#
#
Yüzde 100 yerli, Türk yapımı Zula her geçen gün kitlesini ve etkinlik sahasını büyütüyor. Bu haftasonu Antalya The Marmara Hotel’de düzenlenen Zula International Cup’ı yerinde takip ettik.
30/09/2018 - 03:27
Galatasaray ve 1907 Fenerbahçe arasında oynanan final maçı ezeli rekabetten güzel enstantanelere sahne oldu.
 
Zula Süper Lig’i ilk 3 sırada bitiren Türk temsilcilerimizin yanı sıra 2 Avrupa temsilcisi ve 1 İran temsilcisinin katıldığı organizasyonda Alman temsilcisi Penta Sports ve İran temsilcisi Brutal Impact grup aşamasında turnuvaya veda etti. Yarı finalde 1907 Fenerbahçe, Oyun Hizmetleri’ni 2-0’lık skorla geçmeyi başararak adını finale yazdıran ilk takım oldu. İkinci yarı final maçında Galatasaray Espor, Polonya temsilcisi IZAKO BOARS ekibini 2-1 yenerek Zula International Cup finalinde 1907 Fenerbahçe’nin rakibi oldu.
 
Üçüncülük maçında IZAKO BOARS, Oyun Hizmetleri karşısında 2-1 galip gelerek 5000 dolarlık ödülün sahibi oldu. Maçın En Değerli Oyuncusu ise 50 öldürme skoru ve 8 asist ile Bartosz “barteklewl” Lewandowski oldu.
 
Final maçları ise ezeli rekabet, ebedi dostluğa sahne oldu. 1907 Fenerbahçe ile Galatasaray Espor arasında oynanan 5 maçlık serinin ilk maçını Galatasaray kazanarak skor avantajını elde etti. İkinci karşılaşmayı kazanan 1907 Fenerbahçe şampiyonluk için umutlansa da üçüncü ve dördüncü maçları kazanan Galatasaray Espor, 3-1’lik skorla kupayı müzesine götürdü. Final serisinin MVP’si Galatasaray’dan AytekinVonsYeşbek
 
Zula Süper Lig finalinde de 1907 Fenerbahçe ile karşılaşan Galatasaray Espor, seriyi 3-0 kazanarak Zula Süper Lig 1. Sezonunun şampiyonu olmuştu. Bu iki ekip Zula International Cup’da tekrar karşı karşıya geldi ancak yüzü gülen taraf yine Galatasaray Espor oldu.
 
Ödüller: $35.000, $10.000 ve $5.000
Turnuva üçüncüsü IZAKO BOARS’ın 5.000 Dolar kazandığı turnuvada, ikinci olan 1907 Fenerbahçe takımı 10.000 Dolar, şampiyon olan Galatasaray da 35.000 Dolar ödül almaya hak kazandı. eSpor turnuvalarında ödüller takım oyuncuları arasında (takım koçu da dahil olarak) eşit oranda paylaştırılıyor.
FOTOĞRAF ALBÜMÜ
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma servisi WhatsApp, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. İşte...