#
#

Russell35

Her zaman , her yerde GÖZümüz en TEPEde ...

Russell35, foruma yazdı.
Zaten en büyük sıkıntımız fiziksel mücadele, ikili mücadele, koşu mesafesi falandı. Hoca da buna istinaden geçen hafta ilk 11'i çok koşan, daha mücadeleci oyunculardan kurmuş. Takımın teknik kapasitesi yüksek oyuncuları ikinci yarı girip hamle oyuncusu olarak değerlendirildi. İlk yarı rakibi yorduk, ikinci yarı yaratıcılığımızı arttırdık gibi oldu. Bu rotasyon oyunculardan daha iyi faydalanabilmek açısından etkili oldu gibi görünüyor geçtiğimiz maçta. Berkan, Soner, Tijanic, Lourency teknik oyuncular ama fizik ve mücadele olarak hafif kalıyorlar maalesef. Son 30-45 dk.da girince daha efektif ve mücadeleci olabildiler. Zaten mücadele olarak da ekstra katkı koyabilseler durumumuz daha farklı olur.
 
Bir de bence takım hazırlık kampını çok kötü geçirmiş. Oyuncular yeni yeni form tutmaya başladı sanki.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Ya da Atakan yerine Tijanic. Tijanic yerine Ndiaye.
 
Ya da Atakan yerine Soner, Tijanic yerine Ndiaye.
 
İkinci yarı da duruma göre Berkan, Tijanic(Soner) yorulmalara göre Beykan, Atakan, Kerim falan girer. Takımı dinç ve enerjik tutabiliriz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Dino, Wilker Angel, Kahraman, Atakan (Atakan'ı daha göremedik gerçi eski durumuna istinaden) fiyat performans vs. olarak fena transferler değiller.
 
İşin sıkıntılı kısmı hücum tarafımızda ve yıllardır bir türlü alınmayan sol bek, sağ bek rotasyonlarımızda.
 
Mesela Tijanic takır takır güçlü mücadele eden kuvvetli oyuncular arasında fiziken güçsüz olsa da tekniğiyle belki iş yapabilir ama bizim ilk 11de Berkan, Kerim Alıcı, Tijanic, Yalçın, Baku, Lourency, Soner gibi fiziksel olarak zayıf oyuncular aynı anda bir arada sahada olduğundan takımın mücadele gücü inanılmaz düşüyor. Bu kadroda hava topu alabilecek kimse de yok. Rakiple çatır çatır omuz omuza mücadele edebilecek oyuncu da çok az. Dolayısı ile bu kadro mühendisliği en baştan sorunlu.
 
Halil de vaktinde cılızdı ama çok iyi çalıştı, Ayağı yere sağlam basıyor, o boyuyla hava topu alıyor, dişe diş, omuz omuza, gümbür gümbür mücadele ediyor. Aynı zamanda hızlı. Takımda fiziken süper lig ayarında olan oyuncu sayısı çok az. Ndiaye bile boylu poslu olmasına rağmen fiziken yetersiz. Diabateyi arar olduk. Serdar Gürlerin yeri zaten hiç dolmadı. Guilherme dediğimiz adam da kısaydı ama fiziken yıkılmıyordu, top saklıyordu, tekniği zaten üst düzeydi, hızlıydı. Sonuç olarak videodan oyuncu izleyerek transfer yapılmaz. Baku, Tijanic, Lourency fiziken kendilerini geliştirmedikleri sürece aynı anda kadrodayken kolay kolay işe yaramazlar. Rakiplerin yanında çocuk gibi kalıyorlar maalesef.
 
Bu sebeplerledir ki çok eleştirilen Murat Palulinin eksikliği bile ciddi şekilde belli oluyor. Fiziksel mücadele anlamında ligin altında olan Soner bile yeni gelenlerle kıyaslanınca fiziken kuvvetli.
 
Sonuç olarak kadro kurulurken teknik direktörün önceliği mümkün mertebe eldeki kuvvetli oyunculardan bir ilk 11 oluşturmak olmalı. Koşu mesafesi, ikili mücadele, hava topu alma, hatalı pas ortalaması vs istatistiklerimiz yerlerde. Bu da ister istemez sonuçlara yansıyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Eksik yanlarımız var ama bence de kadromuz kötü değil. Takım olarak şansımız da yaver gitmiyor. Çok kaçırıyoruz. Oyuncuların gerginliği de yüzlerinden okunuyor. Taraftarda da yılların gerginliği toplandı. Özellikle yıllardır istenen sol bek ve sağ bek transferlerinin bir türlü gerçekleşmemesi moral bozucu. Yedek olsun diye alınan iki oyuncu as beklerimiz oldu. Kapasitelerince mücadele ediyorlar. Oyunculara lafım yok. Transfer konusunda iyi yönetilemiyoruz, göz göre göre ihtiyaç olan mevkilere takviye gelmiyor ama ne olursa olsun yine de genel anlamda takımın fena olduğunu düşünmüyorum ben de. Toparlayabiliriz. Morale ihtiyacımız var.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Birileri Sepil başkanın, Göztepenin paralarını har vurup harman savuruyor, Sepil başkan hala farkında değil ve bu insanları koruyor. İşte yetenice bilmediğin bir alanda girişimcilik yaparsan bu şekilde zorluklar yaşarsın. Sepil başkanın iyi niyetinden şüphe duymuyorum ama bana göre yanlış yönlendiriliyor sürekli ve taraftara o kadar uzak ki, taraftarın söylediği doğruları bile anlamamakta direniyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Bence kadromuz şu şekilde olmalı;
 
