#
#
HABERLER

"FenerForLife" dedi ki;

Arkadaşlar bu stadı son zamanlarda ülkemizde her yere stad yapan TOKİ mi yaptırıyor?
 
Ayrıca lütfen beni kimse yanlış anlamasın ama şunu rahatlıkla söylemek istiyorum ;
 
Fenerbahçe,Gs ve Bjk hariç hiç bir kulüp 20/25 bin kişilik kapasiteye sahip olandan fazla kapasiteye sahip bir stad yaptırmamalı.
 
Bursaspor dahi kale arkasını zor dolduruyor. 45 bin kişilik Bursa stadı kötü günde anca 10-15 yapıyor EĞER YANLIŞ DEĞİLSEM?
 
Akhisar , (izmir) Tire, Karşıyaka,Altay , Göztepe stadları yine 20-25 bin kişilik kapasitede.
 
Bu gibi bir şeyi neden dile getirdim? Çünkü arkadaşlar bu gibi stadlarda eğer 5-10 bin kişi dahi gelseniz,stad da bir renk,ses,cümbüş yaratılabiliyor.
 
Konya’nın,Antep’in,Mersin’in,Antalya’nın stadlarını hep gördünüz. Antalyaspor gibi bir tribün bile stadı dolduramıyor malesef.
 
Ankaragücü’ne dönecek olursak,bence Ankaragücü bu stad da kalmalı. Gençler ise 19 Mayıs’ın olduğu yere yapılacak yere gönderilse tamamdır.

Bu 10-15 bin yorumu stattaki saçma uygulamadan kaynaklanıyor. İki adam boyundan yüksek tellerden dolayı kale arkalarında ilk 15 sıra hep boş. Maratonda güvenlik bahanesiyle aptalcabir ön sıra yasağı var. Yine maraton üstte kale arkası görüş açısına sahip köşeler maraton fiyatına satıldığı içim hep boş, stat full olduğunda bile millet haklı olarak o köşede durmaktansa gidip merdiven boşluğunda duruyor. En tırt maçlarda 17-18 bin biletli seyirci gelen stad dışardan bu arkadaşın dediği gibi görünüyor.
Bir de bu stadda ciddi oranda biletsiz giriş var. 18 bin biletli seyirci açıklandığında statta 22-23 bin civarı kişi oluyor. Bu oran her maç böyle, 1/4 - 1/5 oranında bir biletli-gerçek sayı farkı var.
 
Bence Eryaman Stadının kapasitesi çok ideal, tribün hep dolu veiç içe olacaktır. Stat konumu kötü değilse çok güzel atmosfer olacaktır.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.