#
#
Kolombiya C Grubu'nu lider tamamlarken, kalesinde sadece 1 gole izin verdi ve bunda en büyük pay sahibi genç Milanlı Jherson Vergara oldu.
29/06/2013 - 21:30
26 Haziran 1994'te Kolombiya'da dünyaya gelen Vergara, futbola Universitario Popayán takımında başladı. Buradan Deportes Quindío takımına transfer olan Vergara, son 2 sezonu kiralık olarak eski takımı Popayán'da geçirdi. Bu sene Mart ayındaki Toulon turnuvasında Milan scoutlarının dikkatini çeken oyuncu, Mayıs ayının başında 2 milyon € bedel ile İtalyan devi Milan'a transfer oldu.
 
Orjini stoper olan genç yetenek, bazı maçlarda sağ bek olarak da görev yapabiliyor. Vergara hücum anlamında da defansif olarak yaptığı görev kadar verimli olabiliyor. Özellikle duran toplardan bulduğu gollerle rakip defansların duran top organizasyonlarında en çok dikkat etmesi gereken oyunculardan biri. Bıkmayan bir savaşçı gibi her topun peşinde olan Vergara, rakip forvetlere deyim yerindeyse nefes aldırmıyor. Markaj ve hava toplarındaki yeteneği onu benzer kalibredeki oyunculardan bir adım öne taşıyor. Dripling özelliği bir stopere göre iyi ancak oyun kurma konusunda oyunun, bazı bölümlerinde gerekli yardımlar gelmeyince sıkıntı yaşayabiliyor. U-20 Dünya Kupası’nda bu handikabı, Quintero ve Leudo defanstan top çıkarmaya gelerek çözmeye çalışıyor.
 
Ülkemizde düzenlenen turnuvada şu ana kadar genellikle savunma yönüyle ortaya çıktı. Ancak ne kadar savunma yönünü konuşsak da, El Salvador maçında savunmadan hücuma yaptığı etkili koşu takımına penaltı kazandırdı ve sonuca çok önemli bir katkısı oldu.
 
Gelecekte Avrupa'da çok önemli stoperlerden biri olacağının sinyallerini çok net bir biçimde veren Vergara'nın, gençleştirme hamleleri yapan Milan'da nasıl bir performans göstereceğini çok yakında göreceğiz. Vergara'nın bu sene kiralık gönderilmesi son derece olası. Gelecek senelerde ise İtalya'dan sonraki durağı kendi stiline daha çok uyan Premier Lig olabilir. Gümbür gümbür gelen yeni nesil Kolombiya’nın en önemli parçalarından biri olan Vergara'yı çok parlak bir gelecek bekliyor.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Almanya’da yer alan fabrikada üretim macerası başlatılan Mercedes EQS, gelecekte yerini alacağı...