#
#
Açılış ve grup maçları heyecanıyla geçen ilk günün ardından U12 İzmir Cup’ta 2. gün maçları oynandı ve final yolu belirlendi.
07/04/2018 - 20:40
56 takımın 7 grupta mücadele ettiği ilk günün sonunda, son 32 turu da 4’er takımlı 8 gruptan oluştu. Gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımlar çeyrek finale yükselirlerken çeyrek final ve yarı final maçlarında eleme heyecanı yaşandı ve penaltılara giden bazı maçlarla heyecan ikiye katlandı. Ayrıca elenen tüm takımlar 33-56, 17-32 ve 8-16 gibi klasman maçlarında mücadele edip turnuvadaki 56 takımlık sıralamadaki yerlerini almak için sahaya çıktılar. 
 
 
Günün erken saatlerinde son 32 turunun ve 33-56 klasman gruplarının maçları başladı. Tüm sahalarda heyecan sürerken Beşiktaş günün erken saatlerinde turnuvadan çekilme kararı aldı. Altınordu’nun Beşiktaş’ta fizik olarak rakiplerinin çok önündeki üç oyuncusunu oynatmama talebi nedeniyle anlaşmazlık yaşandı ve Beşiktaş da oyuncularını oynatmamak yerine turnuvadan ayrıldı. 
 
 
Son 32 turunda gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar son 16 turunda gruplarda karşı karşıya geldiler. Son 16’da gruplarından yükselerek çeyrek final heyecanı yaşayan Standard Liege, Twente, Brommapojkarna, Krasnodar, AZ Alkmaar, Porto, Odense ve Anderlecht bir gün sonraki yarı final için karşılaştılar ve pazar sabahı oynanacak yarı finale yükselen takımlar ve eşleşmeler netleşti:
 
Twente-Brommopojkarna
AZ Alkmaar-Anderlecht
 
İki ekibin finale çıkacağı yarı finalin ardından pazar öğleden sonrası Selçuk’taki İsmet Orhunbilge Tesisleri’nde bir futbol şöleni yaşanacak ve turnuvadaki 56 takımın en büyüğü ortaya çıkacak. 
 
 
Tribun Dergi ekibi olarak turnuvada maç heyecanının yanı sıra gün boyunca birçok sporcu, takım ve sporcu ailesi ile röportajlar yaparak turnuvanın nabzını tuttuk. 
 
Profesyonelliği ve kurumsallığı harika bir şekilde harmanalayarak ekibimizi çok sıcak karşılayan Dinamo Zagreb ekibi, kulübün basın ve iletişim sorumlusu Tomislav Piskor’un yardımlarıyla öğle arasında konuğumuz oldu. Takım kaptanı, takımın golcüsü ve teknik direktörü ile yaptığımız kısa ve keyifli röportajların ardından Manchester City U12 teknik direktörü Adam Temple konuğumuz oldu. City’nin yaşadığı dönüşümden sonra altyapının nasıl şekillendiği konusunda başlayan sohbetimiz, New York City ve Melbourne City ortaklıklarıyla ilgili sorularımızla devam etti. Sıra Göztepe’nin üç minik yıldızı ile yaptığımız kısa röportaja geldiğinde keyifli dakikalar yaşandı. Göztepeli üçlüden idol olarak Messi ve Ronaldo isimlerinin gelmemesi hem şaşırttı hem de gençlerin iki isme odaklı kalmaması sayesinde bizleri sevindirdi. 
 
Röportajlarımıza yoğun yağış nedeniyle ara vermek zorunda kaldığımız dakikalarda ise birçok takım yağmura ve serinleyen havaya aldırmadan kıran kırana maçlar oynamaya devam ettiler ve tüm yeteneklerini yeşil sahada sergilediler. Günün ilginç gelişmelerinden biri de miniklerin krampon bağlamakta zorlandıkları dakikalarda hakemlerin yardıma koşmasıydı. Bu olay futbolun dostluk, kardeşlik ve sevgiyle çok daha güzel olduğunu bir kez daha hatırlattı. Altınordu'nun her zaman tekrar ettiği ''İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu'' sloganı, böyle hoş detaylarla daha büyük anlam kazandı. 
 
 
Futbolcu ailelerine de mikrofon uzatan ekibimiz Athletic Bilbao, Porto ve Twente U12 takımlarındaki futbolcuların ailelerinin tribündeki maç heyecanına ortak olup turnuva hakkında görüş aldı. Takım ve antrenör röportajlarına dönen ekibimiz, Fenerbahçe ve Odense antrenörleri ile kısa röportajlar yapıp turnuvayı ve altyapı sistemini değerlendirdiler. 
 
Turnuvanın son gününde final heyecanının yanı sıra üçüncülük ve diğer klasman maçlarının oynanmasının ardından kapanış töreni yapılacak ve 56 takımın hedeflediği kupa, şampiyonun ellerinde yükselecek. 
 
#BaşarıGelecek
FOTOĞRAF ALBÜMÜ
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Samsung, sağlam bir kaynak tarafından verilen bilgiye göre Android 12 üzerinde aktif olarak çalışmaya...