#
#
HABERLER
Allah aşkına biri bana mantıklı bir açıklama yapsın, bizim Suriye'de ne işimiz var? Ne uğruna savaşıyoruz? Amacımız ne? Beklentimiz ne? Orada neyi çözmeyi düşünüyor, ne kadar kalmayı planlıyoruz? Hadi Amerika'nın derdi petrol, Rusya'nın derdi sıcak denizlere inmek... Peki bizim derdimiz ne?
 
Barış pınarı harekatında amaç pkk'ya darbe vurmak, sınır güvenliğini korumak, tampon bölge oluşturmak ve mültecileri Suriye'ye geri göndermekti. Buna hak verdim. Ancak sonrasında yaşananlar akıl işi değil. Trump'la yapılan görüşmeler sonucu operasyonu durdurmamız, Amerika'nın biranda ortadan kaybolması, Rusya'nın piyangodan çıkar gibi ortaya çıkması, kendimizi Suriye rejimiyle savaşın içinde bulmamız, yüz binlerce mültecinin yeniden ülkemize girmesi ve pisi pisine kaybettiğimiz şehitlerimiz... Biz nasıl bir oyunun içindeyiz?
 
Dışişleri bakanı açıklama yapıyor 'esad rejimi İdlib'i işgal ediyor' diyor. Yahu ne işgali? Bu topraklar zaten bu adamların değil mi? Biz hangi sıfatla oradayız? Neyi engellemeye çalışıyoruz? Güya barış ve huzuru sağlamak için... Ancak bakıyorum en aktif savaşan biziz, en ağır kayıpları veren yine biziz ve resmen ateş hattında kitlenip kalmış durumdayız. Amerika'yla müttefikiz diyoruz, Amerika pkk-ypg 'ye silah yardımı yapıyor. Rusya'yla müttefikiz diyoruz, Rusya ve İran esadı destekliyor. Soçi Mutabakatı diye bir anlaşma var. Ancak bizden başka uyan yok. Bu nasıl kirli bir oyundur!
 
Suriye rejimine darbe vurabilmemiz için Şam'a girmemiz lazım ancak daha çok şehit vereceğiz. Geri çekilemiyoruz çünkü onlarca şehit verdik. Resmen bataklığın içinde çırpınıp duruyoruz. Ne ileri gidebiliyoruz ne geri... Üstelik kendi ülkemizde onca sıkıntı varken birde Suriye'de yaşanan sıkıntıları üstlenmemiz gerçekten trajikomik. Bizim askerimiz Suriye'de savaşırken, Suriyeli mülteciler sınır kapılarında kaçmanın planlarını yapıyor. Mümkünse biz Suriye'den çekilelim, Suriyelilerde Türkiye'den çekilsin!
 
Ayrıca yandaş medya tarafından yapılan şu kadar rejim askeri etkisiz hale getirildi, şu kadar tank, top, helikopter, imha edildi haberleri içimizi soğutmuyor! Sosyal medyada yapılan kınamalar, başımız sağolsun mesajları da can sıkıyor. Milletin aklıyla dalga geçmeyin! Biz şehit haberleri aldığımız sürece başımız sağ olmayacak. Yapmamız gereken acilen sınır bölgesine çekilerek sınır güvenliğini sağlamaktır. Suriye'de kaldığımız sürece daha çok şehit haberleri alacak ve kahrolacağız. Kendinize gelin beyler bu savaş bizim savaşımız değil. Lütfen askerimizi göz göre göre ateşe atmayalım. Bu saçma politikaya ve anlamsız savaşa son verelim !
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.