#
#
55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na damga vuran ve turu şampiyon bitiren BORA-hansgrohe’nin direktörü André Schulze, turun genelini ve organizasyonla ilgili düşüncelerini aktardı.
30/04/2019 - 20:26
55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda genel klasmanı ve puan klasmanını Felix Großschartner ve Sam Bennett ile lider tamamlayan BORA-hansgrohe'nin direktörü André Schulze, kısa ama eğlenceli bir röportajla yarışın genelini, merak edilen 2. etap stratejilerini ve organizasyonu değerlendirdi. 
 
BORA-hansgrohe’den André Schulze ile beraberiz. Tur sizin için nasıl geçti? Sanırım şu an turdaki en mutlu ve sportif açıdan en tatmin olmuş direktörle konuşuyoruz.
Hahaha, evet! Türkiye Turu’nda 10 yıl kadar önce bisikletçiyken yarışmıştım, yolları ve doğayı biraz tanıyordum. Özellikle İstanbul etabı yıllar öncesinden hafızamdaydı. Bence tur bu yıl biraz daha gelişti ve ilerledi. Yollar harikaydı. Çok iyi bir yarış parkurumuz vardı. Hem takım görevlileri hem de sporcularımız için transferler ve oteller muhteşemdi. Hepsinin sonunda burada oldukça mutluyuz. Sportif açıdan baktığınızda takımımız çok iyi durumda. Geçtiğimiz hafta da Bask Turu’nda oldukça başarılıydık. Burada olmaktan ve tırmanış etabı da dahil olmak üzere üç etap kazanmaktan dolayı çok çok mutluyuz.
 
Tarihi rotadaki 2. etaptaki galibiyetinizi birçok biskiletsever merak ediyor. O günkü plan neydi? Lukas Pöstlberger ile denediniz ve ardından Sam Bennett ile Felix Großschartner geldi ilk iki sırayı aldı. Lukas’ın atağı planlı mıydı yoksa “İyi hissettim” dedi ve siz de “Gidebilirsin” mi dediniz?
Hayır hayır, planlamıştık onu da. Bir kişi her zaman Sam Bennett’a tırmanışta yardımcı oluyordu. Felix ve Lukas’ın son km içinde atak yapması planlanmıştı. Her şey plana uydu ve çok iyi çalıştık. Sam’i sprinte getirince kazandık. Son bölümün bizim planımıza çok iyi uyacağını önceden tahmin etmiştik.
 
Bennett Türkiye’de 9 etap kazandı şu ana dek. Greipel’in 11 galibiyeti var. Önümüzdeki sene yeni rekortmen olarak Bennett’ı görür müyüz?
Göreceğiz. Her şey mümkün gibi duruyor. Şu an için gelecek yılki yarış bir hayli uzakta tabii ki, neler olacağını bilemeyiz. Bugün son etapta da kazanmasını istemiştik ama genel klasmanı ve Bennett’ın yeşil mayosunu elimizde tutmak önceliğimizdi.
 
Son olarak organizasyon ve yarış kalitesi nasıldı sizce?
Çok iyiydi. Turun başında havalimanında bisikletlerimiz gelmedi ve ufak bir problem yaşadık ama bunun yarış organizasonuyla hiçbir alakası yok elbette. O bizim problemimizdi. Genele baktığımızda muhteşem otellerde kaldık ve transfer konusunda hiç sorun yaşamadık, harika bir tur oldu. 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Yeni nesil Suzuki Jimny için Japonya kanadından gelen yeni gövde kiti, öncekilerin aksine görünümü...