#
#
Astana’nın 55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'ndaki direktörü Sergey Yakovlev, turun kendileri adına nasıl geçtiğini ve organizasyonla ilgili düşüncelerini aktardı.
30/04/2019 - 21:35
Türkiye'ye şampiyonluk hedefiyle gelen ancak genel klasman üçüncülüğünü alarak en azından podyum hedefini gerçekleştiren Astana'nın direktörü Sergey Yakovlev, kısaca tura ve Kudus'un 5. etaptaki atağına değindi.
 
Tur sizin için nasıl geçti? Hedeflerinize ulaştınız mı yoksa sizin için daha iyisi olabilir miydi?
Herkes kazanmayı ister, biz de öyle istiyorduk. 5. etapta her şeyi iyi yapmaya çalıştık, elimizden gelenin en iyisini yaptık diyebilirim. Hedefimiz en azından podyumda yer alabilmekti, bunu başarabildik. Yarış hakkında söyleyebileceklerim bu kadar.
 
Yarışın yeni parkuru ve organizasyon kalitesi nasıldı sizin adınıza?
Parkur bu yıl biraz ilginçti çünkü etaplar çok daha zorluydu ve etap finişleri oldukça hareketliydi. Bizim için 5. etap da farklıydı, o hava şartlarından kaçabilmek mümkün değildi ama ne olursa olsun bu yılın parkuru geçmişe oranla daha ilginç ve farklıydı.
 
Merhawi Kudus, yarışın başında hedefinin genel klasmanı kazanmak olduğunu söylemişti ama bunu başaramadı. Sorun neydi sizce? Yanlış atak zamanlaması mı yoksa kendini pek iyi hissetmedi mi?
İyi hazırlanmıştı buraya. Atağını da iyi yerde yaptı ama son kilometre oldukça soğuktu. Bu hava şartları ona pek uygun olmadığı için devam edemedi. Herkes için soğuktu elbette ama onun için biraz daha zordu. Bu bir yarış sonuçta, yokuşta en güçlü bacakları olan kazandı. 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Xiaomi imzalı merak edilen Redmi Note 10 serisinin ortadaki üyesi Redmi Note 10 Pro için Xiaomi’den resmi parçalarına...