#
#
21, foruma yazdı.

"Bozkurt1903" dedi ki;

"21" dedi ki;


Soy sop derken kimi kastettiğini anlamakla beraber, yangınların birçoğunun yazlıkçı ve turistlerin de yoğun olduğu yerlerde çıktığını, hal böyleyken arabasından içtiği şişeyi, izmaritini yol kenarına atan, gittiği yerin hakim rüzgarını bilmeden mangal yakmaya kalkan yerli ve mili oçların da rahat durmadığını ekleyeyim.
Kimi,neyi kast ettiğim belli kardeş.Farklı bir yere çekmenin manası yok.
Bu işi kimler,neye hizmet edenler kasıtlı yapıyor hepimiz biliyoruz.Bu vahşiliğin ırkı osu busu yok.

lafı farklı bir yere çekmeyip gerçekleri dile getiriyorum kardeş.
üzgünüm ama genelde sahillerin ve ormanların canına okuyanlar pkk ya da suriyeli veya afganlar değil, bildiğin kendi yurttaşlarımız. mangal sevdasına ateşi kontrol edemeyen de onlar, elindeki her şeyi atan, çerini çöpünü, hatta poşete sıçtığı bokunu bırakan da genelde onlar. şu dokuz günlük tatilde g.t kadar kasabalarda tonlarca çöp temizlenmedi mi plajlardan, mesire yerlerinden falan?
provokasyon için, terör hesabı yangın çıkaran, imar için orman yakanlar da var tabii. ikincisi bile ilkinden daha fazla olabilir. her yangında pkk demek sadece bu kanı bozukları temize çıkarır.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.

"Bozkurt1903" dedi ki;

Antalya Manavgat,Kocaeli,Kütahya,Mersin,Bodrum,Didim,Marmaris Armutalan son iki günde ormanlarımızda eş zamanlı yangınlar çıktı.
Kanını,soyunu sopunu siktiğimin orospu çocukları rahat durmuyor.

Soy sop derken kimi kastettiğini anlamakla beraber, yangınların birçoğunun yazlıkçı ve turistlerin de yoğun olduğu yerlerde çıktığını, hal böyleyken arabasından içtiği şişeyi, izmaritini yol kenarına atan, gittiği yerin hakim rüzgarını bilmeden mangal yakmaya kalkan yerli ve mili oçların da rahat durmadığını ekleyeyim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.
Merak ediyorum, bu "aşı karşıtı" kütlenin okul çağında çoluğu çocuğu var mı? Ya da en ufak vaka dalgalanmasında ilk önce okulların kapatılıp çoluk çocuğun cahil cühela kalmasına, ruhsal ve fiziksel arazlar yaşamalarına, evde tablet, telefon ve tvye sardıkları için göz bozukluklarının artmasına, yoksa ailelerini almaları için parçalamalarına, eğitimdeki bu sakillik yüzünden sınıfsal farkın giderek açılmasına doğrudan ve dolaylı katkı verdiklerinin farkındalar mı?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.
Valla son bir haftada Proudhon ve VioBJK'nin yazdıklarını daha bir etraflıca düşünüp, son birkaç günde Ghezzal armudunun davranışları ve GS'nin -basına göre- ortamı s..iştirmesinden kaynaklanan mevzular, üstüne Rosier'nin çıkartıp masaya koyarken t..aklarının ağırlığı yüzünden masayı kırmasından dolayı ikna oldum. Bir de hakikaten, ne zamanki bir futbolcu çok para istemiş, salmışız gitmiş, giden adam gittiği yerde dikiş tutturamamış. İmkanları zorlayıp aldıklarımızın, rakibin "elinden" kaptıklarımızın da durumu ortada. Gerçekten çok para isteyeni, eline taksi parasını verip uğurlamak lazım (kulüp bazında değil, Leichester-Sporting falan kendi bekasını düşünerek çok para isteyecek tabii). Menajerlerinin köpeği olanların da bir zahmet burada işi yok. Bir de safralardan kurtulmak lazım ama Filler Mezarlığı gibi kulüp, gelen ölmeye yatıyor.
Yalnız şu 10 numara (Teixeira olsa keşke) ve her pozisyonda oynayabilecek forvet işini çözmek lazım.
 
Bir yandan Avrupa'da transferin bizden iki hafta önce bitecek olması gibi bir şeyi külliyen unutmuşum. Boşa çıkacak, bonservisi elinde olan ya da kiralık ayrılan bir alay da topçu olacak. Geçen yılki gibi ciddi değerlendirmeler sayesinde yine sağlam ve ucuz 1-2 transfer yapabilirmişiz gibi bir his var içimde.
 
