#
#
21, foruma yazdı.
Takım, sakatlıktan yeni çıkan, birbiriyle bir iki maç yapmış futbolcularla bu kadarını yapabildi.
Ancak dikkatimi çeken bir durum var:
 
Maça başlayan ilk 11'in yaş ortalaması 28.8. Bunun sonucu olarak da ilk 15 dakikalık baskıdan gol bulamayınca, geniş alana yayılıp önde basma sıkıntısı yüzünden orta saha ve defansta çok boşluk verdik. Daha da önemlisi, Larin'i ceza sahamız civarında Nskala'dan daha fazla görüyorsak bir sorun var demektir. Tüm bunlar olup biterken Jozef'in ciğer de her yere koşmaya yetmedi tabii.
 
Nskala ve Wellinton yerine Rıdvan ve Serdar oynasaydı yaş ortalamamız 26.9 olacaktı mesela. Vida'nın yerine Montero olsaydı, 25.6. İkinci yarı Alex'in yerine Can girseydi 25.2 diye gidiyor bu mevzu... Ajax maçındaki gibi, gençlerle takviye edilmiş bir takım daha fazla alan kapatabilir, çıkışlar tecrübesizlikten kaynaklı daha yavaş olsa da, dönüşler daha çabuk olurdu bence.
 
Neyse, sağlık olsun. Pazartesi farklı (ve daha genç) bir kadroyla sahada olacağız herhalde.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.
Tribünde bağıranı dövüyorlar mı nedir?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.
UEFA, Türkiye'ye uygulamalı VAR kullanımını gösteriyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.
Vida'nın penaltısını vermezdi hakem, VAR da görmezdi sonra tüm hafta hedede hödödö.
1-3
 
Ek: UEFA, Türkiye'ye uygulamalı VAR kullanımı gösteriyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.
20 dkda Vida'nın topuğa basmasına, ardından Batsuayi'nin düdükten sonra çektiği şuta sarı kart isteyecek on binler var bu topraklarda.
 
Ek: Larin'in bire bir aynı golünün iptal edildiği topraklar
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.
Önemli maç. Takımda N'koudou haricinde eksik yok ama oyun düzeni kurgusunda dev eksiklerimiz var. Bu da normal aslında, son iki aydır birbiriyle oynayamayan bir takım söz konusu. Her maçta biri var biri yok falan filan. Takım ancak önümüzdeki 3.-4. maçta falan tam oturmuş olur herhalde.
 
Pjaniç'in defans önü, orta saha top dağıtımı oyun kurgumuzu şekillendirecek başlıca öge olacak bence. Oynarsa Alex'in ve Ghezzal'in Batsuayi'yi bol bol pozisyona sokacağı bir maç izleyebiliriz. Tabii Rosier'nin Ghezzal'in tandemini kapaması, Nskala'nın da (muhtemelen) Larin'le birlikte sol kanadı işler kılması durumunda (tam Nkoudou'luk maç aslında, ah ahh). Orta sahada Alex'in yanında Can'ı göreceğimizi düşünüyorum. Pjaniç'in tek pas kurgusuna ve Alex'in defans hattındaki boşlukları değerlendireceği çapraz koşularına uyum sağlayabilecek hızlı bir oyun okuması var. Hatta Rosier ve Ghezzal'la sağ kanatta çabuk ve etkili üçgenler kurabilir.
 
Aslında bu maçta Nskala yerine Rıdvan'ı, Wellinton yerine de Serdar'ı -daha olmadı Montero'yu görmek istiyor birçok Beşiktaşlı ama hocanın kafasındaki her neyse, ona uymuyor olabilirler. Yine de bir sürprizle karşılaşabiliriz.
 
Haydi Kartalım, vurduğun gol olsun!
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.

"memduhbaskan" dedi ki;

"koko1903" dedi ki;

Konyali, cif basli kartal sana giren cikan yok, senin yazdiginin bile farkinda degilim...Haspa kotu bir soz degil, alayci bir ifade sadece...
 
Sana neyin girdigi bizim yildizlari saymandan belli....

anlamını bilmediğin kelimeleri heryerde dillendirme ağzına verirler o kelimeyi. seviyesiz herif.
 
Türk Dil Kurumuna göre haspa, uygunsuz ve yakışıksız nitelik taşıyan kızlar ve kadınlar için kullanılmakta olan bir kelimedir. Kadınlara hakaret içeren bir kelimedir. Kullanımı ve söylemi uygun olmayan bir sözcüktür.

