#
#
liberte, foruma yazdı.

"ticitaca" dedi ki;


AKP’li değilim, ama büyük ayıp etmiş Muslera.

yalan söylüyor, akpli
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Spanksk, foruma yazdı.
@başkentli
 
Son paragrafına kaynak istiyorum hocam.Bu yazılanlar,düşünülenler kaynaklarıyla belgeleriyle birlikte paylaşırsan bizde o bir üst akıla veya şeytana senin gözünle bakabiliriz belki.
Ama kaynak belirtmeden bilmem ne hoca bilmem ne falan filan diye zırvalayacaksan hiç cevap verme daha iyi.Çünkü ben ozaman kaynağını anlarım zaten.
 
40 yıl önce tüp,ekmek kuyruğu bekleyenler 40 yıl sonra yakacak tüp,yiyecek ekmek bulamayacak bu zor zamanlarda belkide.Biz size o salak saçma yokluk donelerini dönemin o anki şartları ile kıyaslayın derken işte bunlardan bahsediyorduk.Alın bakın teker yine patladı ama bu sefer yama bile yapamıyorlar.
 
Dünyanın en fakir ülkesi denilen Venezuela,okadar ambargo ve baskı altındaki Venezuela bile halkı için ne önlemler almış açıp bakın biraz.
 
Savaş çıkar siyaset yapma,darbe olur siyaset yapma,paralar hortumlanır siyaset yapma,gezi olayları olur siyaset yapma,hastalık çkar ülke baştan aşağı yetersiz kalır yine siyaset yapma.Be kardeşiim bu amına koduğum konularını ne zaman konuşucaz anlat bilelim.Bana desen ki bak bu illet 1 ay sonra ortadan kalkacak rahat ol ozaman konuşuruz de eyvallah diyeyim.Onuda diyemiyorsun ee ne diye hala körü körüne neyi savunuyorsun.
 
Bir cümlede sağlık bakanı Fahrettin Koca'ya.Basın açıklaması yapmadan önce okadar çok tembihlenmiş ve ezberletilmiş ki konuşması bazı yerlerde konunun dışına istemeden okadar çıktı ki vucüt halinden herşeyi anlayabiliyoruz.Reis bu işi bu çok iyi biliyor arkadaşlar.Başından kalkabileceği her durumda kameralarda ön planda bas bas konuşur.Ama altından kalkamıcağı her olayda başka piyonlar koyuyor ortaya.Savaş çıktı yok oldu,salgın çıktı yok oldu.3 gün sonra ahmet efendinin bakkal açılışında görebilirsiniz ama kendisini adım gibi eminim.
 
Bütün dünya ülkeleri halkını koruyacak önlemler açıklarken biz dua ve kolonya aldık sadece.Ve dün sağlık bakanımız bu önlemler ışığında dünyada eşi benzeri görülmemiş bir mücadele verdiğimizi söyledi.Mücadelenin adı DUA VE KOLONYA !Bakın Türkçe afedersiniz S.ik gibidir.Nereye çeksen oraya gider.Şu yaşanılan yetersizlik ve eksiklik,süslü iki cümle ile destansı bir savaşa dönebilir halkın gözünde.Akıllı olun biraz kullanıın şu beyninizi.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
onur0690, foruma yazdı.
Bilmem kaç milyon dolarlık yalısında evde kal videosu çekip yayınlamak kolay. Kuruluş Osman dizisinde Allah Allah diyip milyonları cukkala sonra evde kal, hayat eve sığar de. Sığmıyor işte arkadaş, banka kredisini 3 ay erteletmek için bankayla görüştüm, 3 aylık erteleme yapıyorlar ama çatır çatır faiz işletiyorlar. Eğer en ufak bir hakkım varsa ne iktidara ne de yandaşlarına helal etmiyorum.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Başkentli, foruma yazdı.
Pandemi; dünyada birden fazla ülkede veya kıtada, çok geniş bir alanda yayılan ve etkisini gösteren salgın hastalıklara verilen genel isimdir.
Çin kaynaklı başlayıp bütün dünyayı saran bugün itibariyle dünyanın en gelişmiş ekonomilerinin ve ülkelerinin çaresiz kaldığı bir virüsün henüz ülkemizde görülmediği dönemde sosyal medyada neden gelmedi diye üzülen bir kesim varken burada yapılan yorumlara artık alıştık. Ne yapalım gericilerin yönettiği sağlık sistemi bu kadar oluyor. Eski dönemleride biliyoruz hani şu tanesi 4.5 dolardan alınan stentleri, devlete 2450 dolara fatura edip sskyı batıran ilerici yönetimleride gördük o yüzden buradan kalabalık muhalif ortamında esip gürleyen her yoruma söz söylenmiyorsa sebebi ortam gerilmesin herkesin derdi var diyedir.
Madem öyle işin siyaset boyutunu konuşacağız, o zaman bu dönemde ihtiyaç derecesi kat be kat artan ve ne kadar gerekli olduğu bugün ortaya çıkan şehir hastanelerini yaptırmayız diye engeller çıkaranlar için de iki kelam edelim değil mi? Ülkemizin ana muhalefet partisi genel başkanı bu kadar hasta yok şehir hastanesine ne gerek var derken, yine burada çoğunluğun desteklediği istanbul bb başkanı şehir hastanesine giden yolu kapatırken, F. portakalın muhabirleri sahte hasta ile şehir hastanelerini karalamaya çalışırken, eleştiri konusunda aynı duyarlılığı burada kimseden göremedik. Ekonomi konusunda eleştirirsin anlarım eyvallah ama sağlık konusunda eleştirirken kusura bakmayın iftira atıyorsunuz. Burada kimsenin geçmişini, yaşını bilmem belki çoğunluk 30 yaş altıdır ve benim söylediklerime masal gözüyle bakanlar olacaktır ama bizim kuşağımız 90lı yılları iyi bilir sabahın 5'inde hastaneye sıra kapmak için gidip akşam 5'lere kadar eve dönemediğimiz, herkesin elinde sağlık karnesini üstüste koyup dağ kadar yığılma ile o gün sonunda kendisine sıra gelince mutlu olunan, reçeteye yazılan ilaçların bir kısmını eczanede bulamadığımız için hastalık geçtikten sonra alabilen, parası olmayanın muayene olamadığı parası olanın da dünyalar ödediği o günler, hastaneye gitmeye korktuğumuz o leş gibi ortamlarda sağlam insanların hasta olduğu, bir odada 6-8 hastanın üstüste yattığı o ortamları biz çok iyi biliriz ama burda bu günleri görmeyenler o ortamları yaşamayanlar bugün gelmiş 5 yıldızlı otel konforundaki hastanelerin verdiği sağlık hizmetleri konusunda esip gürlüyor. Hoş o dönemleri görenlerde 3 maymunu oynuyor. O dönemde parası olmayanlar hastanelerde rehin kalıyordu bugün devlet yapmak zorunda diyen bir kesim var evet doğru devlet bu hizmetleri yapmak zorunda peki bizim kabahatimiz neydi biz niye göremedik o devleti? Elinizi vicdanınıza koyun öyle eleştirin kimse size neden muhalifsiniz demiyor aksine saygı duyuyorum ama işi yalan söyleyerek kalabalık bir ortamda algı yaparak şu virüs belasından ortak bir şekilde kurtulma mücadelesinden ziyade işi siyaset boyutunda değerlendirecekseniz, eleştiriye şehir hastanelerine ne gerek var deyip bugün çıkıp yatak sayısı yetersiz diye rapor hazırlayan ana muhalefet partisinden başlayabilirsiniz.
Kimse kör değil herkes yaşanan sürecin farkında şu süreci ne ölümüne karalayıp ne de kör kütük savunanlardan değilim. Hatalar vardır bugün dünyanın en büyük devletleri bu virüse teslim oldu zaten bu salgından kaçma şansımız yoktu bizim şansımız bize geç gelmesi oldu. En büyük sorun cehaletle ilgili insanlar herşeyi devletten bekliyor ama kimse işin ciddiyetini kavramış değil ve bu gerizekalılar yüzünden daha başka sıkıntılar ortaya çıkıyor. Adamı karantinaya alıyorsun kaçmaya çalışıyor bu insanlarla devlet ne kadar başarılı olabilir? Sürecin uzaması toplumu da yoracak umarım en kısa sürede atlatırız yoksa insanları evde tutmak bu zamanda kolay değil Allah yardımcımız olsun.
●Şeytani (üst) aklı tanımayıp varlığına inanmayanlar bu son söylediklerime gülüp geçebilirler. Bu yapı insan neslini 500 milyonun altına düşürüp tek dünya devleti kurmanın peşinde hedefleri bütün dinleri yok edip kendi inançlarını dünyaya hakim kılmak ve bu amaç uğruna dünyayı ateşe vermekten bir an tereddüt etmeyecek bir inanca sahipler. Bu virüs salgını işin daha başlangıcı, Allah bunlara fırsat vermesin yoksa dünyayı daha kötü günlere hazırlamanın altyapısını oluşturuyorlar. Covid-19 ile 60 yaş üstünü test ettiler bir sonraki yapacakları iş 30 yaş üstü olacaktır. Bunların hedefindeki kesim Z kuşağı dedikleri teknoloji ile yetişen dünyadan bi haber neslin, geçmiş ile olan bağlarını koparıp dinsiz, hissiz, menfaatperest ve ahlaksız hale getirip istedikleri ortamı oluşturmak. Imf, Bm, Dünya sağlık örgütü, Dünya bankası gibi aparatlarla karşı koyan herkesi istedikleri noktaya getirmenin peşindeler. Bakın bir virüs ile bütün insanları evlere kapattılar bundan sonra yapacakları şey daha büyük korku üretip insanları çip takmaya zorunlu hale getirmek. Bu virüs kargaşasında abd merkez bankası 1.5 trilyon dolar karşılıksız para basma kararı aldı. Her 100 doların maliyeti 1 cent olan 1.5 trilyon doların kontrolünü hangi aile sağlıyor? Söylediklerim belki hayal geliyor bazılarına ama artık bilgi herkesin ulaşabildiği kolaylıkta, bana inanmamakta kendinize göre haklı olabilirsiniz ama lütfen araştırın.. Karşımızda masumane saf insani duygularla oluşmuş bir yapı yok, kendi deyimleri ile tanrıyı kıyamete zorlamak için uğraşıyorlar.●
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
fofanagibi, foruma yazdı.
Bozkurt sen bilgi paylaşma yeter. Şu adama kısıtlama getirin aağkiyuu :)
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
yasingzt, foruma yazdı.

"Bozkurt1903" dedi ki;

Çin , 1940 yılında ülkelerinde yaşanan kolera salgını sonrası Atatürk döneminde kurulan akademinin kendilerine yaptığı yardım dolayısıyla Türkiye'ye korona virüs tespitinde kullanılan 2 Milyon tanı kitini ücretsiz gönderdi.
Ücretini, Atatürk ödedi dediler...

sen sazansın ya her okuduğuna inanıyon
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
fred frith, foruma yazdı.

"siyahkuşak" dedi ki;

Yorumlara bakıyorum da ,ölü sayıları artsın diye bekleyen birçok artniyetli üye var.Birisi foto atmış kimin ,neye göre hazırladığı belli olmayan şehirlerin listesi !Bu virüs sadece Türkiye de varmis gibi algı oluşturanlar cidden ilgincsiniz.

yok, o öyle olmadi pek
 
bu virüs her ülkede var sadece türkiye'de yok, öyle manyak önlemler aldik, bize zaten bulasmaz, bulassa da yayilmaz, genimiz saglam, alt tarafi grip, sürec cok iyi yönetiliyor, bakan tam bir tatlis, en güvenli ülke türkiye propagandasiyla haftalar gecti, netice bu
 
yamyam görmek istiyorsan aynaya bak, forumda arama
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Ardenza, foruma yazdı.
Neyden bahsettiğini sen kendin biliyor musun ki ? İstifciligi bile normallestirdin, "parası olan test yaptirsin, nesi anormal" dedin ya... Anladık akp trolüsün, uğraşma bence de...
 
Ekrem Imamoğlu kendini parçalıyor kac gündür , hic degilse Atatürk Havalimanı'nı hastane yapalım diye. Ana sayfaya bakıyorum, Manchester City stadını sağlık bakanliginin kullanimina vermeyi teklif etmiş. Çinliler desen 1 haftada 5 tane hastane kurdu, isi bitince de demontaj yapti. Biz sela ile ustesinden geleceğiz insallah.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Tore Andre Flo, foruma yazdı.
Durum çok ciddi bugün başhekim tanıdığımın söyledi 15-20 güne kadar ülkede yoğun bakım ünitelerinde yer olmaz dedi vaka sayısı inanılmaz artmış vaziyette Allah yardımcımız olsun 1 sene en kötü ülkeden çıkmaz bu virüs ve kaçabildiğimiz kadar kaçmaya çalışıyoruz
En iyi sağlık sistemi bizde diyenleri 20 gün sonra izleyin artık hasta seçimleri bsşlayacak
 
Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
sfenk35, foruma yazdı.

"Aeq" dedi ki;

 
test kiti konusunda gereksiz bir abartı var. burası kapalı komünist rejim değil. bu test kitlerini parası olan gücü olan dünyanın her yerinden alabilir. ne sanıyordun sen asgari ücretli gibi kuyruktamı bekleyecekti? bırakın şu romantizmi artık.

Gereksiz abartımı ? Sen hastaneye gitsen test yapana kadar 40 takla attırıyolar, belli kesime indirmişler testleri çatır çatır, beyni olmayanlarda böyle afişe ediyo işte kendini. Romantizm filan değil bu insanlar ölüyo, karşı durcağınız yerde saçma sapan edebiyat yapıyonuz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
HABERLER