Kenan Karaman iyi oldu. Bildiğim kadarıyla çok yönlü bir futbolcu. Larin'le beraber uyum sağlayabilir, yabancı kuralında da takımı rahatlatır. Aynı şey Topal için de geçerli. Her ne kadar gözümde hep FBli olacaksa da uzun lig+Avrupa maratonunda Atiba'nın dinlenebilmesi için çok önemli ayrıca. Geçen yıl şampiyonluk gazına ekstra efor sarfetti reis, yoksa son birkaç yıldır ligin ikinci yarılarında %70-60'a kadar düşebiliyordu performansı. Bu halde 50'ye yakın maçın 40'ında fabrika ayarlarıyla oynasa maksimum verimi almış oluruz Atiba'dan.
 
Üstelik oldukça sıkıntılı bir sezon ortası fiktürümüz var. 8-13 arası Sivas'la başlayıp Başaklar, GS, Hatay(D), Trabzon, Alanya'yla(D) biten 6 hafta, araya giren 2 ŞL maçı fena zorlayacak. Kaldı ki Sivas öncesi şimdiden dişli takım kurmakla övünüp havaya girmiş Demirspor ve ardından ligin yeni takımı Altay deplasmanı var. Hal böyleyken Uçan, Karaman ve Topal gayet isabetli transfer oluyor. Ayrıca Sergen Hoca illaki gençlerden bir kişi çıkaracaktır. Serdar ve Bilal var, pırıl pırıl çocuklar bunlar.
 
not: yahu Duhuliye diye bir site var, yeni gelin gibi içinde Beşiktaş geçen her habere atlıyorlar, son bir haftada "yeter lan!" diyerek sildim speed dial'den. Orta Çizgi diye bir site buldum, aklı başında, genelde teyitli haberler oluyor, renklilerin kolpa haberlerini yayınlamıyor falan. Varsa sizin de bildiğiniz aklı başında site, yazsanıza, haberleri oradan takip edelim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.

"Proudhon" dedi ki;

Uce bese bakma lens’i al, uce bese bakma llayici al, ucebese bakma pepeyi al diyenler de bizlerdik. Eski yonetimi elestirmekle bir yere varamiyoruz, napacaksin adami idam ettirsen kime ne fayda? Alacaklilar alacagindan mi vazgececek, lens sozlesmeyi mi feshedecek? Araba devrilince yol gosteren cok olur.
 
Sent from my iPhone using Tapatalk

valla ben vakti zamanında kiralık oynayan les ferdinand'ı bile alamamaktan mustarip olmuş ama süleyman abi daha iyisini bilir diyip sesini çıkarmamış eski kafalılardanım. kibirli bilgili'yle başlayan şirketleşme çözülmeyi getirdiğinde (benim taraftarım diyenden ne hayır gelir zaten), ardından tüpçü ve fikoyla tavan yapan yarını düşünmeme, har vurup harman savurmanın uzun vadede (ki sonuçlarını şu anda ayan beyan görüyoruz) zarar getireceğini söyleyenlerdenim. ailton'a, tabata'ya, ayhan'a, ismail'e, zapatocny'ye ona buna akıtılan paralara, 300 bin etmeyecek adamları menajer katakullileriyle -artık hangi bağlantı nasıl kurulduysa- italyanın seri b takımlarından 1.5-2.5 milyona transfer etmeye ve benzeri garabetlere hop noluyo arkadaş, diyenlerdenim. sizin de öyle olduğunuzu tahmin ediyorum. hele ki şu son 20 yılda kiralık gelip şahane oynayıp sezon sonu gidenleri düşündükçe kahroluyorum. zamanında bıldır yediğimiz hurmalar fena tırmalıyor tabii. ama zaman da değişti, endüstriyel futbol piyasası daha farklı işliyor. menajerini hallettiğin oyuncuda gelecek görüyorsan ki bir sezon kiralık oynatmışsın, %90+ verim almışsın, kulübüyle anlaşmaya varacaksın. milyon milyon akıt da demiyorum, dediğiniz gibi, 4 milyon euro 40 milyon yapıyor ama bu 40 milyonda 3-5 milyon pastanın bri dilimi, 8'de, 10'da biri.
 
eski yönetim konusuna gelince... şirket yönetimlerinde ibra edilmeyen eski yönetim hakkında hukuki işlem başlatılabilir, dönem harcamaları soruşturulabilir, tazminat davası açılabilir vs. bağırsaklarını temizleyebilir. peki böyle bir şeyi kaldırabilir mi kulüp? mevcut durumda biraz zor görünüyor. hele ki kolpacı medyanın bu tür konulara yeni gelin gibi atlayıp ortalığı hepten kızıştırdığı üçüncü dünya ülkelerinde çok daha zor. kaldı ki ne sinan engin'i doğru düzgün temizleyebildi bu kulüp, ne adalı'yı. kalkavan gibi ismi fetöyle anılanları bile hak ettikleri şeklilde s.ktir çekerek değil kibarca gönderdi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.