Yanlış biliyorsunuz. Son senelerde yanlışları, ayrımcılığı ve cinsiyetçiliği ayyuka çıkmış TDK'yı referans almasanız daha iyi. "Müsait" sözcüğüne "flört etmeye hazır kadın" anlamını yazan bir kurum ne de olsa. Yani biri "müsait misin?" diye sorarsa kafa göz dalmalık tabir bu anlamda.
 
Haspa, yumurcak, yaramaz vb anlamında bir sözcüktür. Yanlış hatırlamıyorsam 150 yıl öncesinde, Felatun Bey ve Rakım Efendi'de bile geçer. Sonra da sözlüklere bu şekilde girmiştir zaten. Ve koko1903'ün de söylediği gibi, Anadolu'da sıklıkla çoluk çocuğa söylenen bir sözdür. "Haspa"nın (muhtemelen) kaltak, kevaşe vb anlamında kullanıldığını zannedenleri uyarınız.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.
Vida'nın pozisyonu değil bence, ikincisi penaltı. Neyse... penaltı mı değil mi tartışmalarına girmeyeceğim.
 
Bu takımın birinci kalecisi Ersin'dir. Mert ise Türkiye Kupası ve gerektiği takdirde Ersin'in yerini dolduracak rotasyon kalecisidir.
Wellinton ve Vida'nın yerini dolduracak iki stoper Montero ve Serdar Saatçı'dır. İstim üstündeki bu iki isim yerine sakatlıktan yeni çıkan Wellinton'u oynatmak defans zaafiyetine davetiyedir.
Töre'ye haftalarca şans verilip değerlendiremediğini görünce kesmek, teknik ekibin artı puanı, buna rağmen Can Bozdoğan gibi formda bir isim varken hakikaten bir yol olmayacağı aşikar olan Oğuzhan'ı ilk 11'e almak eksi puanın alasıdır. Oğuzhan ancak ve ancak 60. dakikadan sonra -becerebilirse- oyuna hareket getirebilecek bir yedektir.
 
Üzerinde ölü toprağı varmışcasına hareket edemeyen, koşmayan, pres yapmayan takım görünce asabım bozuluyor. Ama maç öncesi çimlerin sulanması, ardından yağan yağmurla birlikte kayganlaşan sahanın; sakatlıktan yeni dönen futbolcular için (Wellinton, Ghezzal, Atiba, Bats, Larin, Alex) fiziksel, daha da önemlisi psikolojik risk yaratacağını hesaplamayan teknik ekibe daha da bozuluyorum.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.
Yahu lobi mobi bırakın bu işleri. Omurgasız başka bir hakem ilk yarıda yaptı yapacağını, ikinci yarıya da tüy dikmeye çıktı. Galatasaray bu maçı zaten alacaktı, aldı. Hafta boyunca konuşacak malzeme çıktı.
Hayıflandığım tek şey, Ali Koç'un bu maçı seyretmeden beyanat vermesi oldu :D
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.
Maçta iki skandal vardı:
 
Dakika itibarıyla, biri Can'a yapılan tehlikeli faul ki hakem oralı bile olmadı, devamında Sergen'e kırmızı göstermeyi tercih etti.
 
Diğeriyse Josef'in; ilk yarıda Oğuzhan'ın kaldırdığı ayağına şut çeken (ve kendini yerlere atıp paralayan), daha sonra Can'ın şut çekme anında krampon tabanını bileğe oturtan Jorge Felix'e ikinci yarıda yaptığı kırmızı kartlık hareket ama omurgasız hakem Felix'i iki pozisyonda da atladığı için kıymeti kendinden menkul vicdanını dinledi ve tüyü dikiverdi.
 
Bu iki skandalın yanında, bir tane de muallakta olan var. Ceza sahasında topun gidişini kesen ele bir şey demiyorum, demiyoruz artık -gibi bir durum var ya tamamen belirsiz (hem de arkada iki kişi olmasına rağmen). Sene başından beri, bayern'in dediği gibi o kadar bir öyle bir böyle kararlar veriliyor ki herhangi bir yorum yapmak saçma. Rosier'nin birkaç hafta önceki maçta müdahalesi penaltıysa bu da öyle, değilse bu da mı değil? Peki ya geçen yıl Arda'nın elinden seken? Daha geçen hafta Kim'in şık bir voleybol plonjonuyla kornere tokatladığı?
 
Neyse, bir maça iki skandal yeter diyelim, hakemin tez zamanda düdüğünü asmasını hatta gömmesini dileyelim.
 
Bu arada, başlama düdüğüyle beraber aslında yatıya geldiğini pek bir belli eden Pedro Henrique umarım memnun kalmıştır misafirperverliğimizden.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER