#
#
MİLLİ TAKIMLAR
Trabzonspor'un Türk asıllı İsveçli futbolcusu Erkan Zengin, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri play-off'larında Türkiye ile eşleşmek istemediğini söyledi.
11/10/2015 - 14:44
EURO 2016 elemelerinde Moldova ile karşılaşacak İsveç Milli Takımı'nın başkent Stockholm'de gerçekleştirdiği kampta bulunan Erkan Zengin, "Umarım play-off'ta Türkiye ile eşleşmeyiz. İnşallah iki takım da Fransa'ya gider ve finalde karşılaşırız." temennisinde bulundu.
     
Ankara'daki terör saldırısını da değerlendiren Erkan, "Türkiye benim canım ciğerim, çok üzüldüm. Hayatını kaybedenlerin ailelerine baş sağlığı diliyorum." dedi.
     
Erkan, "İsveçli gazetecilerin Türkiye'ye gitmekten kaygı duyuyor musun?" sorusuna "Hayır, ben 7 yıldır Türkiye'de yaşıyorum. Türkiye güvenli bir ülke. Bazen bu tür terör saldırıları olsa da kısa sürede bu olayların biteceğine  inanıyorum." yanıtını verdi.
 
İsveç medyasında Türkiye sevinci
Öte yandan A Milli Takım'ın Çek Cumhuriyeti'ni 2-0 mağlup etmesi, İsveç basınında da geniş yer buldu. İsveç'in play-off'taki muhtemel rakipleri arasında bulunan Türkiye'nin, Hollanda'ya göre daha kolay bir rakip olduğu ifadeleri kullanıldı.
 
Ülkenin önde gelen gazetelerinden Aftonbladet, Hollanda'yı kastederek "Büyük fiyasko, İsveç'e kolay rakip şansı" başlığını attı.
 
Expressen gazetesi ise Türkiye, Çekleri yenerek play-off'a çok yaklaştı manşetinin altında verdiği haberde, play-off'lara kalmayı garantileyen İsveç için Türkiye'nin, Hollanda'ya göre kolay bir rakip olduğunu ve Fransa'daki EURO 2016 finallerine biraz daha yaklaştıklarını yazdı.
Kaynak: NTVSpor
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Twitch, platformu herkes için daha güvenli hale getirme çabaları kapsamında Şüpheli Kullanıcı...