"Proudhon" dedi ki;

yonetim tabiki 300bin 500bin euro'nun hesabini yapacak, onceki yonetimler gibi 4 milyon euro maasla 4 yil sozlesme mi yapsin. 300bin euro dediginiz turklirasi ile 3 milyon . yonetim uzerinde baski kurarak menajerlere hizmet ediyorsunuz.

valla baştan sona safsata olmuş bu yazdıklarınız Proudhon arkadaş. dediklerimle alakası ta uzaktan. eski yönetimin 4 mil. eurodan 4 yıllık sözleşmeleri yüzünden bu halde olduğumuzu zaten yazmışım. gelgelelim, eski yönetimi aklayan, ibra eden de bu yönetim. kaldı ki o kadar para veremeyeceğimizi cümle alem biliyor, ben de biliyorum. bu arada kamp başladı, tam takım çalışmamız gereken yerde saatin iki dişlisi hala daha eksik. sıkıntı burada. futbolcularda bir sıkıntı yok ki menajerlerinde olsun. mevzu bonservisi elinde tutan kulüplerde bitiyor. madem bu kadar hesap kitap yapabilen işbilir bir yönetim, çıkartsın masaya koysun oğuzhan'ın önüne mesela, evladım, nedir bu 2.5 milyon, senin ederin şudur diye...
 
ayrıca yönetim üzerinde kurduğum(uz) baskı ve menajerlere hizmet etme meselesini retorik olarak söylediğinizi varsayıyorum. yoksa yönetim o baskıları s.klese eski yönetimlerin katakullileri yüzünden şimdiye o yöneticileri itin bir taraflarına sokup çıkarmışlardı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.
geçtiğimiz yıllarda adı beşiktaşl'a anılıyor, devre arası ve yeni sezon öncesi iki ay renkli basın beşiktaş'a yazıyordu balotelli'yi. hiç mi hiç istemiyordum. ha, hırçınlığını kaldırırdı bizim takım, nitekim her zaman illaki arızalı birileri oluyordu ama düzensiz performansı, şımarıklığı falan eksi puandı. zaten istatistiklerine bakınca (transfermarkt'tan) 2.5 yıl city'de, 1 yıl liverpool'da 70 maça çıkması ve 20 gol atması adamın ligin üçte birinde oynamadığına işaretti. nitekim 38 maçlık lig maratonu olan ligue1'de 3 yıl nice ve marsilya'da da 76 maça çıkması yine ligin üçte birinde oynamadığını gösteriyordu. bir yandan cv'sinde bu kadar t**klı takım olup da (milan, liverpool, city vs) son iki yılda kulüpsüz kalması ve serie b takımlarına gitmesi falan dertti.
 
ha, tüm bu liglerden fazlamız mı var? hayır. muadili bile değiliz. belki serie b. ama adı süper kendi leş ligimize renk getirir, ara sıra şerefsiz basının haftalık polemiğine meze olacak birtakım hareketleri olur, arada olur a belki güzel futbol seyrettirir. demirsporlulara hayırlı olsun.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.
bir şey demeyeyim diyorum ama 35 gün sergen hoca'yla anlaşmayı sündüren yönetimin, her fırsatta beşiktaş'ta kalmak istediğini söyleyen ghezzal ve rosier'e yönelik yapıcı bir adım atmamasını, konunun muhataplarıyla sürekli üçün beşin pazarlığını yapmasını mevcut yönetimin basiretsizliğine ve dar görüşlülüğüne bağlıyorum. aha, en sonunda ghezzal instagram'da beşiktaş ismini ve kartal logosunu kaldırmış (nasıl bir ipucuysa bu artık). olur a bu iki adamı alamazlarsa adam değiller.
 
