#
#
HABERLER

"zebercet41" dedi ki;

Bu hoca gitse ne olacak ne değişecek onu merak ediyorum. En az 5 sene çıkmasakta olur diyecek miyiz? Yeni gelen hocaya sabredecek miyiz? Konuştuğumuz hoca mustafa reşit akçay erhan altın veya başka vasat bir isim değil. Eğer sabredeceğimiz bir isim gelecekse mustafa hoca gitsin. Ben kendi adıma en az 5 sene çıkmasakta olur diyorum ama sosyal medyada öyle bir baskı var ki takım her mağlup oluşunda herkes başlıyor yok eskiye dönmeyelim yok burası kocaelispor demeye. Tamam işte kardeşim eskiye dönmek istemiyorsan her maç sonrasında baskı yapmayacaksın zaman vereceksin. En korktuğum şey bu takım 1.lig ve süper lige çıktığında herkesin avrupa hayalleri kurması bir an evvel süperlig hayalleri kurmasıydı baskı yapmasıydı tıpkı en son süperlige çıktığımız sezon gibi.
 
Şu an sosyal medyada 2 grup var bir eski yönetim anlayışına dönmeyelim diye her mağlubiyette yönetime sallayanlar bunları zaten biz 3 senedir biliyoruz. Birde durmadan burası kocaelispor diyip üst ligler hayalleri kuranlar baskı yapanlar. Az bir sakin olun ya... Bu takım süper lige çıksa yeni hocayla seneye 3 mağlubiyette o hocayıda yollayacaksınız siz. Yenilmeye de alışacaksın kardeşim bu liglerde.
Bu oyuncu kadrosunun kurulmasında hocanın payı varsa elbette hatadır. Ancak biz 14 hafta da bu oyun ve oyuncu yapısıyla çok çok iyi puan topladık buda bir gerçek.
 
Birde her mağlubiyette şu tarla muhabbeti yapanlar tarlalardan buralara geldik diyenler de sıktı. Ozamanlar da hepimiz kocaelispor aşkı için vardık evet kimse yoktu ama şartlar öyleydi. Çelik abinin dediği gibi hepimiz zevk alıyorduk bundan yeşil siyah renkleri olan bir kocaelisporumuz olsun yeter diyorduk. Ama sonra sonra ne oldu alt liglerde de şiştik dedik bahri yavuzla olmuyor dedik hedef üst ligler dedik. Şimdi 1.lige çıktık bu oyuncu kadrosuyla olmuyorsa olmaz seneye tekrar 1.ligde oynarız.
 
Ama her fırsatta eskiyi unutmayalım eskiyi unutmayalım diyenler bence kendileri eskiyi unutuyor. Bu yönetimde küstürülmemeli, hoca konusunda mustafa hoca gidecekse en az 5 sene sabredilecek en az onun kadar kaliteli hoca gelmeli.
 
Son olarak millet maça da gelmiyor ki. Bursa maçından sadece numaralı cezalı ama bakıyorsun hodrimeydanın olduğu üst ve alt yarı yarıya boşalmış. Tribün desen doğru düzgün beste bağıramıyor artık. enver güler döneminden bile vasat. Biz gitmiyoruzda maratona bazı küstürülenler en azından maraton alta yeniden kazandırılmalı üst olmuyorsa. Herkes kafaya oynamayı bekliyor herhalde. Tamam ulaşımdır pandemidir pasoligdir sıkıntı ama bu takım 1. Ligde her maç 10 binleri bulmalı. Eskiden ismetpasada 8 bin olunca şehir havaya girdi derdik demek ki üst liglerde olmak farketmiyor herkes başarıda var.
Geçmişi kesinlikle unutmamalıyız kardeşim. Hatta tarladaki maçları tesislere asmalıyız, idman sahası bulamadığımız gazete haberlerini duvarlara asmalıyız. Erok maçındaki gol sevincini kocaman bir tablo yapmalıyız.
 
Bir gün bir bakarsın Belediye başkanı gitmiş, destek veren yok, kucağımızda bomba ile kalırız. Bir daha bu şekilde toparlama şansımız da yok. O yüzden taraftar olarak bence sürekli bunu gündem de tutmalı, tepkimizi vermeliyiz.
 
Bak Eskişehir'e biz Türkiye kupasında aldığımızda Eskişehir alt liglerde sahipsiz kalmış bir şekilde mücadele ediyordu. Hasbel kader bir destek aldı arkasına süper lige kadar çıktı. Daha sonra ne oldu? Onlar da eski günleri unuttu. Hesapsız transferler, harcamalar ile borç batağına sürüklendiler. Şimdi 2.ligden de düşecekler gibi duruyor. Ne olacak peki? Yine aynı sıkıntılar, aynı sahipsizlikler...
 
Biz aynı şekilde 2.darbeyi yersek fena yıkılırız. O yüzden başarının, paranın esiri değil, geçmişi unutmadan ayaklarımız sağlam basarak gitmeliyiz. Varsın çıkmayalım ama bu senenin transfer bütçesi 50 milyon. Bir anda belediye başkanı benden bu kadar dese, yanarız... Bizim için çok büyük para bu rakamlar. Hatırla 10 milyona yıllarca transfer açamadık. Şimdi peşimizde koşanlar zamanında stadın temel atma törenine Körfez fk yı çağırdılar. Bizi yanlızlığımıza bıraktılar. Öldü Kocaelispor artık dönemez dediler. Kocaelispor mu kaldı dediler. Ama bizde böyle bir camiayız işte tokat gibi vurduk yüzlerine, sahip çıkmak zorunda kaldılar.
 
Katılıyorum, benim de üst lig diye bir tutturmam yok. Ama üzücü olan, daha farklı bir yapılanma içinde olabilirdik olamadık. Alt yapıdan ses seda yok. Sürekli söylüyorum,
 
Tesis, kulüp binası, kalıcı gelir, alt yapı önceliğimiz bunlar olmalı. Gerisi zamanla bir şekilde olur
 
Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.