yalandan iki milletvekili, iki müsteşarla poz vererek oluyorsa bu işler şimdiden hayırlı olsun.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Muslu1912, foruma yazdı.

"scuba1912" dedi ki;

"soul" dedi ki;

Her defasında söylüyorum, belki birinin kulağına gider, aklına yatar da yolu açılır diye. Yalıya 10 / 12 bin kişilik salon, stadı da Çiğli tesislerinin yanına yapsak kulüp 200 yıl ileri gider. Mavişehirdeki salonu da belediye istediğini yapsın. Stadı ya da salonu yapana devretsin geçsin al sana finansmanı.
 
JSN-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynen katılıyorum. Yalıya şu koşullarda yapılacak stad ancak günü kurtarır geleceğe yatırım olmaz.

Ben tam olarak yetmez ama evetçiyim.
 
Yalıya yapılacak stadyum sadece günü kurtarır doğru ama bizim bekleme lüksümüz yok artık. Günü kurtarmak zorundayız, uzun vadeli hesap yapacak ne gücümüz var ne enerjimiz.
 
Bugün yeni bir proje demek 2-3 yıl extra kayıp demek. Yer bulunacak, yasal prosedürler aşılacak, projelendirilecek, TOKİ yeniden programa koyacak, ihaleye çıkacak, itiraz süreleri davalar vs derken inşaata başlanacak derken bugün hadi yeni bir yere yapalım desek 2025’den önce bitmez o iş. Hazır bütün engeller aşılmış, projelendirilmesi yapılmış, zemin güçlendirmesi ve temeli başlamış, TOKİ 2020 ihale programına koyulmuş ve yerel yönetimden onay alınmış stadyum var kimse kafa karıştırmasın 2 yılda bitirelim şu işi :D
 
Gönül ister 50 yıl bir daha bizi bu muhabbetlere maruz bırakmayacak UEFA standartlarında 30-35 bin kişilik muhteşem bir stadyumumuz olsun ama kulübün gerçekler ortada. Bir an önce yapılsın da kalanının hiç bir önemi yok.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Muslu1912, foruma yazdı.
Ne güzel ritim yakalamamıştık, önce Turgutlu sonra Derinceye bireysel hatalarla kaybettik. Dönüş yolunda mağlubiyet kime yazar diye konuştuk durduk da ben şahsen suçlu kimseyi bulamıyorum.
 
Hocaya laf ettik durduk maç sırasında sonra kulübeye baktım adam ne yapsın dedim. Mehmet Aksoy’a bir dünya laf ettik de çocuk bu kadar ne yapsın. 1 milyon Euro para ödeyip almadık, altyapıda o vardı 3 kuruşa oynatıyoruz ve adam bu kadar yani ne yapsın. Son iki maçtır orta sahadaki düşüş göze çarpıyor. Arif ve Aşan bariz şekilde kötü oynuyor ve doğrudan sonuca etki ediyorlar. Futbol bu 34/34 iyi oynayacaklar diye bir şey yok, sıkıntı kötü oynadıklarında yerlerine alternatifimizin olmaması diyorum yine suçlu bulamıyorum. Keza ileride Hakan bildiğimiz gibi hiç bir şey yapamıyor ama o adam da bu kadar verebileceğinin maximumunu veriyor zaten.
 
Elimizde gençlerden oluşan oturmuş ve dinamik bir kadro var. Çocuklar yetenekleri doğrultusunda verebileceklerinin maximumunu veriyor. Ancak kadro lig atlamak için hem yetersiz, hem alternatifsiz. İlk düştüğümüz sezon 3-4 milyon civarına transferi açıyorduk kimse oralı olmadı. Şimdi 10-12 milyon civarı bir rakama açılıyor sanırım. Anlaşma yoluna gitsek 5-6 milyona rahatlıkla açarız. Şahsen eskisi gibi yüksek rakamlara bir dünya topçu alınıp birlerinin cebi dolacaksa açılmamasından yanayım, takılalım böyle stadyum yapılana kadar. Ama açıp kontrollü şekilde eksik noktalara takviye yapılacaksa geç bile kaldık.
 
