#
#

"Ordu" dedi ki;

Deprem sadece İstanbul'un değil tüm Türkiye Coğrafya'sının gerçeği.
 
1924 Erzurum, 1939 Erzincan depremleri Karadeniz'de ciddi yıkımlara yol açtı.Öyle ki Ordu'ya 7 şiddetinde vuran deprem Fatsa'da tsunami oluşturdu.
 
Her 100 yılda bir bu Erzincan fay kırığı ciddi depremlere sebep oluyor. Bu daha da geçmişe bakılarak çok kolay öğrenilebilir.
 
Endişem şu ki Karadeniz üzerine dolgu bir yapı inşa edildi ve insanlar şu an bu dolgu tabakasının üzerinde yaşıyorlar. Olası 7 şiddetinde bir depremin tekrarı en az olası İstanbul Depremi kadar zarar verecektik Karadeniz'e. Belki ülke ekomisi için bir zararı olmayacak ancak sevdiğimiz birçok insana veda edeceğiz.
 
Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Allah vermesin ama Ordu ilinde 7 şiddetinde bir deprem şu an fatsa ilçesini haritadan siler. Fatsanin neredeyse tamamı dolgu & balçık üzerinde yapilasmis bir kent. Ordu'nun anayolun deniz tarafi komple yıkılır. Ünye'den Trabzon'a karayolu ulaşımı aylarca sağlanamaz. Karadeniz sahil yolunun %60'ı deniz dolgusu. Giresun'da yıkım nispeten daha az olur ama şehir merkezi büyük oranda eski, nemli ve çürük binalardan oluşuyor. Havaalanı da sualtı müzesine döner.
 
Allah kimseye yaşatmasın o durumu, düşünmesi bile tüylerimi diken diken ediyor.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.