#
#
brigand55, foruma yazdı.
Bu seviye kötü olabileceğimizi hiç düşünmemiştim. Elbette mağlup olabiliriz ancak bu kadar tepkisiz ve varlık göstermeden mağlup olmak çok yadırganacak bir durum.
Ads dersine çalışıp tıkır tıkır uyguladı. Daha farklı bir sonuç da olabilirdi pozisyonları değerlendirseler. Fakat bizim tarafımızdan bakıldığında maçın gidişatına, skora hiç bir tepki veremedik. Pozisyonumuz bile yok. Uyarı ise bundan ala uyarı olmaz hem de daha farklı sonuçtan kurtulmuşken.
 
Daha önce de maç yorumlarında yazmıştım. Radikal değişiklikler yapılması gerekiyor. Hem formasyon hem de oyuncu tercihlerinde. Hoca bunu yapar mı? Bugüne kadar tanıdığım Ertuğrul Sağlam yapacak gibi durmuyor.
 
Altınordu maçına tam motivasyon hazırlanıp, varımızı yoğumuzu ortaya koymalıyız. Mağlup olsak bile güçlü bir oyunla mağlup olmalıyız. Bu reaksiyona ihtiyacımız var.
 
Son olarak Ads'yi tebrik ediyorum. Çok iyi hazırlanıp, çok disiplinli ve dengeli oynadılar. Muhteşem bir seviyede değiller elbet ama bu tarz bir maçı iyi oyunla kazanmak onlara büyük moral vermiş olmalı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
brigand55, foruma yazdı.
Maç başında stresin bir tarafa daha ağır yükleneceğini sanmıyorum. Ancak ilk golü yiyen ekip ciddi bir gerginlik ve stresle mücadele etmek zorunda kalacak bu net. Benzer şekilde elektrik yüklü maçların sayısı da artıyor ligin boyu kısaldıkça. Bu nedenle çok temkinli bir başlangıç izleyeceğimizi düşünüyorum. Ancak her zaman ki gibi futbolun cilvesi bireysel hata veya şans golü ibreyi bir anda çok hızlı çevirecektir öne geçen takıma.
 
60.dakikadan sonra başlayacak bir maç gibi görünüyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
brigand55, foruma yazdı.
Beraberliğin her iki takımın kafasında çokça yer ettiği bir maç olacaktır.
Beklenenin aksine daha dengeli ve tedbirli olacak hem biz hem Ads.
 
Keçiören maçında ki kötü oyuna rağmen alınan 1 puan reaksiyon vermemiz için güzel bir çıkış noktası bizim adımıza.
 
Hocanın bazı değişiklikler yapmasını bekliyorum. Hem diziliş hem de oyuncu tercihlerinde.
Bu konularda ne kadar inat olsa da, şu noktada bu tarz hamlelere ihtiyacı var takımın. Bazı maçlarda 15-20 dakikalık bölümlerde gösterdiğimiz performansın süresini uzatmamız lazım artık.
 
Her şeye rağmen motivasyonu daha farklı olacak hedef maçlardan birine çıkacağız.
İç sahada kazanmaya devam ederiz umarım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
brigand55, foruma yazdı.
Oyun olarak gerçek anlamda kötüydük. Bireysel hata da eklenince durum bizim için iyice kötüleşti. Cem Ekinci'nin boş kaleye atamadığı pozisyondan sonra kırıldı maç. Bu kadar kötü performansa rağmen, böyle bir deplasmandan 1 puan gerçekten altın değerinde. Hocanın hala çözemediği veya çözmeye yanaşmadığı problemlerimiz var. Bunların başında bekler geliyor. Göbekte Savicevic - Djedje devam etmemiz gerektiğini çok net görmüş olduk. Karadeniz'i ortada boğmamamız ve kanat opsiyonlarını değiştirmemiz gerektiği de aşikar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
brigand55, foruma yazdı.
Her maçın ciddiye alınması gerektiğini Eskişehir geçen hafta çok net şekilde gösterdi.
İstanbul galibiyetini taçlandırmamız için, net bir galibiyet almamız lazım.
Çok fazla rotasyon beklemiyorum. Kazanıp yolumuza devam edelim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
brigand55, foruma yazdı.
Bir maçla ligin kaderi elbette belirlenmeyecek. Şampiyon olmak yada olmamak yok 90 dakikanın sonunda. Ama biriken gündem, gerginlikler ve sıralamanın ipliğe bağlı durumu var önümüzde. İlk isteğim elbette kaybetmemek. Bazen ne olursa olsun sağlam ihtimali elinizde tutabilmeniz, size orta-uzun vadede daha fazla kazanç sağlayabilir. Bu maç özelinde netice motivasyonlara bağlanmışa benziyor. İstanbul ise böyle durumlarda, güçlü rakiplerine karşı yüksek motivasyonla oynayabilme beceresine sahip. Bizi, Altay'ı (2 maçta da), Adana Demir'i mağlup ettiler, Giresun ile berabere kaldılar. Bu nedenle son iki haftada aldıkları iki mağlubiyetten etkilenmemiş, aksine daha motive olacakları kanısındayım. Bazı maçlarda sahaya koydukları oyunlar gerçekten güçlü ve coşkuluydu. Bu nedenle ortasahada gösterdikleri dinamizme karşılık verebilmek gerekiyor. Aksi halde sürekli iştahla üzerinize gelen, bu boşlukları iyi değerlendirip kanatları oldukça verimli işleten bir İstanbul görmek çok mümkün.
 
Bizim tarafta işler iyi gidiyor diyebiliriz. Giresun'un olağandışı performansını bir kenara bırakırsak, son 8 haftada 22 puan topladık ve bu lig için çok iyi bir seri yakalamış olduk. Şimdi çıkacağımız maç ivmemizin yönünü daha da yukarı kaldırma fırsatı verecek. Yukarıda bahsettiğim kaybetmemek olgusu da burada tekrar önümüze çıkıyor. Beraberlik durumunda dahi bir sonraki hafta içerde oynayacağımız Eskişehir maçıyla beraber mevcut ivmemizi aynı grafikte devam ettirmemiz yüksek ihtimal olarak görünüyor. Bu nedenle kontrollü bir oyun göreceğiz. Sabırlı ve güçlü geçirdiğimiz her dakika da maçı bize yaklaştıracaktır.
 
Cezalı veya pozitif vakamız şimdilik yok. Sadece Hamroun'da ufak bir sıkıntı varmış hocanın aktardığına göre. Akhisar maçıyla beraber biraz daha uyumlu görünen kadro bu maçta yüksek motivasyonla seviyesini yukarı taşır ve umarım galibiyeti alan taraf oluruz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
brigand55, foruma yazdı.
Bizim adımıza çok önemli bir maç. Ümraniye maçının yarattığı hengameyle geçen bir hafta oldu. Bu oluşan ortamın normal şartlarda sahaya ekstra motivasyon olarak yansıması gerekiyor. Hoca da artık bir kaç değişikliğe gidecektir. Daha istekli ve daha mücadeleci bir takım bekliyorum. Kazanıp zinciri kuvvetlendirmemiz lazım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
brigand55, foruma yazdı.
Kart pozisyonu ve hakem hakkında yazılacaklar yazılmış zaten.
Çok fazla yoruma gerek yok. Mücadele seviyesi yüksek ve güzel bir maç oldu bence.
Altay yeni transferleriyle daha iyi takım olacak, çok belli.
Özelikle Mossoro sahada kalırsa, Altay'ın hücum aksiyonları için çok büyük etki yapacaktır ki takımın ihtiyacı ortada.
 
Bizim tarafta bazı şeylerin oturması için bir kaç maça daha ihtiyacımız var.
Defansif anlamda bir değişikliğimiz olmadı ama 2. ve 3. bölgede yeni oyuncu grubu ve uyumu sağlayana kadar kırılgan olmamamız gerekiyor. Ne kadar erken atlatırsak bu süreci o kadar iyi bir takım olacağız. İlk devreye göre lafı bile edilmeyecek kadar fazla opsiyona ve oyun gücüne ulaştık. Bu galibiyet her açıdan bizi yukarı ivmelendirecek 3 puanı verdi bize. Umarım kıymetini bilir, sağlam oyunla yolumuza devam ederiz.
 
Altay'a kalan maçlarında başarılar. Bizden sonra çıkmasını istediğim tek takım. Yolunuz açık olsun.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
brigand55, foruma yazdı.
Sezon başında girilen macera sonucu yapılan hatalı transferler ve düşünülen kadro yapısının zayıflığı, genel anlamda telafi edilmişe benziyor. Sadece Coureur konusunda temkinliyim. Oyuncu sezonun ilk devresinde, Bulgaristan liginde müthiş bir performans sergilemiş ancak yaş ve geçmiş kariyeri itibarıyla bende soru işaretleri bıraktı. Umarım hızlı ve güçlü bir uyumla bu soru işaretlerini ortadan kaldırır. Kalan transferlerimiz zaten bildiğimiz ve görmek istediğimiz isimler.
 
Altay, takım savunması anlamında belki üst düzey olmayabilir ama ofansif anlamda her an golü yapabilecek kapasiteye fazlaca sahipler. Ligin sefiri onlarda desem yanlış olmaz. Bu nedenle savunma dörtlümüz ve önlerinde başlayacak Djedje'nin ilk maçtaki uyumu Altay'ın ofans gücü karşısındaki direncimizi belirleyecek ilk etken. Diğer taraftan, ön bölgemizde muhtemel oluşacak dörtlünün takım savunması adına ilk sınavını da görmüş olacağız. Bu dörtlü içinde sadece Nadir yeni transfer olmayacaktır. Bu açılardan bakıldığında her yeni oyuncu grubunun yaşadığı, bloklar arası kopuklukları maç içinde görebiliriz.
 
Bursa deplasmanında aldığımız ağır mağlubiyetten sonra gelen 4 galibiyet ile birlikte oluşan olumlu hava, yeni transferlerle birlikte daha da güçlü bir hal aldı. Bu yüzden oluşabilecek defolarımıza rağmen, bu hava ve istekle ikinci devreye galibiyetle başlayacağımızı umuyorum.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
brigand55, foruma yazdı.
Mali imkanlarımıza rağmen ilk devre yapılan transferlerden en az yararlanan takımız.
Buna rağmen, gerçekten de potansiyelin üstünde bir puanla devreyi bitirdik. Devre arası ligi bizim için tekrar başlatacak isimlere ihtiyacımız vardı.
 
Djedje 1.5 aydır takımla idmanlara çıkıyor. Sezon başı kampı görmemiş oyuncu için çok çok iyi oldu. Gayet hazır durumda ve ilk transferimiz olacak.
 
Dün Gökhan Karadeniz ile 2.5 yıllık imzaladık. Bu lig için transferin başında gelen isimlerden. En çok istediğim oyunculardandı.
 
Forvet ve kanat pozisyonları için isimler dolaşmaya devam ediyor. Sol bek için de bir alternatif isimle anlaşacak gibiyiz. Bu isimleri gördüğümüzde, en azından sezon başı yapılan hatalar, girilen maceralar olmayacak gibi.
 
10 gün içinde transferi bitirebilirsek bizim için süper olacak. Altay maçında, çehresi değişen kadromuzla çıkmamız gerekiyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER