#
#
Jatrah, foruma yazdı.
Takımın hücum yeterliliği fena değil. Hele ki açık alanda tehlike takımız. Ama bir 6 numara tabir edilen defansif ortasaha ihtiyacımız bir de sağ bek ihtiyacımız var. Hele ki 6 numara. Yalçın zaten dalgalı performans veren bir oyuncu, Palmar ise çok yumuşak kaldı. Bizim yeni bir Gosso'ya ihtiyacımız var. Mesela iki sene önce kiraladığımız Esiti gibi bir azman olsa başka şeyler konuşuruz.
 
Takım ilk 7 yapar ama bence mevcut halimizle ancak 5-6-7 gibi bir yer olur. Ortasaha rotasyonu çok kötü.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Jatrah, foruma yazdı.
Yener geçer kafaları da toparlarız.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Jatrah, foruma yazdı.
Güney şuurunu yitirmiş. Hem herhangi bir saygısızlık yapmamış, elinden geleni yapan ama TAMAM KABUL, YETERSİZ/KÖTÜ vs. oyuncunu yuhala, hem de takımı çağırıp 1 ay sonraki maç için ayar ver. Şuursuzluk bu, başka kelime aklıma gelmiyor.
 
SAĞ BEK+FORVET transferi olmadan bu sene zor biter. ya da bir mucize olacak sistem/şablon değişecek.
 
Nereden baksan karın ağrısı bir sezon bizi bekler.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Jatrah, foruma yazdı.
Takım mı daha kötüydü tribün mü bilemedim.
 
Tribünle başlayalım:
 
1. Oynayan oyuncuyu yuhalamak nedir arkadaş? Yani Demba Ba olayı gibi bir olay da yok, armaya saygısızlık yok, veya saha dışı (özel hayatında) suç sayabileceğin bir şey veya ayıp yok. Berkan'ın yuhalanması saçmalık kere saçmalık. Adam yetersizse bu suç değil. Bıktım, bıktık bu arabesk yaklaşımdan.
 
2. Maratonda meydan savaşı çıktı maç esnası, birbirine girdi görebildiğim kadarıyla 10-15 kişi. Bir taciz vs. gibi sıkıntılı bir şey yok ise yine bu haltı yiyenler umarım bir daha tribüne giremez.
 
3. Maç sonu kepazeliği. Topçuları çağırdın. Adamlar başlarını eğerek geldiler. Alkışla yolla. Nedir abi 1 ay sonraki maç için ayar vermek. İşte böyle çoluk çocuğun maskarası olursun, hiç bir laf da edemezsin karşılığında kimse kusura bakmasın. Ben olsam ben de makarasını yaparım. Güneydeki o "delüüganlıı" tayfa tamamen şuurunu yitirmiş.
 
Takım tarafı:
 
1. Soner'e çok sallanıyor ama belli ki oyun planı kanat akınları üzerine. Zaten ilk açıklanan transferler kanat rotasyonu için yapıldı. ABİ O ZAMAN NİYE BEK ALMIYORSUNUZ? Ulan farkı yaratacak bek zaten bu planda.
 
2. Tijanic'e hayal kırıklığı dedik ama formda olduğu belli olan Beykan bile maçın büyük bölümü silikti. Demek ki sorun sistem. Ünal Karaman'ın da sistem değişikliği yapması elzemdi ama değil sistem 60.dakikaya kadar oyuncu bile değişmedi. Tüm maç topu kenara indirip cezasahasına şişirdik. Ve buna hiç işlememesine rağmen, 1 tane pozisyon harici pozisyon elde edemememize rağmen inatla devam ettik ki bunu kabullenemiyorum. Bu kadar aciz bir görüntü olamaz.
 
3. Hadi kanat akını yapacaksın, rakip oynaması zor 3'lü savunma oynuyor. Ulan kaptığın topla hızlı çıkmak, uzun top, ters kanada direk top atmak zorundasınki adamları eksik yakala, cezalandır. En az 4-5 pasla çıktığımız için Malatya her seferinde geçiş oyununda defansı 5'leyerek bizi karşıladı. Ya bir Allah'ın kulu da demedi mi uzun oynayın, hızlı çıkın?
 
