#
#
25 Ağustos'ta Malaga'daki 8 km'lik bireysel zamana karşı ile start alan La Vuelta a Espana 2018'de ikinci etap bugün tamamlandı.
27/08/2018 - 01:29
Malaga'daki zamana karşının arından BMC'den Rohan Dennis'in kırmızı mayoyu giydiği Vuelta'da, ikinci günle beraber asıl mücadele başladı. Diğer iki Grand Tour olan Giro d'Italia ve Tour de France'ın aksine ilk yol etabına zirve finişi koyan organizasyon, genel klasman mücadelesinin ateşini yaktı. 
 
 
Marbella'da start alan ve Caminito del Rey'de sona eren 163.5 km'lik 2. etap, düzlükle değil startta başlayan 8 km'lik 2. kategori yokuşla başladı. Etabın 117. km'sinde bir adet 3. kategori yokuş bulunurken, etap sonu da 3. kategori yokuş finişinden oluşuyordu. Yokuşta gelen atakların ardından beklendiği şekilde tırmanışçılar arasında yokuş finişi izledik. Kwiatkowski(Sky) ve Valverde(Movistar) diğer favorilerin 3 saniye önünde ikili bir sprint attılar ve kazanan isim Alejandro Valverde oldu.
 
Bu tura dek kariyerindeki 209 Vuelta etabının 205'inde her zaman genel klasmanda ilk 20'de yer alan Alejandro Valverde, ilk etpata bireysel zamana karşıyı 16. sırada tamamlayıp bu istatistiği 210'da 206'ya çıkarmıştı. Kariyerinin 211. Vuelta etabında zafere ulaşan İspanyol yıldız, 207. kez ilk 20'de yer alarak eşi benzeri görülmemiş istatistiğini sürdürdü. 
 
 
Genel klasmanda ise Alejandro Valverde etabı kazanmasına rağmen ikinci sıraya kadar yükseldi. Kırmızı mayo Rohan Dennis(BMC), 12 dakikanın üzerinde bir farkla etabın son sıralarında yer alınca genel klasman liderliğinin de el değiştirmesi kesinleşmişti. Bir gün önce zamana karşı sonunda genel klasmanda ikinci sırada yer alan Kwiatkowski, yokuş sprintini Valverde'ye kaybetmiş olsa da genel klasman liderliğine yükseldi ve gün sonunda kırmızı mayoyu sırtına geçirdi. 
 
2. etabın ardından Michal Kwiatkowski puan klasmanında da ilk sıraya yükselirken dağların kralı klasmanında Cofidis'ten Luis Angel Mate bu yıl mayoyu giyen ilk isim olmayı başardı. 
 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Engineered Arts, geçtiğimiz hafta insansı robot Ameca ile tüm internet dünyasının gündemine...