#
#
HABERLER

"caGe" dedi ki;

tabii ki tek tepki ultrAslandan geldi.
 
Son günlerde gündeme gelen ve TBMM’ye verilen 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi hakkında konunun bizzat bir tarafı olan taraftarlar olarak bazı konulara değinmek kaçınılmaz olmuştur.
 
Spor alanları stadların da dışına çıkarılarak, bir taraftarın taraftar kimliği ile var olduğu her yer ve takımının maçına yol aldığı ŞEHİRLERARASI YOLLAR DAHİ SPOR ALANI KABUL EDİLEREK kanunun koyduğu anormal cezaları buralarda taraftarlara uygulamak çözüm gibi sunuluyor.
 
Bu teklif, SUÇ BİLE OLUP OLMADIĞI TARTIŞILACAK HUSUSLARDA TARAFTARLARA ORANTISIZ CEZALAR ÖNGÖRÜYOR.
 
Türk medyasında yurt dışında olanları “Muhteşem şov – görsel şölen” gibi ifadelerle övülen MEŞALELER bu teklif yasalaşırsa ülke içinde inanılmaz HAPİS CEZALARININ yolunu açıyor.
 
Kanun koyucu irade olan Gazi Meclisimizden ve Meclisimizin üyelerinden beklentimiz TARAFTARLARA VE TARAFTAR GRUPLARINA BU İNSAN HAKLARINA DAHİ AYKIRI MUAMELELERDEN VE BAKIŞ AÇISINDAN VAZGEÇMELERİDİR!
 
Sporun gelişiminin önündeki en büyük engel olan Federasyon ve Kulüp yöneticilerinin, vasıfsız ve provokatif spor medyası ile elele başarısızlıkları konuşulmasın diye günah keçisi olarak hep öne attığı taraftarlara ceza kesilmesi bugüne kadar sporumuza bir şey katmadığı ortadadır.
 
Gelin Sporda Şiddeti Önlemek hatta Türk sporuna çağ atlatmak için bir de taraftarlara değil, kulüp ve federasyon yönetimlerine, polemikten ve seviyesizlikten beslenen spor medyasına odaklanalım!
 
Bu kanun teklifinin hangi maddeleri; taraftarları kışkırtan yöneticileri, reyting uğruna insanları birbirine kırdırmaya çalışan tv yorumcuları ve köşe yazarlarını kapsıyor onları tartışalım.
 
Nefreti ve şiddeti milyonların gözü önünde hiç bir sağduyu gözetmeksizin körükleyenleri tartışalım.
 
Spor kulüplerini ve federasyonları neden sporun içinden gelen, sporun ruhunu bilen isimler değil de, spora uzak insanlar yönetiyor bunu masaya yatıralım!
 
Bütün dünyada ciddi bir “ihracat” kalemi haline gelen futbolcu – sporcu yetiştirmeyi neden yapamadıklarını, kaynakları nasıl verimsiz ve etkisiz kullandıklarını tartışalım!
 
Spor geliştikçe şiddet de azalır, ülkemiz hem itibar anlamında hem ihracat anlamında ciddi kazanımlar elde eder!
Sizler Milletin vekilleri olarak bir spor müsabakasını izleme keyfini çileye ve tedirginliğe dönüştürmek, taraftarlara adeta terörist muamelesi yapmak yerine; bu müsabakaları çok daha kaliteli hale getirmek için çaba sarf edeceğinize yürekten inanmak istiyoruz.
 
6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin gözden geçirilmesini istiyoruz.
 
Bizler taraftar temsilcileri olarak gelin hep beraber bu yasayı tartışalım.
 
Sporumuzun önündeki ve ilerlemesindeki engelleri hep beraber kaldıralım.
Tek tepki ultaaslandan geldi derken hiç mi diğer gruplara bakmadın güzel kardeşim Çarşı ve gfb haftalardır bildiri yayınlıyor
 
HUAWEI CRR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.