#
#

"kenzel" dedi ki;

20-21 sezonu tamamlandı. Gelecek sezon ülke sıralamasına 18. sırada başlayacağız. ŞL için direkt takım göndermeye hak kazanılan 11. sıraya yükselme şansımız pek yok, ancak 15. sıra ile aramızda 1.500 puan fark var. Üstümüzdeki ülkeleri düşünürsek, bu gayet mümkün. Muhtemelen 6.500 - 7.000 arası bir puan işimizi görecektir.
 
Öncelikle, Beşiktaş ve Galatasaray için gelecek haftaki ŞL ve AL finalleri çok önemli.
 
Beşiktaş
● Man City veya Chelsea ŞL'ni kazanır, aynı zamanda Premier Lig'de ilk 4 yaparlarsa, Şampiyonlar Ligi gruplarına direkt katılım sağlanacak. %99.9 ihtimalle 3. torbadalar.
● Aksi takdirde, 17 Ağustos'ta başlayacak 1 ön eleme. Seribaşı ve muhtemel en zor rakipler, Rangers, Young Boys, Olimpyakos, Kızılyıldız. Elenirse bile, AL grupları garanti.
 
Galatasaray
● Man Utd AL'ni kazanır ise, 3 Ağustos'ta başlayacak 2 ön eleme oynayacak. Seribaşı değil ve iki eleme turunun tamamında muhtemel en zor rakipler, Shakhtar, Benfica, Celtic, Genk, PSV. Elenirse bile, AL grupları garanti. ŞL'de kesinlikle 4. torbadalar.
● Villarreal AL'ni kazanır ise, 20 Temmuz'da başlayacak 3 ön eleme oynayacak. Muhtemel rakipler aynı, ekstra olarak o gruba Rapid Wien de eklenebilir. İlk turda elenirler ise, AL veya AKL için 2 eleme daha oynayacaklar.
 
Fenerbahçe
● Kupayı Beşiktaş alırsa, AL grupları için 19 Ağustos'ta başlayacak 1 ön eleme oynayacaklar. AL için yeni gelen kurala göre, seribaşı niteliğinde öncelikli grupta olacaklar. Muhtemel en zor rakipler, Legia Varşova, Ferencvaros Elenirler ise bile, Konferans Ligi grupları garanti.
● Kupayı Antalyaspor alırsa, Konferans Ligi için 5 Ağustos'ta başlayacak 2 ön eleme oynayacak. Seribaşı olacaklar ve en zorlu muhtemel rakipler, Molde, Maribor, Rijeka ekipler olacak.
 
Trabzonspor
● Kupayı Beşiktaş alırsa, Konferans Ligi için 5 Ağustos'ta başlayacak 2 ön eleme oynayacak. Seribaşı değiller ama muhtemel rakipler çoğunlukla dişine göre olacak.
● Kupayı Antalyaspor alırsa, Konferans Ligi için 22 Temmuz'da başlayacak 3 ön eleme oynayacak. Rakipler aynı.
 
Sivasspor
● Kupayı Beşiktaş alırsa, Konferans Ligi için 22 Temmuz'da başlayacak 3 ön eleme oynayacak. Top 5 ülke harici muhtemel rakipler Feyenoord, Anderletch, PAOK ayarında.
● Kupayı Antalyaspor alırsa, Avrupa'da yoklar.
 
Antalyaspor
● Kupayı kazanırlar ise, AL grupları için 19 Ağustos'ta başlayacak 1 ön eleme oynayacaklar. AL için yeni gelen kurala göre, seribaşı niteliğinde öncelikli grupta olacaklar. Muhtemel en zor rakipler, Legia Varşova, Ferencvaros Elenirler ise bile, Konferans Ligi grupları garanti.

Emeğine sağlık.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.