#
#
SERIE A
  1. TAKIMLAR
    O
    Av
    P
  1. Tamamını Göster »
SERIE A
İtalya Serie A'da 2018/19 sezonunda VAR görüntüleri stadyum ekranlarından taraftarlara da izletilecek.
06/08/2018 - 18:21
İtalya'da geçtiğimiz sezon başı uygulanmaya başlanan VAR sistemi, başarılı sonuç verince 2018/19 sezonunda da uygulanmaya devam edecek. Geçtiğimiz sezondan farklı olarak VAR görüntüleri hakem kararını verdikten sonra stadyumdaki taraftarlarla da paylaşılacak ve skorbordlardan gösterilecek. 
 
Video asistan hakem uygulamasını genel anlamda başarılı bulan lig yönetimi Lega Serie A, geçtiğimiz sezon tribünlerde oluşan protestoları sona erdirecek veya en azından azaltacak bir karar aldı. Ekranları başındaki izleyiciler VAR pozisyonlarını görebilirlerken stadyumda pozisyonların gösterilmemesi, tribündeki taraftarların neden bekledikleri ve kararın neye göre alındığı hakkında fikir sahibi olmamalarına sebep oluyordu. 
 
Lega Serie A'nın 6 Ağustos sabahı yaptığı açıklamada yeni sezona dair paylaşılan bilgilerin arasında VAR uygulamasındaki yenilik de yer aldı. Çimlerin uzunluğu, stadyum kuralları, antrenman programları ve gol çizgisi teknolojisi gibi özelliklerle birlikte VAR kararı da açıklandı. Hakemler saha kenarında pozisyonu izleyip nihai kararı verdikleri anda görüntüler skorbordlarda taraftarlarla buluşacak ve kararın neden onandığı ya da değiştirildiği anlık olarak öğrenilecek.
 
Bu kararla birlikte TV'de gösterilen tüm görüntülerin skorborddan da verilebilmesi karara bağlandı. 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
5 nm üretim süreciyle üretilen işlemcileri daha yeni görmeye başlamışken 3 nm’lik işlemcilerle...