#
#

"körfezlee" dedi ki;


Böyle şeyler ters etki yapar biri anlatsın Turgay Demir'e bide mübarek ayda görmediğin bir şey hakkında başka birinin günahına giriyorsun yazıktır günahtır dediği sene ben 1 yaşındaydım ama elinde belge olur kanıt olur koyarsın ortaya bizlerde öğrenmiş oluruz burada herhalde o seneleri hatırlayan 1-2 kişi vardır onlarda bu maçlarla ilgili neler yaşandı yazabilir aslında bizde öğrenmiş oluruz..

kulüp yöneticilerinin teşvik primi vereceklerini açık açık televizyonda açıklayabildikleri şeffaf yıllardı o yıllar :). özellikle bjk yöneticisi ihsan kalkavan'ın galatasaray'ın rakibi ankaragücü'ne teşvik primi vereceğini açıkladığı röportajı halen çok iyi hatırlıyorum.. sanırım 2000'li yıllardan sonra teşvik primi şike kapsamına dahil edilmişti..
 
bahsi geçen 86-87 sezonu bu yıla çok benziyordu aslında.. yine her hafta bir takım bay'dı.. uzun süre tanju'lu samsun ligi lider götürmüş ama son haftalarda bjk-gs başbaşa kalmışlardı.. bitime 4 maç kala gs rize'ye yenilince bizim taraftarın şampiyonluk umudu kalmayıp florya'yı basmış ve kulüp karışmıştı.. çünkü son 3 haftaya girerken 2 puanlık sistemde bjk 2 puan önde + averajıda kapatılamayacak ölçüde iyiydi ve son 3 maçında ligde iddiası kalmayan malatya, denizli ve son hafta küme düşmesi kesinleşmiş bursa'yla oynayacaklardı.. şampiyonluk için adeta gün sayarlarken önce malatya'ya yenildiler, ardından asy'de denizli'yle berabere kalınca mucizevi şekilde galatasaray şampiyon olmuştu.. o maçlarda malatya ve denizli'li oyunculara teşvik primi verildiği dedikoduları çıkıncada yıllarca konuşulmuştu o sezon.. belli ki turgay demir gibileride halen unutamamışlar o sezonu!!
 
eğer beşiktaş son hafta göztepe maçından istediği sonucu elde edemezse, o sezona çok benzer bir şekilde şampiyonluğu kaptırmış olacak.. bizim içinde piyango gibi şampiyonluk olacak.. doğruya doğru, bu yıl oynadığı futbol ve istikrarıyla beşiktaş bizden çok daha fazla hakediyor şampiyonluğu. ama ligin en kritik bölümünde final maçlarında elin ayağın dolanır maçlarını kazanamazsan, rakiplere çamur atmak yerine kendi öz eleştirini yapmalısın.. tıpkı 86-87 sezonu gibi!!
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.