fikret orman yönetimiyle içine iyice düştüğümüz batağa rağmen o yönetimi ibra eden de bunlar değil miydi? aklım almıyor! hala o dönem hesap kitap yapılmadan milyon eurolara yapılan 3-4 yıllık sözleşmeler yüzünden adım atamıyoruz. douglas, lens, boyd, ljajiç... bu dördüne verdiğimiz parayla ghezzal, rosier ve teixara ya da costa'dan birini alabiliyorduk oysa. adamlar da salak mı, yattıkları yerden milyon euro alıyorlar. kim bırakır böyle sağılacak kulübü. üstelik yer de açılamıyor bu yüzden.
yönetimden bir delikanlı para babası da çıkıp skerim lan deyip sözleşmeyi feshedip doğrudan parayı verip teneke bağlamıyor bu heriflerin kuyruğuna. sonuçta öyle ya da böyle bu para verilmeyecek mi?
tamam, bekara karı boşamak kolay ama bu kulüpte koltuğa oturanlar da asgari ücrete talim eden, bilemedin küçük esnaf falan değil, sanayici, holding sahibi falan insanlar.
 
e bi de şampiyonlar liginden gelecek para var, şampiyon olduk, yayın geliri falanı filanı... hala daha 300 bin az olsun, 500 bin olmasın da falan olsun mevzuları falan ne arkadaş? fikret orman para için takır takır makine gibi işleyen takımı forvetiyle, stoperiyle, kalecisiyle satıp skip attı, çebi de 3 kuruş daha vermemek için skip atmak üzere sanki.
 
sinirleniyorum, raporlayayım dedim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.
görünen o ki (spor basınından son haber hesaaabı), roiser için sporting'le, ghezzal için leicester'la anlaşma sağlandı sağlanacak, herhalde haftaya imzalar atılır. sonrasında da kamp başlıyor.
salih uçan'la da keza imza atılır haftaya.
forvet, stoper, 10 numara ve sol kanat ekstraları belirsizliği hala büyük sorun. ama en ciddi konu forvet.
diego costa olursa iyi olur, mitroviç olaydı tadından yenmezdi. abu şebeğinin gidişi bizi saçma sapan bir belirsizliğe itti (sevimli bir tip olduğu için şebek dedim, yoksa ırkçı bir söylem yok).
joao mario ve texeira söylentileri devam ediyor. adem ve tavşan söylentileri de.
bu önümüzdeki hafta ve ilk kamp haftasında her şey belli olur diyorum.
 
kendime hakim olamıyorum, çok uzun yıllardır ilk kez içim içimi yiyerek transfer söylentilerini gelişmelerini takipteyim. çok saçma lan!
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
21, foruma yazdı.
kanser deyip duruyoruz ya, aha işte, arada bir terapi hop, bir dahaki krize kadar tekrar ayaklanma süreci. nasıl iş anlamıyorum arkadaş. bir allahın kulu da "şöyle oldu, böyle oldu" demiyor. sene boyunca twitllerden ekranlardan kamera önlerinden hiç susmayan yöneticiler ölü taklidi yaptı. madem bu yılki duruşunuz bu, sene içinde de devam ettirin, az susun ortalığı hiç bulandırmayın.
 
neyse, iyi oldu, inceden bir rahatlama geldi ama bu yönetimle biraz zor gibi. yine transferin son gününe kadar o geldi bu gelecek şu kaçtı bu gidecek mavraları bizi bekliyor sanki. göreceğiz.
 
fred frith, maaş dehşet evet. 25 milyon büyük rakam. şenol güneş'in maaşı 30 küsur milyon. kuyruğuna teneke bağlanıp gönderilen erol bulut 15 milyon istiyordu antepten. fatih terim yanılmıyorsam 18 falandı sene başında. abdullahla iki yıl önce 12ye mi el sıkışmıştı fiko? trabzonda 5-6 gibi bir şey alıyor. ersun yanal'ın bir ara 1.5-2 mil euro, 15-20 milyon aldığını hatırlıyorum, antalyada kaç alıyor, bir fikrim yok. rakamlar lig tepesinde üç aşağı beş yukarı 10-20 bandında seyrediyor kısacası. tabii fb kimi getirir, kaç para verir bilemiyoruz henüz. sergen hoca şu anda lider konumda.
 
takım ve transfer konuları biraz yaş. gitmesi gerekenler bir alay, gelmesi gerekenler de bir o kadar.
değil kulübe, 11'i çıkartacak adam yok daha. uzuuuuun bir yaz bizi bekliyor yani.
uzun yaz diyorum ama 1.5 ay, 50 gün sonra, 13 ağustos'ta lig başlıyor.
şampiyonlar ligi ise eylül ortası.
10 gün sonra başlayacak, 10 gün sürmesi gereken slovakya kampı iptal. zaten daha ortada takım yok, td yeni geldi.
bakalım bakalım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER