#
#

"bestofgeorge" dedi ki;


Bu da mesela başka yalan algılardan birisi; Fenerbahçe geri düşünce 59 öncesi şampiyonlukları saymaya başladı. Hayır, ben 59 öncesi şampiyonlukları daha ufacıkken dedemden öğrendim. Bulunduğum her Fenerbahçe ortamında çocukluğumdan beri konuşulan bir konuydu. Gördüğüm her Fenerbahçe internet platformunda tartışılan bir konuydu. Sadece şu konuya hak veririm kulüp yıllardır bu konuda gerekli kamuoyu çalışmasını son dönemlere kadar asla yapamadı. İnsanlar bu şampiyonlukları kısa bir zaman öncesine kadar yerel İstanbul şampiyonlukları sanıyordu hala.

Evet yeni nesil neyin ne olduğunu bilmeyebilir ama 1959 yılında yaşayan insanlar hangi şampiyonlukların neye dahil edilmesi gerektiğini bizlerden çok daha iyi biliyorlardır herhalde..1959 yılında Fenerbahçeliler "ilk şampiyon biziz" diye sevinirlerken, gazetelerde milli ligin ilk şampiyonu fenerbahçe şeklinde haberler yazılırken niye hiçbir fenerbahçe'li çıkıp "hayır bizim 10. şampiyonluğumuz" diye itiraz etmemiş öyleyse??
Kulüpler tüm güçleriyle istanbul ligi maçlarında mücadele ederlerken şu an şampiyonluk istediğiniz turnuvalara yedek kadrolarını göndermişler.. 59 yılında yaşayan insanlar bu gerçekleri bildikleri için asla 59'la öncesini birleştirme ihtiyacı hissetmemişler, hatta böyle birşey 2000'lere kadar gündeme bile gelmemiş.. keşke o insanlar hayatta iken böyle birşeyi gündeme getirmiş olsaydınız!
 
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210516/83960dec373822805cc2034bc78c08ae.jpg
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.