İrfancan
Kerim(Paluli sakat olmasa Paluli derdim), Dino, Atınç(Angel), Burekovic
Obinna, Yalçın
Halil, Tijanic, Ndiaye
Jahovic
 
Tijanic, Soner, Lourency, Baku 4lüsünden 2si bile aynı anda kadroda olsa orta sahanın savunma yönü çok düşüyor. Berkan'ı da sayarsak bu 5 oyuncu fiziken ve ikili mücadelerde zayıf oyuncular. Ndiaye kanatta savunmaya da yardımcı oluyordu ve gol de arıyor. Yalçın savunmaya da yardımcı olmaya çalışıyor. Bir süre Sonerin yerinde denenebilir. Tijanic de daha mücadeleci ve daha çok sorumluluk alacak şekilde oynamalı. İleri uçla savunmamız arasında çok mesafe var. Bunu da kapatmak lazım. Şu an ikili mücadelelerde en iyi verim alabileceğimiz kadro yapısı bu. Diğer türlü tüm yapılarda bu lig için çok yumuşak kalıyoruz. Hız ve dayanıklılığımız çok düşük seviyede oluyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Skor zora girince hep kaos futboluna döndüğümüzde Ideye'yi oyuna soktuk. Bir kere de sistemli oyunda ilk 11 görmek isterim ben. En azından bir şans ve fikir edinmek adına. Bitiriciliği Ndiayeden iyidir en azından. Jahovic de formda değilse forma rekabeti açısından Ideyeyi de değerlendirmek lazım. O kadar para ödeniyor o adama. Taraftarın önüne çıksın göstersin kendini bakalım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Şu Yalçın da bir türlü kendini geliştirip formayı kapamadı Soner'den. Ulen bir insan hiç mi ilerleme kaydetmez ya. Hiç mi hedef koymuyor bu genç futbolcular kendilerine. Beykan da orda denenebilir bence. Sonuçta Obinnayı da orta saha, kanat olarak almıştık. İlk kez mecburiyetten liberoda denedik, adam oraya cuk oturdu. Alpaslan da liberoydu. Stopere devşirdik. Değişik şeyler denemek lazım artık. Atakan, Obinna ikilisinin önüne Tijanic olabilir, Beykan olabilir. Kahraman sol bek olarak denenebilir. Forvette Ideye'yi bir kere ilk 11 görmek isteyebilirim. Yani hep bir kalıp içerisindeyiz. Bu takımda şu an vazgeçilmez oyuncu olarak gördüğüm sadece Obinna ve Dino var. Biraz da İrfancan. Diğer oyuncular için her şey denenebilir gibi gönüyor son performanslarına baktığımızda. Yeni formüllere girişmek zorundayız. Koskoca Göztepe iki oyuncunun keyfine göre hareket etmemeli. Yedekte kalan oyuncuları da küstürmemeliyiz. Alternatif oyuncular ve sistemler şart.
 
Ve bence bu takım iyi bir hazırlık kampı geçirmemiş. İkili mücadelelerde ayakta kalabilen, topu kazanabilen oyuncumuz çok az.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Daha 8 9 hafta öncesine kadar Berkan Adis'in instagram paylaşımına güzel yorum yazmış. Karşılıklı yazışmışlar. Aralarında bir sorun olduğunu sanmıyorum. Sonradan bir şey olmuşsa bilemem. Soner'e gelince fazla lakayt bir havası var. Berkan'ın da malesef kondisyonu, fizik gücü yetersiz. Soner bu tembelliğinden ve lakaytlığında bir türlü esas potansiyeline ulaşamıyor. Kendini harcıyor. Bir süre yedek bırakılmalı bence de. Orta sahamız yeni gelenlerin de fizik olarak güçsüz ve dişe dişe mücadeleci olmadıklarından dolayı çok yumuşak oldu. Farklı şeyler denemek gerekiyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Russell35, foruma yazdı.
Paixao'ya çok saygı duydum. Adam tam bir golcü. Maça girdiği andan itibaren etkisini gösterdi. Cebrail de çok başarılıydı. Altaylı futbolcular maça daha iyi motive olmuşlar. daha hırslılardı. İyi mücadele ettiler bana göre ve güzel bir galibiyet aldılar.
 
Kötü oynamamıza rağmen maçı alma şansımız vardı ama garip bir lakaytlık var takımda. Takımın ruhunda bir eksiklik var gibi. Şu Soner'i biraz kenarı çekip bir de öyle denemek lazım. Bizim yeni oyuncular acayip savruk oynuyorlar. Ya adaptasyon problemi, ya da özünde böyle oyuncular. Sonerle Tijanic birlikte çok yumuşak orta saha oluyor.
 
Atınç varken Kahramanla oynamak çok doğru gelmiyor bana. Murat Paluli'nin dinamizmini aradık sağ kanatta. Eğer kendimize çeki düzen vermezsek bu sezon zor geçebilir. Takım halinde ciddi istikrarsızlık problemimiz söz konusu. Yarıdan yarıya bile ciddi farklar oluşuyor. Altay'ı tebrik ediyorum. Bundan sonraki maçlarında başarılar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER