#
#

denizkent

as taves ilgivuosi

denizkent, foruma yazdı.
Öncelikle daha fazla maç izlemek istiyordum. Tabii hafta içine denk gelenler, hafta sonu başka programlar derken olmadı. Benden çok daha fazla maç izleyen arkadaşlar vardı. Pek bir numara yok demişlerdi. Şöyle hafif kıpırdayan birkaç oyuncu varmış ama çok parlayan biri aradan sıyrılmadı.
 
Daha fazla detay için turnuvayı düzenleyenlerden bilgi alabilirdim. Zaman kısıtlı, adamlar organizasyon için koşuşturuyor derken vazgeçtim. Gazete Duvar, Evrensel falan röportajlar yapmıştı.
 
Tabii aralarında fırlamalar da var. Senegal buraya diye takımı bizlerle Türkçe bağırarak tribüne çağırdık. Abi bunlar Türkçe bilmiyor ya, gelmiyorlar hımınna gibisinden gayet güzel Türkçeyle durumu açıklayıp bizleri kahkahaya boğan Senegallisi de vardı.
 
Feriköy stadındaki havanın bir daha zor yakalanacağında senin gibi düşünüyorum. Orada artık alkol olmasa bile Dolapdere, Tarlabaşına yakınlığı ve İstanbul içinde çok mahalle arasında kalan bir konumda olmasında dolayı erişimi kolay bir staddı
 
Acaba dünkü finali kim kazandı?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
denizkent, foruma yazdı.
Sadece Afrikalılardan oluşan 15. kez düzenlenen bir turnuva. Maçlarını Kağıthane'nin Hasbahçe Stadında yapıyorlar. Yarın saat 16.00'da turnuvanın 3.'lük maçı var. Pazar günü yine aynı saatte final maçı var.
 
Final maçı Zambiya ve Senegaller arasında olacak.
 
Onların vesilesiyle yıllar sonra bloga yazı girmiş oldum. Hızlıca, biraz zorlama bir yazı oldu ama artık olsun.
 
https://anlayamazsiniz.blogspot.com/201 ... utbol.html
 
Not: Başlığı nereye açacağımı bilemedim. Modlar başka bir yere de taşıyabilir.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
denizkent, foruma yazdı.
Maçın başında pankart olayını duydum. Bizden de herkesin saçma olmuş ya üst geçitteki pankartın alımı diyen çok oldu. Yani fırlama birileri olsa maç günü değil de herhangi bir gün de o pankartları indirebilirdi. Zaten Bursalı arkadaşlar da bunun farkında.
 
Bizim pankart işi ne kadar gereksiz olmuşsa, Bursalıların silah sıkma işi bilemicem ne kadar gereksiz olmuş. Allah korusun ölü çıksa tüm tribünler acınız acımızdır der artık. Kavga falan ayrı şey ama silah falan bambaşka şeyler. Konuşur dururuz yok şu yasa, fişlenme diye. Bu yasaların çıkmasını da çokça biz tribüncüler sağlıyoruz.
 
Maça gelirsek Karagümrük çok baskındı. Zaten çoğu kişi tvden izledi. Tribüne gelirsek ise Karagümrük tribünü üçe bölündüğü için bütünlüğü sağlayamadı. Beklentinin çok altında tribün yaptı. Bunun kendileri de farkında ama diğer stadlar gibi bir yerden gireriz, sonra aynı tribünde toplanırız nasolsa diye düşünen çok kişi varmış. Öyle olmadığını görünce ve tribün seçimi olarak dezavantajlı bir yerde olmalarından dolayı dünkü tablo oldu. Sakarya bence meşale ve torpil olayını abarttı. Karagümrüklü oyuncunun üstüne torpil atcam derken kendi oyuncusu da yakında yerde yatıyor mu falan hiç umursamadan yağdırıyorlardı. Sakarya tribününe yeşil kırmızı meşale şovları için teşekkür ediyorum. Olduğum tribünden izlemesi güzeldi.
 
Finallerde kronik başarısız bir takımın taraftarı olarak en azından desteklediğim başka bir takımın galip geldiğini görmek kendi açımdan şeytanın bacağını az da olsa kırmak oldu.
 
3 saatlik uykuyla duruyorum. İstanbul dönüşü bir de polis şehir girişinde bizim otobüsleri bekletti ve aradı. Eve varış 4 buçuktu. Güya dersin dibindeki Bursa ve otoban, Osmangazi köprüsü derken çabucak varılır ama o işler öyle olmuyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
denizkent, foruma yazdı.

"rahmiye41" dedi ki;

Az önce karagümrük tarafından biletimizi aldık biz de
Biletlerin satıldığı yerde karagümrüklü arkadaşlar nazikçe nereden geldiğimizi sordu :D
Güzel bi akşam geçiririz umarım

Aynen bana da nazikçe kimliğimi sordular. KSK üye Kartımı gösterdim :D
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
denizkent, foruma yazdı.
bilet işi için birileri yeşillendirirse seviniriz
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
denizkent, foruma yazdı.
İş çıkışı feribota yetişebilirsem geliyorum. Dönüşü de artık Gümrük otobüsleriyle yaparız. Bir şekilde İstanbul'a döneriz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
denizkent, foruma yazdı.

"blackglass" dedi ki;


karşıyaka bile boğaz köprüsüne bayrak astı şampiyon olunca.
istanbul onların görücüye çıktığı yer
 
normal maçlara bile eşofman,yün çorap,potin, çetikle çıkan hocaları istanbul deplasmanlarında takım elbise jöle kombiniyle sahadalar :D

Yahu kutlatmadınız zaten. GS'lier geldi ve bayrağın iplerini kopardı. GS'liler yapmasa biz yapacaktık demişti FB'liler. Sanki bize şampiyonluk kutlatmışlar da geliyorlar böyle bir argümanla karşılık veriyorlar
 
Boğaz köprüsü maalesef tüm ülkede bu işlerin sembolü oldu. Bence hiçbir takımın şampiyonluğunda bayrağı oraya asılmamalı. Tr şampiyonunun bayrağını asıyoruz mantığı güdülünce hep üç İstanbullunun bayrağı asılıyordu. Ee biz de baskette Türkiye şampiyonuyuz diye astırdılar. Önceden baskette efes, ülker falan şampiyon olunca asılmadı ama biz sanırım baskette bu kuralı değiştirdik
 
Öncelikle boğaz köprüsünü ülke şampiyonunun bayrağı asılır gayri resmi söyleminden çıkartmak lazım. Sonra alın siz İstanbullular sırayla bayrağınızı asın. İnanın bizler için sorun olmaz, umrumuzda da olmaz
 
Son olarak İstanbula maça gelen hocaları eşofman yerine takım elbiseyi çekiyor diye küçümsemek de tipik elitist İstanbul bakışı. Gerek yok böyle küçümsemelere.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
denizkent, foruma yazdı.

"efeyürek" dedi ki;

Beyoğlu'nda Fb , Kadıköyde Gs, Beşiktaş Çarşı'da Gs veya Fb rahatça şampiyonluk kutlayabilir diyorsanız gelin buyrun Kocaelilere veya diğerlerine faşist diyebilirsiniz.

Haftaiçi GS-Akhisar kupa finali akşamı Beşiktaştaydım. Bjkliler maç sırasında GS'ye küfrederek semtlerinde tur atıyorlardı. Daha geçen haftadan bir örnek. Sonra geliyorlar başka şehirlerde şampiyonluk kutlamasına çıkanlara müdahele edenlere tepki gösteriyorlar. İstisnalar kaideyi bozmaz ama üç İstanbulluyu bu tepkilerinden hiç samimi bulmuyorum.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
denizkent, foruma yazdı.
Sosyal medyada olsun, burda olsun Ergin duyarını hiç anlamıyorum.
 
Fenerliler maç boyu bir şey dememiş. Hatta içlerinden çoğu Türk takımı diye Efes lehine bile tezahurat yapmış. Maçın sonları, artık Efesin büyük ihtimal döndüremeyeceği anlarda küfürsüz bşir iğneleme, takılma var. Herkes sevgi pıtırcığı ya. Adamlar nefret ettikleri bir kişi için küfürsüz bir gönderme yapıyorlar. Maçı çeviremeyen Ergin çıldırıyor.
 
Hani hep diyoruz ya kavga, küfür olmadan zekice göndermelerle birbirimize takılsak, hah işte Fenerliler tam da bunu yaptı. Ne bekliyordunuz arkadaşlar son saniyeye kadar gırtlakları parçalanırcasına Efes'i mi desteklesinler? Destekleyecekleri kadar Türk takımı diye destekleyenleri oldu. Maç gidince de çok hoşlandıkları bir kişiye sevgilerini küfürsüz şekilde ilettiler.
 
Beyaz Türk Efes taraftarı da sanırım Fenerlileri kendileri gibi sandı. Fenerlilerin zenginlerine atar yaptıklarında al sana kavga çıktı.
 
Fenerliler terbiyesizlik yapsa illa karşı çıkardım ama dünkü olaylarda gördğklerim böyle. Ergin aynı akp gibi mağduru oynuyor. Küfürsüz eleştiriyi hazmedemeyeceksen çıkma oraya arkadaş.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
denizkent, foruma yazdı.
Bilet fiyatları pahalı değil. Zaten çoğumuz bunda hemfikiriz. Karşı çıktığımız kısım bir hava yakalanması için, insanlara gaz vermek için sembolik bir ücret koymalarıydı. Yönetimimiz iyi hoş ama gerçekten işin şu psikolojik kısımlarında sınıfta kalıyorlar.
 
Gönül isterdi ki bir gün izin alıp o maça geleyim ama işim dolayısıyla erok çıksaydı bile istanbul'daki maça gidememe olasılığım çok yüksekti. Erokla eşleşmedik. En azından İstanbul'da yaşayıp İstanbul'daki maça gidemicem diye vicdan azabı çekmeyeceğim.
 
Beni tanıyanlar bilir. İnadım inattır. Geçmiş yıllarda özellikle basketteki bilet fiyatı politikamıza kızdığım zamanlarda çok yaptım. Bu maç için de İzmir'deki arkadaşlarıma para yolluyorum. Hevesli gençlere bilet alacaklar ve maça birlikte girecekler. Merak etmeyin tam bileti aldırıyorum. Öğrenci biletlerinden azalma olmasın. Hepimizin bilet olayını artık boşverip maça odaklanmamız lazım. İmkanı olanın da gençlere bilet almasını rica ediyorum.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER