#
#
SERIE A
  1. TAKIMLAR
    O
    Av
    P
  1. Tamamını Göster »
SERIE A
Geçen yıl Silvio Berlusconi'den €1 milyar değerleme sonrasında kulübü satın alan Çinli işadamı Li'nin 1 yıl boyunca gerek finansal anlamda verdiği sözleri yerine getirememesi gerekse de sezon için yapılan flaş transferlerle istenilen başarının yakalanamaması sonrasında Milan'ın durumu tam anlamıyla yokuş aşağı gidiş olarak tanımlanabilir.
23/06/2018 - 13:39
Milan bugünlerde Berlusconi dönemi arkası satışın sancılarını yaşıyor. Kulüp başarısızlıkla kavrulurken Berlusconi'ye karşı bayrak açan tribünler bugün belki de satış sonrası başıboş finansal bir açmaza giren halden memnun da olmayabilirler. Çünkü satış Milan'a huzur ve iyilikler getirmedi.
 
Çinli işadamı Li'nin kulübü satın alma sürecinden bugüne kadar gerek bu satışa dair çıkan haberler, Li'nin Çin'deki mal varlığı, işi, geliri ve Milan'la ilişkisi üzerine Çin'de başlatılan soruşturmalar kulübü de zora soktu. 
 
Dün itibariyle kulübe girmesi ivedi olan €32M'lık sermaye artışı çin kaynağın bulunmamış olması ve aylardır bu tip 20-30M avroluk dolgu paralarla kulübü ayakta tutmaya (çalışan ve oyuncu maaşları, kulübün sabit giderleri) çalışan düşünce sonunda iflas noktasına geldi. Li'nin kulübü daha fazla idare edemeyeceği ve zaten başından beri sorgu suallere maruz kalan bu pozisyonun savunulamaz olduğu belirtiliyor. 
 
Avrupa'dan ceza yolda
Şimdi kulübü daha da zor duruma sokacak bir başka açmaz var: Finansal Fair Play
Pazartesi günü UEFA'nın Milan hakkında açıklanması gereken karara göre kulübün UEFA Avrupa Ligi'nden 1 yıl süreyle men edilebileceği ve €30M para cezası alabileceği belirtiliyor. 
 
Fassone'den Galatasaray Tepkisi
Kulübün CEO'su Marco Fassone 20 Ocak 2018 tarihli Gazzetta dello Sport'a verdiği demeçte UEFA'nın ceza konusunda Galatasaray'a ve Dinamo Moskova'ya davrandığından farklı davranmaması gerektiğini, durumlarının aynı olduğunu ve Galatasaray'ın men cezası almadan üstelik eski anlaşmaya uymamasına rağmen yeni bir anlaşma yapabildiğine vurgu yapmıştı. 
 
 
Kaynak: gazzetta
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Tanıtımı üzerinden oldukça uzun süre geçen Xiaomi Mi Gaming Laptop modellerinden birisi Türkiye’de...