#
#
Bisiklette coronavirus arasından sonra 1 Ağustos'ta geri dönen World Tour takviminin ilk yarışı Strade Bianche'de kazanan isim Team Jumbo-Visma'nın cyclocross kökenli yıldızı Wout van Aert oldu.
02/08/2020 - 02:27
Strade Bianche'de 2018 ve 2019 edisyonlarındaki iki denemesinde de podyumun üçüncü basamağını elde eden Wout van Aert(Team Jumbo-Visma) coronavirus etkili takvimde mart başından 1 Ağustos'a alınan yarışta bu defa finişi ilk sırada geçen isim olmayı başardı. 
 
 
Kış-ilkbahar geçişini yaşatan yarışlardan olan ve adını beyaz topraklı sektörlerden alan, İtalyanca "Beyaz Yollar" anlamına gelen Strade Bianche, bu defa alışılmışın dışında bir tarihte, yazın etkisini en yoğun hissettirdiği günlere yapıldı. 
 
2018'de yarışa ilk kez katılan Wout van Aert, o dönemki üçüncülükten sonra 2019'da da Deceuninck-QuickStep'in yıldızı Julian Alaphilippe'e karşı koyamayarak 3. sırayı almıştı. İlk iki denemesinde gelen üçüncülüklerden aldığı dersleri bu sene uygulamaya koyan genç Belçikalı, kariyerinin en unutulmaz anlarından birini yaşayarak zafere ulaştı. 
 
 
Yarışın bu yılki rotası da önceki iki yıldaki 184 km ile aynıydı, Siena'da başlayan yarış, yine şehrin ikonik noktası Piazza del Camp'ta sona erdi. Beyaz toprak yoldan oluşan 11 sektörün, 37 derecelik yaz sıcağı ile iyiden iyiye zorlayıcı olduğu parkurda Wout van Aert, 12 km kala yaptığı atakla yarışı kopardı ve uzun süre 10 saniye civarında götürdüğü farkı son 3 km'de 20 saniyeye çıkararak Davide Formolo(UAE-Team Emirates) ve Max Schachmann(BORA-hansgrohe) ikilisinin kendisini yakalamasına izin vermedi. Belçikalı, özellikle son 5 km'den sonra hiç kesmediği temposuyla takipteki ikiliyi pes ettirmeyi başardı. 
 
 
Tour de France 2019'da sezonuna darbe vuran ve uzun süre yarışamamasına sebep olan korkutucu kazadan sonra ilk yarış galibiyetine ulaşan van Aert'ın ardından Davide Formolo ikinci, Max Schachmann da üçüncü sırayı aldılar. 
 
— Wout van Aert, üçüncü denemesinde elde ettiği Strade Bianche zaferi sonrası şunları söyledi: "2 yıl üste üste 3. olursanız bu defa kazanmayı düşünebilirsiniz. Kendimi çok soğuk tutup çok sıvı tüketmeye odaklandım. Atak her zaman en iyi savunmadır, son yokuşta korkacağım biri yoktu tam olarak. Son sektörün son yokuşunda kafa kafaya kaldık ve o noktadan itibaren farkı açabildim. Tour de France etap galibiyetim zaten özledi ama dünyanın en güzel tek günlük yarışlarından biri Strade Bianche'yi kazanmak çok özel. Bu yarışı 2 yıl önce gördüğümde adeta aşık olmuştum. Kazanabildiğim için son derece mutluyum."
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Apple sadece iPhone 14 modelleri üzerinde çalışmıyor. Firmadan bir de iPhone SE 3 gelecek. Model bu sefer...