#
#
SÜPER LİG
  1. TAKIMLAR
    O
    Av
    P
  1. Tamamını Göster »
SÜPER LİG
Fenerbahçe Asbaşkanı Mithat Yenigün, UEFA Avrupa Ligi'nde Çek Cumhuriyeti'nin Viktoria Plzen takımıyla deplasmanda oynadığı maçta taraftarlarının sahte biletle maça girme teşebbüsü nedeniyle Fenerbahçe'nin UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu'na sevk edilmesiyle ilgili, “Belki bizim bilmediğimiz tespitleri varsa korkarım başımız ağrır. Umuyoruz ki bir şey çıkmaz” dedi.
23/03/2013 - 11:40
Yenigün, Yalova Fenerbahçeliler Derneği'ni ziyaretinde yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'nin UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu'na sevk edilmesini değerlendirdi.
 
UEFA'ya abone olduk. Devamlı kapıdayız” diyen Yenigün, şunları söyledi: “Bize göre, bizim arkadaşlarımız UEFA'yı uyarmışlar. Böyle yanlış bir hareket var diye. Onlar da tedbir almışlar ve buna rağmen bizi disiplin kuruluna vermişler. Bize göre, bizim herhangi bir suçumuz yok. Sonuç çıkmaması gerekir. İnşallah da dediğimiz gibi olur. Belki bizim bilmediğimiz tespitleri varsa korkarım başımız ağrır. Umuyoruz ki bir şey çıkmaz.”
 
Yenigün, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin Avrupa kupalarında çeyrek finale kalmasını, “Türk takımlarının başarısı” olarak nitelendirdiğini belirterek, “Ama sürdürülebilir başarı olması lazım. Bazen tesadüfen kura çekimleriyle, fikstür gereği olabiliyor. 'Biz başarılıyız' diyorsak sürdürülebilir olması lazım. Her yıl böyle ilerleyerek çıkabilirsek o zaman Türk futbolu ilerliyor diyebiliriz. Bu sene iyi. İnşallah da çeyrek finalden yarı finallere de geçenlerimiz olur” diye konuştu.
 
Yenigün, bir gazetecinin “Bu yılki başarıda ve kuralarda şans faktörü etkili oldu mu?” şeklindeki sorusuna, şöyle yanıt verdi: “Genel olarak söylüyorum. Bazen Fenerbahçeli'lerden bazı arkadaşlar Galatasaray'ın daha önce aldığı UEFA Kupası için bu ifadeleri kullandığında Galatasaraylı'lar alınıyor. Bizim kutlamamız gerekir. Öyle ya da böyle kupayı almış Türkiye'ye getirmiş. Süper Kupa'yı almış getirmiş. Kutlamak gerekir fakat ondan bu yana, 13 senedir Türk futbolu o kadar çok ilerlememiş. Bu seneki gibi bir iki sene daha hep böyle potada olursanız o zaman 'Türk futbolu gelişti' diyebiliriz. Bunu kabul etmek lazım. Duygusallığı bir kenara bırakıp mantıklı olmak lazım.”
 
Yenigün, dernek ziyaretinin ardından üç gün önce Orhangazi ilçesinde meydana gelen kazada hayatını kaybeden Berkay Özer'in babası Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Bahri Özer'e baş sağlığı ziyaretinde bulundu.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Seri üretimden çıkan standart hali dahi çok sağlam olan araçlardan Toyota Land Cruiser için...