4. En büyük sıkıntılardan biri forvet... Adis bitmiş. Ndiaye gayretli ama tek ona da güvenemezsin. Ege konusunda da romantizmi bırakalım bu seviyenin topçusu değil çünkü akan oyunda asla nerede duracağını bilemiyor, istediği kadar fiziğini geliştirsin. Bu maç eli yüzü düzgün bir forvet olsa bu kadar defoya rağmen golü atar maçı alırdık. Her şeyi bırakıyorum ikinci yarın başında Halil'in tek oynayıp solda Cherif'e attığı ve Chefif'in ayağının altından kaçırdığı top var, normalde o pozisyon büyük ihtimal golle sonuçlanırdı.
 
Özetle Allah yardımcımız olsun. Sağ bek+forvet transferi olmadan VE BU SİSTEMLE işimiz zor.
 
Malatya cephesine ise değinmek istemiyorum. Yukarıda Allah var şu 4 senede bizim de biraz yattığımız, zaman geçirdiğimiz maçlar oldu ama böylesini görmemiştim ben. Diyecek laf bulamıyorum.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Jatrah, foruma yazdı.
Öncelikle hakemden başlayayım:
 
Korkunçtu. Saçma sapan reaktif sarı kartlar. Vermesi gereken ama vermediği sarı kartlar. Her açıdan berbattı. Penaltı pozisyonlarının hiçbiri bence penaltı değil. Berkan'a çalınan zaten komedinin daniskası. Halil'in pozisyonda topa vurulmadığı anda gerçekleştiği için penaltı olmadı (yoksa en neti o zaten, surata geçiriyor adam, tartışılacak yanı yok), Atınç'ınki yakın mesafeden Antalyalı oyuncuya da değiyor, elle oynama da dışarıda (perspektif diye bir şey var yahu arkadaşlar). Ama en kolay pozisyon Berkan'ın pozisyon ve VAR'dan dönmemesi esas skandal.
 
Takıma gelince;
 
Bek performansları yetersiz. Ben bekleri değil kurguyu yapanı eleştiririm. Yoksa Paluli de Berkan da elinden geleni yapıyor ama malzeme bu yani. Kötü diye ne kadar küfredebilirsin ki. Ha eleştirilecekler mi, valla aslanlar gibi eleştirilecekler çünkü her ikisi de Antalya'nın iki kanat oyuncusuna karşı bariz ezildiler.
 
Ama bence üzerine düşünülmesi gereken esas problem 4 senedir olduğu gibi 10 numara/oyun kurucu pozisyonu performansı. Şu ana kadar gelenlerin Borges ile birlikte en tekniği geldi. Ama sıkı markajda yok oluyor adam. Bütün seneyi "Tijaniç çöp vs. Hayır çöp değil, sistem ona uymuyor" tartışması ile geçirmeye hazır olalım. Umarım yanılırım ama bir kaç maç sonra yedeğe çekilip Baku/Lourency'den biri ilk 11'e monte olacak ve yerine göre Cherif ile pozisyon değiştirerek 4-2-3-1/4-4-2 tarzı bir oyuna bürüneceğiz gibi geliyor bana. Bizim ligte kıçını rakibe dayayıp faul alamayan bir forvet arkasının var olması çok zor.
 
İyiler Arslanagiç, her türlü sakarlığına rağmen bence Ndiaye, ikinici yarıda Halil ve maç boyu da Obinna. Ayrıca İrfan Can da fena başlamadı. Onun performansı çok belirleyici olacak.
 
Bu sıcakta Amilton, Fredy gibi yüksek tempo yapabilen fizikli oyuncuların olduğu bir takıma karşı maç genelinde bir tık üstün olan taraf olmak ve öyle ya da böyle galibiyeti kaçırmak önemliydi. Kötü başlangıç değil. Ama en azından sağ bek transferi şart. Tijanic'e de çözüm bulmak lazım, nasıl kullanacağız bu adamı bilemiyorum.
 
Antalya cephesi;
 
Ersun Yanal ne yapmaya çalıştı anlayamadım. Özellikle Mukairu'nun çıkması bizi rahatlattı ve Paluli'nin ikinci yarı nispeten daha rahat ileri çıkarak biraz daha iyi görüntü vermesine sebep oldu. Diğer değişiklikleri de fiyaskoydu. Haksız bir penaltı ile de olsa öne geçtikten sonra ikinci yarı oyunu tutup etkili kontra yakalayabilir ve 3 puanı alabilirlerdi. Ama o kadar kötü bir kurguya döndüler ki hem baskıyı yediler hem de çıkamadılar. 3 puanı kaçıran taraf da biz olduk.
 
