#
#
Pandemi döneminde Nadal ve Federer gibi yıldızların çekildiği, Novak Djokovic'in diskalifiye olduğu turnuva yeni bir GrandSlam şampiyonu üretti: Dominic Thiem.
14/09/2020 - 07:30
ABD Açık Tenis Turnuvası tek erkekler finalinde Avusturyalı Dominic Thiem, Alman rakibi Alexander Zverev'i 4 saat 6 dakika süren mücadele sonunda 2-6, 4-6, 6-4,6-3, 7-6(8/6) ile mağlup ederek kariyerinin ilk GrandSlam'ini kazandı. 
 
Thiem, ABD Açık'ta 1949'daki Pancho Gonzales'ten 71 yıl sonra ilk 2 seti kaybettikten sonra maçı kazanmayı başaran ilk tenisçi olarak tarihe geçti. GrandSlam turnuvalarında en son 2-0 mağlubiyetten dönen tenisçi ise 2004 Fransa Açık finalinde Gaston Gaudio idi.
 
 
Kariyerinde ilk kez bir GrandSlam turnuvasını kazanan 27 yaşındaki Thiem, 23 yaşındaki Zverev karşısında ilk iki seti 2-6 ve 4-6 kaybetmesine karşın, sonraki setleri 6-4, 6-3 ve tie-break'e giden son seti de 7-6 kazanarak önemli bir başarıya imza attı.
 
Şampiyon oluğu an.
 
 
Maçtan sonra ilk tweeti.
 
 
"Bir şampiyonluk benim için sanırım böyle olmalıydı -kariyerim her zaman bugünkü maç gibiydi- birçok iniş ve çıkışlar vardı"
 
"Bu final gerçekten birden fazla şampiyonu hakediyordu ve eminimki Alexander da bu kupayı yakın zamanda kaldıracak. Büyük bir rakip olduğun ve daha fazlası turnuvada gerçek bir arkadaş olduğun için teşekkür ediyorum"
 
Zverev için hüzün.
 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
iOS 15 işletim sistemi için ufak ancak kullanışlı özellikler gündeme gelmeyi sürdürüyor....