Tabii ortada 5-6 milyon gibi bir para da yok ama bulmaya çalışan da yok. Camianın çoğunun aklı popüler olanda, başarılı olanda doğal olarak basketbolda. Tüm zorluklara rağmen vazgeçmeyen azınlığa selam olsun.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Muslu1912, foruma yazdı.
Karşıyaka stadyumu yeni sezona hazır herhalde.
 
Yönetiminden taraftarına bu sessizliğin başka bir açıklaması olmaz çünkü.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Muslu1912, foruma yazdı.
Camia olarak gerçekten akıl tutulması yaşıyoruz. Göztepe ve Altay stadyumları bizden 4-5 sene Sonra gündeme geldi ve bitmek üzere. Bizim stadyumun durumu hakkında doğru düzgün soru soran bile yok. A takım 4 yıldır transfer yasağıyla oynuyor ve altımız amatör küme. Şu şartlar altında hala Ufuk Sarıcanın gelmesiyle, Semih erden transferiyle falan uğraşıyoruz ya akıl alır gibi değil.
 
Tutturmuşlar bir holding futbola para vermiyor basketbola para harcıyoruz masalı insanlar da peşinden gidiyor. Başakşehirin her transferi sonrası ama biz Cengiz’i sattık demesinden farkı yok. Konuşulan rakamlar ortada. Ufuk hoca ve yardımcılarının maliyeti 3.5-4 milyon civarı, istediği takım bütçesi 20 milyon, şubenin genel giderleriyle beraber total bütçe nereden baksanız 25-26 milyon civarını bulacak. Peki holding ne kadar verecek ? 25-26 milyonun tamamını Yaşar holding ödüyorsa lafımız yok. Eğer konuşulduğu gibi 15-16 milyon veriyorsa kalan fark Ne olacak ? Ödeyebildiği kadarı kulübün diğer kaynaklarından karşılanacak, kalanı borç hanesine yazılacak. Peki bu paraları harcıyoruz da geri dönüşü var mı ? Kimse basketbola düşman değil ama geliri yok diyoruz anlatamıyoruz bir türlü. Euroleague şampiyonu olsan gelirin 1 milyon Euro oynadığımız ligleri siz düşünün :)
 
Göztepe stadyumu bitmek üzere Mehmet Sepil hala zırt pırt basına çıkıp stadyumla ilgili kamuoyu yaratmaya çalışıyor. Peki biz ne yapıyoruz ? Son dönemde ne yönetimden, ne taraftardan, ne camianın geri kalanından stadyumla ilgili açıklama ve girişim gördünüz mü ? Bizim şu an bakanlığın, belediyenin önünde yatıyor olmamız lazımken Semih erden mi gelsin, yunus Emre mi gelsin diye konuşuyoruz. Yazacak çizecek çok şey var ama Ne desek boş işte. Bu kafayla 20 yılda bir basketbol şampiyonu olur, 30 yıl daha alt liglerde sürünüz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Muslu1912, foruma yazdı.

"Miroslava" dedi ki;

hadi hadi 2.ligde şampiyon olduğumuz sene susurlukta beklediğimizi duyunca çanakkale güzergahına otobüsün rotasını çevirenleri iyi biliyoruz biz. ya da kupa maçı için İzmire geldiğimizde maç sonu otobüse kuru sıkı sıkıp havaya esneyenleri. Son olarak Bursaya basket maçına geldiğinizde bizden tek kişinin deplasman otobüsünüze ön kapıdan girip arka kapıdan çıkmasınıda biliyormusunuz. hatırlayın. Elinde emanetle hepinize koyduğu postayı.

Polat abi kusura bakma ya arkadaşlar tanıyamamış seni, ondan böyle saygısız saygısız konuşmuşlar. Memati abiye de çok selamlar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER