#
#

10ur_KSK

şu yalan dünyada tek gerçeksin be kaf-kaf'ım..

10ur_KSK, foruma yazdı.
Şuan için sadece prensipte anlaşılmasını transfer yasağı şartına da bağlayabiliriz.
 
Yönetim çaba sarf ediyor ama geçenlerde yazılmıştı 96 adet eski futbolcu ve personele borç olduğu. Her gün 1 kişi ile anlaşarak bu iş bitmez. Araya bayram da girecek biraz hızlanmaları gerekiyor.
 
Hoş bence bu anlaşmaların sessiz sedasız halledilmesi gerekiyor. Bir futbolcu %25'ne ara transfer için muvafatnameye okey diyorken diğeri belki aynı paraya bütün alacağından vazgeçiyor.
 
Neyse Alev emojisini büyük bi heyacanla bekliyoruz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
10ur_KSK, foruma yazdı.
Geleneksel Basketbol - Futbol Atışmalarına hoş geldinizz... :D
 
aslında şöyle bir gerçek var.
Bütçeni 1-2 milyon aşmayı göze alıp hedefini Avrupa kupası koyup kupayı da kaldırırsan ( zor bir şey olmadığını gördük ) cebine 1 milyon Euro geliyor.
 
Kulübün genel yapısı gereği bu alınmayacak bir risk değil.
 
Basketbol şubeyi komple kapatıp o parayı futbola aktarsan dahi süper lige gelene kadar bu paraları göremeyiz.
 
bu seneki transferlerden belli ki hoca kupayı istiyor. Futbolda ara muvafakatnameler ile transferi açıp kupayı da alırsak zaten karanlıktan çıkarız.
 
Başka konu Semih ve Yunus Emre'nin verdiği verimi Görkem , Arca veya başka altyapı oyuncuları ile almaya çalışsak bütçeyi en az 300-400 bin rahatlatırsın.
Basketbol şube ve Ufuk Sarıca'nın zaten en büyük handikabı , altyapıyı görmezden geliyorlar.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
10ur_KSK, foruma yazdı.
Geçen sene ki yabancılardan perfonmans istikrarı sağlayan tek oyuncu Morgan'dı.
Morgan kalsaydı kalıplı bir 5 numara oyuncu ile onu 4 numaraya kaydırıp saha içerisinde çok ekstre bir Morgan izleyebilirdik.
 
şuan dikkatimiz enerjimiz futbolda ama basketbol da yerli rotasyonunda düzgün oyuncu kalmadı gibi. Semih , Yunus , Arca filan inş. bir sezon daha bunlarla devam etmeyiz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
10ur_KSK, foruma yazdı.
Ne kadarlık kombine satacaksın da yarana merhem olacak.
 
Taraftarına 1000 adetten fazla kombine satmışlığın mı var ?
 
Taraftar olarak daha önce de bütçemize göre verdik , yine vereceğiz. Ama hedefe yönelik daha somut adımlar atılmalı.
 
Bursa’nın yeni yönetimi mesela dışardan bakıldığında çok iyi adımlar atıyor. Maç başına forma sponsorluğu muazzam iş. Benzer organizasyonu 3.lig seviyesine göre makul tutarlar belirleyip , 1 haftada 34 haftanın sponsorunu bulursun.
 
Bu arada ama şirket ama T.B hangisi olursa olsun başkan , anlaşılan o ki kısa bir süre için transfer tahtası açılacak. Eğer o kısa sürede menejerlerin eline bakarsan , 5 yıldır kulüpten kuruş kazanamayan o menejerler , semtimizin güzide abileri kucağa çok güzel oturturlar.
 
o yüzden umalım ki her iki tarafta şuan gece gündüz futbol için mesai harcayıp , önce teknik direktör sonrasında da futbolcular üzerinde çalışıyordur.
 
bu arada lig biteli 1 aydan fazla oldu. Bizim topçular antrenman filan yapıyorlar mı acaba :D
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
10ur_KSK, foruma yazdı.
Gereksiz bir bilgi paylaşayım.
 
99’da Selçuk Yaşar önderliğinde camianın yine bilinen isimleriyle Karşıyaka Futbol A.Ş şirketi kurulmuş, 2002 – 2003 yılında da şirket Yaşar’ın başka bir şirketiyle birleşmiş. Şirket niye kuruldu niye adam akıllı faaliyet yapmadan kapandı bilmiyorum. Sadece Yaşar’ın o yıllarda ciddi mali sıkıntıda olduğu gerçeği var belki de bizim için bir dönüm noktası olmuş.
 
Bugüne gelecek olursak , sosyal medyadan yine taraftar göreve bağış yapalım – kombine alalım kampanyaları dolaşıyor. Şuan bağış toplayalım transferi açalım durumunda zaten değiliz de taraftar olarak çok daha fazlasını hak ediyoruz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
10ur_KSK, foruma yazdı.
Futbolun yarışmacı haklarını kiralama usulü bir yönetime vermek bence yanlış bir yol değil. Apartman yönetimini profesyonel yöneticilere bırakmak gibi aslında.
 
Dernek ile A.Ş arasından ki protokol/sözleşme nasıl olacak önemli olan tek konu bence o.
 
Şahsen merak ettiğim başlıklar ;
 
Kulüp bu sözleşmeden para kazanacak mı ?
 
Para kazanılacaksa o para nerelere harcanacak ? Tahminim Turgay başkan kulüpteki alacaklarını temizler.
 
Sözleşmeden cayma hakları neler ?
 
Yarın öbür gün stat yapılırsa , stat gelirleri şirketin mi olacak – kulübün mu olacak ?
 
Protokol de hangi başkan önce gelir ? Karşıyaka gibi bokçu bir camiada çok büyük bir problem.
 
Altyapı tesisleri şirkette mi kalacak, kulüpte mi ?
Gibi gibi..
 
Bu arada futbolu şirketin yönetmesi ile hemen herşey yoluna girecek üst üste ligleri atlayacağız diye bir şey yok. Tek değişen yönetim şekli olacak. Adamlar zarar etmek istemiyorlarsa ya da yatırdıkları paranın karşılığını bir an önce almak istiyorlarsa zaten futbol adam akıllı yönetilip tek hedef süper lig olmalı.
 
Hedef süper lig de , şirkette adı geçenlere bakıyorsun , hepsi birer tur futbol şubede yöneticilik yapmış insanlar ve sonuç ortada. O yüzden şirket kuruldu gelsin şampiyonluk teması bana şuan uzak ihtimal geliyor. Dediğim gibi bu tamamen kişilerin geçmişteki yöneticilik perfonmansları ile ilgili genel bir bakışım.
 
Şahsen şirketleşmeyi destekleyen genel kurul üyesi bir Karşıyakalı olarak kafamdaki soru işaretlerinin kulüp lehine düşünülerek sonuçlanmasını arzuluyorum. Aksi halde oyum olumsuz olur.
 
Son olarak saadet zinciri gibi bir şirket kuruyorlar. İlk ağızdan bildiğim, Karşıyaka ile ilgisi olmayan bir çok yatırımcıya vaatler verilerek para koymaları isteniyor. Böyle bir yapının taraftar olarak bana giren çıkanı olmaz ama bu kadar çok ortaklı şirkette kavga eksik olmaz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
10ur_KSK, foruma yazdı.
Gönül ister ki detayları belli olduktan sonra herkesin fikrini , çekincelerini hiçbir menfaat gözetmeden konuşabileceği bir platform olabilse.
 
Sosyal medyadan olumsuz yazı yazanların ortak eleştirisi , bugün iyiniyetli olarak Karşıyakalıların kurduğu bir şirketin yıllar içerisinde özüne ne kadar sadık kalarak bu işi yürütebileceği. Altar Abi’nin dediği gibi hisselerin sadece Karşıyakalıların olacağı temenniden öteye hukuksal olarak geçemez.
 
Şahsen şirketleşmeyi gerekli görüyorum. Ama kurucuların niyetleri nedir , yasağı kaldırmak için gerekli finansmanı nasıl sağlayacaklar vs bunlar hep soru işareti.
 
Örneğin yasak için 30 milyon para lazım. Bu ortaklar şirkete borç verip yasağı kaldırıp , ilerisi için süper ligin ayak bastı paralarında gözü varsa , olmaz olsun. Yok eğer o para şirkete sermaye şeklinde sokulup , transfer o parayla açılacaksa helal olsun karşısında durana da yazıklar olsun. Para şirkete bu 2 yol haricinde kolay kolay giremez.
 
Asıl bence büyük soru işareti temsil. Bizim kadar bokçu bir camia iki tane ayrı başkanı nasıl kaldırır bilemiyorum. Protokolde Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı mı önce gelir , A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı mı ? Ne dedikodular , ne muhabbetler..
 
umarım bu işe vesile olanlar her bir detayı ince ince düşünüyorlardır.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
10ur_KSK, foruma yazdı.
Arkadaşlar yanlış anlamayın ama kulüp – şirket yapınız gereği , Sepil şirketi satmadığı sürece bir yere gittiği yok.
 
Yapınız gereği Göztepe Sportif A.Ş'nin yönetim kurulu başkanı da Göztepe başkanı olarak lanse edildiğinden , istifa edeceğim dediği olay Göztepe Başkanlığı olur sadece o kadar.
 
Büyük ihtimal artık göz önünde bulunmak istemediğinden , güvendiği birisini kulüp başkanı olarak atayacak hepsi bu.
 
Aslında bunun adı kurumsallaşmak ama nice aile şirketleri kurumsalız adı altında bakkal dükkanı gibi yönetilmeye devam ediyor. Tek hisseli bir futbol kulübü ne kadar profesyonel ve bağımsız yönetilir bilemiyorum.
 
Bu arada daha çok yeni şirketin sermayesi 30 milyon arttırılarak 110 milyon olmuş. Bu 30 milyonda yasal yedeklerden karşılanmış. Sportif olarak tatmin olursunuz olmazsınız bilmiyorum ama şirketin büyük ihtimal 1 lira ödenmemiş borcu yok. Bir de üstüne kar edilerek sermaye arttırılmış. Mali anlamda müthiş iş gerçekten.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
10ur_KSK, foruma yazdı.

"Barbaros1912" dedi ki;

Büyük kücük her Karşıyakalıyı kardeşim gibi seviyorum ama şurada iki üç tane kadrolu lale hesap var hakkenten tahammül sınırlarını zorluyorsunuz. Ne zamandır dikkatini çekiyormuşum, dikkat edecekmişim. Buyur şu an hemen görüşelim birazda kulağını çekeyim.
 
Borç katlanmış,transfer yapamıyoruz ve 4. ligteyiz. Ne alakaysa sürdürülebilir borç ne kadar biliyormuyuz, bilanço önümüze gelmişmi yazmış. Gelse çok anlayacak eminim! 'sürdürülebilir borç'un ne demek olduğunu bilmiyor, sürdürülebilir borç, bilanço diye iki kelime öğrenmiş ...
 
Çarşı grubumuzda açıklama yapmış. Bütün Karşıyakalılar istifa ve kongre kararını bekliyoruz.

Ulan ampul seviyene inmeyelim diyoruz illa zorluyorsun. Sen son klavye delikanlısımısın de bakayım.
 
Birazcık kapasiteni zorla da benim yazdıklarıma bilgin dahilinde cevap ver. Mesela kaç tl borcumuz var , yasak için ne kadar sıcak para lazım. Borcun ne kadarı geçmişten ne kadarı suanki yönetim yapmış. Bunları biliyorsan lütfen bilgilerini bizimle paylaş.
 
Ha bu arada izmir smmm odası sicil numaram 9447.
Istiyorsan üyeniz bilanço nedir bilmiyor diye beni ihbar edebilirsin.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
10ur_KSK, foruma yazdı.

"Barbaros1912" dedi ki;

T.B hem sportif olarak sıçtı hem de mali olarak daha da batırdı, yönetim kurulunda adam kalmadı. Neyin menfaati neyin önderliği ulan! Hastayım bu patetes kafalı forum lalesi yorumlarına.
 
Kulüp dibi görmüş,borç almış başını yürümüş. İstifa ve kongre kararı hemen şimdi. Aldıkları tokenleride kulübe hibe etsinler.

Arkadaşım kelimelerine dikkat et. Ne zamandır dikkatimi çekiyorsun, bütün yorumların fitne fesat. Karşıyaka için bir tane yapıcı yorumun yok. Allah bilir ne kongre üyesisindir ne de bir tane lisanslı ürün almışlığın vardır. Basketbol forumunda da en ufak bir olayda bütün negatifliğin ile ordasın. Sırf çene suyu çorba..
 
Önümüze kulübün bilançoları geldi mi , sürdürülebilir borcun ne kadar olduğunu biliyor muyuz ? Ben şahsen bilmiyorum ama sen kulübün borç batağında olduğunu söylediğine göre biliyorsun. Bunları bizimle paylaşırsan bizde sayende aydınlanmış oluruz.
 
Futbolda altyapı kumarı tutsaydı , oyuncular biraz omurgalı olup en azından 2.ligde olsaydık ; bugun bunları konuşuyor olurmuyduk. Yasak ile herkesin altyapı ile küçülerek büyüme hayali vardı. Şu forumda aktif yazı yazan herkesin en az 1 postu vardır ,altyapımız herşeyimiz diye.
 
Yönetimin hırsızlık yapıp yapmadığı dedikodulardan uzak somut delillerle illaki belli olacak. Bu konuyu bir kenara koy. Bana göre ciddi derecede eleştirilecek tek konusu Futbol şubede Gökhan Şensan krizinden sonra oraya güçlü, ismi cismi bilinen kimseyi getiremediği için futbolda ayaklar baş olup bu seneki olaylar yaşandı.
 
Yanlış anlama sakın ben ne Turgay’cıyım ne de Cenk’ciyim. Şahsen ikisinde transferi açabilecek kaynakları olduğunu düşünmüyorum. Hatta Cenk Karace başkan olsun belli bir süre sonra o da basketbola ağırlık verecektir. Kendisini yakından tanıyan herkes bilir.
 
Karşıyaka Camiasına çift adaylık fazla. Bunu Azad Yeşil , Cihan Büyükoral seçiminde yaşadık. Bugün bu noktadaysak o seçim bugünün başlangıcıdır.
 
O yüzden camianın büyüklerinin sesi halen çıkıyorsa maddi olarak belediye destekli güçlü bir yönetim kurulu tek çaremiz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
HABERLER