#
#

scuba1912

Karşıyaka manzarası da olmasa yalı hiç çekilmez

scuba1912, foruma yazdı.
Altınbaşın açtığı yoldan daha çooooook sular akar
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
scuba1912, foruma yazdı.
Bornova-altyapı takımı gelişmesini şimdi gördüm. Ne bileyim benim de çok içime sinmedi
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
scuba1912, foruma yazdı.
Sıkıntı teknik direktörde mi yoksa ülkedeki mevcut futbol algısı mı önce onu iyi analiz etmek lazım. Futbolda algı odağında 3 tane takımın hangisinin şampiyon olduğu, futbol sevgisi denen şeyin haddinden fazla şekilde sid.k yarıştırmadan beslendiği sürece ancak belirli periyotlarla tesadüfen yakalanan nispeten iyi jenerasyonlarla çıkışlar yaşayıp geri kalan dönemlerde kahrolmaya devam ederiz.
 
Kötü teknik direktörle olmaz doğru, ama bu sistemle teknik direktörün kralı gelse yine olmaz. İyi bir koç mevcut potansiyeli en iyi şekilde değerlendirir, ama üst sınırın mevcut potansiyelin ulaşabileceği üst limit ve biraz da şans faktörünün bunu yukarı itmesiyle gideceği yer kadardır. Daha ötesi olmaz. Burak Yılmaz, bir Christiano Ronaldo olmaz.
 
Bu ülkeye mümkün olduğunca fazla sayıda Altınordu’lar lazım. Maddi güç olarak başı çeken kulüplere daha fazla altyapı yatırımı yapma zorunluluğu getiren uygulamalar getirmek lazım. Hammaddeyi iyi oluşturmak lazım. İyi ustaya güzel malzeme vermek lazım ki güzel bir yemek çıksın.
 
Dolayısıyla benim teknik direktör değişikliği ile oluşacak değişiklilerden beklentim oldukça sınırlı. Asıl müdahele edilmesi gereken konu farklı.
 
Naçizane görüşümdür, hata ettiysek affola
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
scuba1912, foruma yazdı.
Sayı alınınca yapılan ufak sevinçler oyun içi motivasyonu korumak ve rakip üzerinde de tersini sağlamak amaçlıdır. Kadın voleybolda duygusallık daha etkindir o yüzden her takımda her sayıdan sonra benzer görüntüler olur. Neden bizim takımınki antipatik diğerleri değil o kısmı anlamadım ama neyse…
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
scuba1912, foruma yazdı.

"1914Alsancak" dedi ki;

boskovic voleybol tarihinin en iyi oyuncularindan biri bu arada bunuda yazmadan gecmeyelim...

İnsan değil kendisi bildiğin zuzaylı. Solak olması pasör çaprazı oynamak için iyi avantaj gelgelelim pozisyona göre 4 numaradan da smaç atıyor. Hem de erkeklerin smaç hızlarına yakın hızlarda.
Boy var, atletizm var, insan üstü güç var, hem 2’den hem 4’ten vurabiliyor. Bloklara da yetişiyor. E bir koç başka ne ister
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
scuba1912, foruma yazdı.

"esgres" dedi ki;


Milli takım bazında konuşuyorum olimpiyatlarda Güney Kore'ye elenmemiz büyük fiyaskoydu. Bunun açıklanacak yanı yok. Kore'den en az 2-3 gömlek üstün takımdık. Bahis oranları Türkiye'ye 1.06 oran veriyordu. En az futbolda Leyonyayı yenememek gibi fiyasko bir olaydı. Kore maçını kimse bana açıklayamaz. Onun dışında Avrupa şampiyonasında zaten 4 favori takım vardı. 3.lüğe başarısızlık denemez ama 3.lüğe başarılı olduk da diyemeyiz. Vasata alışmamak lazım bu kadr yatırıma karşı bir kupa almamız lazım

Bence 4 te değil direk 3 favori takım vardı. Ve biz 3. Olduk. Başarıdır değildir tartışılır ama gerçek olan şey çok sağlam bir milli takımımız var. Yalnız şunu da belirtmek lazım. Zaten en iyi 3 ten biriyiz derken bu diğer tüm takımlar bizden fersah fersah geride anlamına da gelmiyor. Rusya, Polonya, Almanya, Hollanda gayet iyi takımlar. Olimpiyat elemelerinde bazı maçlar oldukça zor geçmişti. Hatta Polonya maçını sahadaki Polonyalı oyuncular kolay kolay unutamaz, öyle bir maçtı.
 
Kore için söylediklerine pek katılmıyorum. Evet kazanmamız gereken bir maçtı ama kolay rakipti, futboldaki Letonya gibiler filan bunlar çok abartılı laflar. Bir kere olimpiyatlardasın, zaten oradaki 1-2 istisna hariç ( ille Afrika’dan filan da takım olsun olayı) tüm takımlar iddialı ekipler. Topu topu 12 takım var. Kore kendi grubunu Brezilya ve Sırbistan’ın ardından üçüncü tamamlamış. Altına Dominik ve Japonya’yı almış. Hatırlatmak isterim dominik bizi olimpiyatlardan kısa süre önce yenmişti. Kore bize güç olarak çok yakın bir takım. Kötü bir mağlubiyet oldu ama futboldaki Letonya ile kıyaslamak doğru olmaz. Kore’ye küfür gibi olur.
 
Bu arada ufak bir detay, olimpiyatlarda çapraz eşleşmelerde 1-4 eşleşmesi direk yapılırken 2-3 eşleşmesi kura ile yapıldı. Biz kendi grubumuzda ABD ve İtalyanın ardından 3. Olmuştuk. Kura sonucu öbür grubun üçüncüsü Kore ile eşleştik. Kura olmadan direk 2-3 eşleşmesi yapılsa diğer grubun 2.si Sırbistan ile eşleşmemiz gerekecekti.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
scuba1912, foruma yazdı.

"Zmajevi" dedi ki;

 
İnternette yapılan basit bir benzetmeyi fazla ciddiye almışsın. Son cümlen de çok talihsiz olmuş. Karşındakinin bilgi birikimini bilmeden garip bir yorum yapmışsın.
 
Orada milli takımdan bahsedildiği aşikar, sen Belçika Ligi'nden girip, Vakıfbank'tan çıkmışsın. Konuyu iyice dağıtmışsın. Neyse, bence güzel benzetme yetenek vs. şampiyonluk karşılaştırması açısından.

Sen ciddiye alıp burada paylaştığın için ben de naçizane yorumumu yaptım. Tabi ki isteyen istediği şeye inanır. Bu görüşte olan biri futbolda Belçika Avrupa’nın tartışmasız direk en iyi 3 takımından biridir diyebiliyorsa o zaman ayrı tabi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
scuba1912, foruma yazdı.

"Zmajevi" dedi ki;

Biri yazmış twitter'da. Voleybolun Belçikasıyız, her şey var ama kupa yok diye. Hakikaten doğru. 2003'ten beri ikincilikler, üçüncülükler, Olimpiyat katılımları, Dünya Şampiyonasına katılımlar var ama bir türlü birincilik gelmedi. İlerleyen yıllarda olur umarım.

Bence doğru değil. Hatta bu söz bizim kızlara haksızlık olur.
Bu şampiyonada zaten 3 favori takım vardı, Sırbistan, İtalya ve Türkiye. Süpriz olmadı ve bu 3 takım madalyaları aldılar. Yani Türkiye zaten şu anda Avrupa’nın en iyi 3 takımından biri. Yarın yeni bir turnuva başlasa yine en büyük madalya adaylarından biriyiz. Futbolda 3 takım seçecek olsam biri Belçika olur mu çok şüpheliyim.
 
Ve tabi olayı sadece milli takım bazlı değerlendirirsek bu şekilde. Yoksa kulüp ve lig olayını da dahil edecek olursak Belçika kim derler adama. Kadın voleybolda epeydir Türkiye’ye Avrupa kupası gelmeyen sene yok. 3 kupadan en az biri her sene geliyor inşAllah da böyle devam eder. Şampiyonalar ligi şampiyonluğu tatmış 3 takımımız var. Vakıfbank’ın birkaç sezon önce Türkiye ligi, Türkiye kupası, şampiyonalar ligi, kıtalararası kupa bir sezonda alınacak tüm kupaları ‘0’ mağlubiyetle tulum çekerek kazanmışlığı var. Bu arada Türkiye liginin dünyanın en iyi liglerinden biri olduğunu hatırlatmalıyım yani yapılan iş muazzam.
 
Uzun lafın kısası, voleybol yorumu yapmak için kafayı biraz futbol ekranından kaldırmak lazım
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
scuba1912, foruma yazdı.
Yazdım yazdım sildim. Olimpiyat demek spor kültürü demek. Bizde olmayan futbol çerçevesi içinde sıkışmış olan şeyden bahsediyorum. Başlık açılmaması tabi ki normal.
 
An itibariyle madalya sıralamasında 41. sıradayız. Üzerimizdeki bazı ülkeler, Kosova, Katar, Gürcistan, Hong Kong
 
Filenin sultanlarının Rusya maçını bekliyorum. Keyifli oluyor voleybol maçları
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
scuba1912, foruma yazdı.

"viyadük" dedi ki;

Yinemi aynı terhane ya !
Arma aynı arma kurtarılacak bir durum yok.
Tff sitesinde o olaydan sonra farklı bir isim yada arma ile mücadele eden yeni bir kulüp gözükmüyor.
Aynı kulüp sicil kodu ile Aynı Göztepe faaliyetlere devam ediyor.

Yani zamanında o dönemki kanunlar yasalar çerçevesinde bir alavere dalavere yapıldı tamamda fazla zorluyorsunuz bu konuyu.
Eğer sen bu olaydan sonra farklı bir Göztepe farklı kurtarılacak bir arma görüyorsan göster kurtaririzda ben göremiyorum.
 
Bu olay kabul edin etmeyin tamam çok hoş olmasada çok güzel kılıfına uyduruldu bitti gitti aradan neredeyse 15 sene geçti.
Biz biraz burukluk taşıyacağız bu konuda herzaman ama artık önümüze bakmak durumundayız.
 
Sizde artık başka bir şeyle gelin be ağa 15 senedir aynı muhabbet sıktı.
 
Neyse konuyu fazla bolmeyeyim,sadece biraz takılalım dedik.
Başarılar yinede kolay gelsin.

Sen bi aşağıdaki linke tıkla önce. Bir oku bakalım neler yazıyor
 
https://www.tff.org/default.aspx?pageID=250&ftxtID=4371
 
Şimdi hala eskiden tuttuğun takımla aynı takımı tuttuğunu düşünüyorsan, ortada kurtaracak bir şey göremiyorsan, bir arkadaşın dediği gibi suratına tükürsek Allah bereket versin diyecek bir adamsın
 
Hadi şimdi git ait olduğun başlığa dön burada gereksiz yer işgal etme
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER