#
#
Deceuninck-QuickStep'in 55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'ndaki direktörü Rik Van Slycke, yarış sonunda hedeflerini ve organizasyonla ilgili düşüncelerini aktardı.
30/04/2019 - 19:44
55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda Deceuninck-QuickStep'in takım direktörü olan Rik Van Slycke, turun takım adına nasıl geçtiğini değerlendirirken Remco'nun Kartepe atağını da bir taktisyen gözüyle yorumladı. 
 
Deceuninck-QuickStep’in Türkiye’deki direktörü Rik Van Slycke ile birlikteyiz. Türkiye Turu sizin için nasıl geçti? Tur öncesindeki beklentilerinizi karşılayabildiniz mi?
Oldukça tatmin edici bir tur oldu. Birkaç iyi sprinter vardı. Gençlerden biriyle bir etap alabilmeyi umuyorduk ve bunu başardık, bu iyi oldu. Güzel de bir tur geçti çünkü her şeyden biraz vardı. Belki biraz daha rüzgar olabilirdi, etapları daha heyecanlı hale getirebilirdi. Çünkü burada rüzgar çapraz değil karşıdan veya arkadan esti. Çapraz olsaydı pelotonda kopmalar oluşurdu ve taktikler değişirdi. 5. etapta da çok iyi bir tırmanış vardı, çok zorlu bir etaptı. Bizim için çok iyi bir deneyim oldu.
 
Remco’nun 5. etaptaki atağını merak ediyorum. Muhtemelen planlanmıştı. Gelecek turlardaki genel klasman iddiasını nasıl görüyorsunuz?
Öncelikle şunu unutmamalıyız ki kendisi henüz 19 yaşında. 5. etaptaki işi fantastikti. İstediği gibi yarışmasına izin vermiştik. Ancak normalde atak için biraz daha beklemesini umuyordum. Conti gibi favorilerden birinin atağı gelince o da takip etmek zorundaydı. Sonra biraz heyecanlandı ve tecrübesinin eksikliğiyle atağını doğru zamanlayamadı. Ancak geleceğe yönelik düşündüğümüzde bu asla bir problem değil. Sonuç olarak bizim için o etapta harika bir performans ortaya koydu.
 
Organizasyon ve yarış kalitesi sizin için nasıldı?
Oldukça iyiydi. Elbette düzeltilebilecek ve daha güvenli hale getirilebilecek küçük detaylar vardı. Çünkü bu işi sık yapmayan insanlarla çalışmak her zaman kolay değildir. Belki gelecek yıl veya sonrasında her şey biraz daha iyiye gidecektir. Her yıl aynı işleri aynı insanlar yaparsa daha iyi tecrübe kazanıp daha iyi hale gelebilirler. Ayrıca yollar da çok iyiydi. Büyük şehirlerde otobanları bile yarış için kapatabilmeleri muhteşemdi, organizasyonun başarısı olarak görüyorum bunu.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Dizüstü bilgisayar pazarında ses getiren son ürünlerden birisi Framework Laptop oldu. Bu model farkını...