#
#
İngiltere’nin golcüsü Ellen White, ABD maçında altıncı golünü kaydetti ve ismini Harry Kane ile Gary Lineker’in arasında yazdırdı.
03/07/2019 - 00:44
2019 Dünya Kupası’nda yarı finale kadar yükselen İngiltere’de Ellen White fırtınası esiyor.
 
30 yaşındaki oyuncu turnuvada oynadığı her maçta gol attı. İskoçya maçıyla mesaiye başlayan White, Japonya’ya 2, Kamerun ve Norveç’e de birer gol atmıştı. ABD'yi de boş geçmeyen White, turnuvadaki altıncı golünü kaydetti.
 
 
Bu rakam, tek bir Dünya Kupası’nda İngiliz bir futbolcunun gol attığı en yüksek rakam. Daha önce 1986’da Gary Lineker ve 2018’de Harry Kane altışar gol kaydetmişti. White’ın rekoru tek başına eline geçirme imkânı da var. İngiltere, ABD’ye elense de 6 Temmuz günü üçüncülük maçına çıkacak. White bu maçta fileleri havalandırırsa Kane ve Lineker’i geride bırakmış olacak.
 
Birmingham City’de oynayan golcü oyuncu, aynı zamanda Fransa’da attığı gollerle İngiltere’nin Dünya Kupası’ndaki en golcü oyuncusu oldu. Ellen White, 2019 Dünya Kupası'nda attığı altı golle turnuvanın en golcü iki isminen biri. Alex Morgan ile çekişen White, tıpkı Lineker ve Kane gibi Altın Ayakkabı ödülünü almaya da çok yakın.
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Apple ve Google tarafından App Store ve Play Store’dan silinen Fortnite, Samsung Galaxy Store içerisinde yer almayı...