Antalyalı dostalara kalan maçlarda başarılar. Ersun ile işleri var gibi. Ama takım forvet hariç fena değil.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Jatrah, foruma yazdı.
Havanın da etkisiyle kısır maç olur diye düşünüyorum. Antalya kadroyu bayağı gençleştirdi. Biz de Altınordu maçında kondisyon olarak aman aman görüntü vermedik. Biraz da bu sebeple ben deplasman beraberliği ile başlamanın hiç de fena olmayacağı görüşündeyim.
 
Ayrıca ben de maç oynanmadan direk ağlayayım: SAĞ BEK ULAN SAĞ BEK!
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Jatrah, foruma yazdı.
Açıkçası ben Altay galibiyet ile başlar diye düşünüyordum ancak tüm izlediğim/takip ettiğim analistler (iddia, scout vs.) Kayserispor'un özellikle fizik olarak çok iyi durumda olduğunu yazıyor. Bu hafta bizim maçla beraber sonucunu en kestiremediğim maç.
 
Sakatlıksız geçsin.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Jatrah, foruma yazdı.
Seneyi 8-10 arası bir yerde kapatırız diye düşünüyorum.
 
Sağ bek transferi hariç kadrodan ve yapılanmadan memnunum.
 
Bu sene 3 kişi direkt sıralamamızı etkileyecek: İrfan Can, Adis, Tijanic.
İrfan Can sene başındaki gibi form tutarsa, Adis de geri döndükten sonraki ilk maçlarında olduğu gibi saçmalamazsa rahat sezon geçiriz (Altınordu maçında çıkmadan önceki 5-10 dakikasında yine abuk subuk oynadı). Bonus da Tijanic. Çok kaliteli adam her halinden belli ama markajı yiyince siliniyor, Axel Ngando'nun bir tık daha fiziklisi gibi. İnşallah katkı verir.
 
Senenin sürprizi sakatlık olmazsa Beykan olacaktır. Ayrıca Cherif de geçen senenin üstüne koymuş. Özellikle solda oynadığında aldırdığı fauller ve sürpriz defansif katkısı ile yeni sezonun yıldızlarından olacak diye umuyorum. Halil zaten Halil. Yeni transferlerden Arslanagic olumlu manada çok konuşulacaktır. Baku ve Lourency'den beklentim düşük. Umarım 2'sinden 1'i tutar.
 
Fikstürümüz lige çıktığımızdan beridir olan en kötü fikstür (bence). Güzel deplasman galibiyetleri bizi rahatlatır.
 
Hayırlısı olsun hepimize.
 
Son olarak: Sağ Bek:(
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Jatrah, foruma yazdı.
Beşiktaş - Rize 2-1
Karagümrük - Gaziantep 1-1
Altay - Kayseri 1-2
Hatay - Kasımpaşa 1-3
Basaksehir - Alanya 0-0
Antalya - Göztepe 1-1
Adana Demir - Fenerbahçe 2-2
Sivas - Konya 2-0
Malatya - Trabzon 0-2
Giresun - Galatasaray 1-1
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Jatrah, foruma yazdı.
Erdal Acar gibi vasatlar vasatı bir playboyun ağzının içine bakan zavallılar gelip laf sokmaya, sataşmaya kalkıyor :D Siz 2013-2016 arası özellikle 2015-2016'da sizi söğüşleyen abilerinizden hesap sorun da sonra gelip konuşun lan laleler aalkdkaldjkaşşdl :D Veya devam edin çok eğlenceli :D Ulan az samimi olsanız -bazı tribün emekçileri hariç (önümü iliklerim onların sevdaları, mücadeleleri karşısında)- senelerdir bir avuç taraftarla oynamazdınız maçlarınızı laleler sizi, size daha denecek çok şey var da neyse "aliaaa aliaaaa" diye ardınız yana yana bağırmak dışında zeka pırıltısı gösteremiyorsunuz. Hadi bakiyim kendi kapınızın önüne pış pış...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER