#
#
Altınordu’nun ev sahipliği yaptığı ve 56 takımın katıldığı U12 İzmir Cup heyecanı, sabah 08.00’deki ilk maçlarla başladı ve öğle saatlerinde de resmi açılış töreni yapıldı.
06/04/2018 - 18:20
Altınordu’nun düzenlediği ve ev sahibi olarak iki takımla katıldığı U12 İzmir Cup, 8 grupta 56 takımın katılımıyla başladı.
 
İlk maçlardan itibaren nefes kesen maçlara sahne olan turnuvada ilk günün öğle saatlerine dek her grupta yedişer maç tamamlanırken oyuncular sahaya çıkıp hünerlerini sergilemek için heyecanla maç saatlerini beklediler. Sabah maçlarının tamamlanıp öğle arasına girilmesinin ardından açılış töreninin son hazırlıkları yapıldı. Alex’in açılışta yer alacağını duyan birçok Fenerbahçeli taraftar formalarıyla tesislere akın ettiler. Alex’in 14.00’te tesislere giriş yapmasıyla Fenerbahçeli taraftarlar efsane oyuncularını alkışlar ve tezahüratlarla karşıladılar. Maçı olmayan takımların ve medya ordusunun takibinde açılış töreninin yapılacağı sahaya ve protokole giden Alex’e olan yoğun ilgi bir an olsun eksilmedi. Alex’in açılış için hazırlanmaya gitmesiyle açılış konuşması ve başlama vuruşunda Alex’le beraber topa vurmak için Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da tesislere geldi.
 
 
Seyit Mehmet Özkan’ın başladığı açılış konuşması, kulübün sloganı olan ''İyi birey, iyi vatandaş, iyi insan'' sloganının hem Türkçe hem İngilizce olarak tüm takımlar tarafından tekrar edilmesi ile noktalandı. Alex ve Bakan Bak’ın da konuşmaları ve organizasyonla ilgili iyi dileklerini iletmeleriyle devam etti. Osman Aşkın Bak, ''Çok güzel bir güne şahitlik ediyoruz. Buraya özellikle geldim ve burada bulunmaktan dolayı çok memnunum. Bu heyecanları çok iyi bilirim. Çünkü ben de zamanında antrenörlük yaptım. Altınordu’yu yaptıkları bu muhteşem organizasyondan ötürü kutluyorum. Türk sporu için çok özel bir gün'' açıklamasıyla Altınordu'ya beğenilerini iletti. 
 
 
Alex de Souza da sahnede yaptığı konuşmada Altınordu projesinden etkilendiğini saklamazken, gençlere başarı dileyip hayallerinin peşinden koşma tavsiyesi verdi: “Kendi adıma söylemek istiyorum ki Türkiye’de ve Altınordu’yla olmaktan ve geleceğin hayallerini kuran gençlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Keşke 12 yaşındayken bu kadar güzel bir ortamda güzel insanların yanında böyle bir turnuvada oynayabilseydim. Buradaki gençlerimize turnuvadan keyif almalarını dilerim. Çünkü başka kültürden oyuncularla, insanlarla bir yarışmanın içerisinde olmanın duygusu bambaşkadır. İkinci tavsiye ise hayal kursunlar hayallerinin peşinden gitsinler ve çalışma odaklarını kaybetmesinler.”
 
 
Açılış konuşmalarına damga vuran an, 10 numara Altınordu forması giyen Alex’in Osman Aşkın Bak ve Seyit Mehmet Özkan’la top çevirmesi oldu. Üçlünün şık hareketleri basından ve izleyenlerden yoğun alkış aldı.
 
 
Açılışın tamamlanmasının hemen ardından günün en eğlenceli ve ilginç dakikalarına geçildi. Alex’in 10, Osman Aşkın Bak’ın da 9 numara Altınordu formalarıyla yer aldıkları gösteri maçında iki kişilik tecrübeli ekip, 56 takımın kaptanlarından oluşan dev U12 takımına karşı mücadele etti. Hakemin düdüğü ile Alex’in topu formasına saklayarak çocukların arasında koşmaya başlaması herkesi güldürürken ikilinin ilk atak denemeleri sonuçsuz kaldı. Minikler, Alex ve Bakan Bak’ın iki kişilik takımına büyük baskı kurarak pozisyonlara girdiler ve 1-0 öne geçtiler. Tecrübeli ikilinin santra sonrası gol denemeleri de sonuçsuz kalırken 56 kişilik dev takım, maçın 2. golünü ağlara yolladı ve bu golle Alex-Bak ikilisi sahadan 2-0 mağlup ayrıldılar.
 
Eğlenceli görüntülerin ardından Alex de Souza, hayranlarına imza dağıtıp tekrar soyunma odasının yolunu tuttuktan sonra Tribun Dergi ekibi ile bir de röportaj gerçekleştirdi.
 
Ekibimizin bir parçası Alex’le röportajdayken, turnuvada diğer maçlarda heyecan sürdü. Grup aşamasını sona erdirip son 32'yi belirleyecek maçlarla günün sonuna geldik.
 
#BaşarıGelecek
 
U12 İzmir Cup'ta grup aşaması sonuçları: 
 
http://funkyimg.com/i/2EmU8.jpg
 
U12 İzmir Cup'ta son 32 turu ve 33-56 arası klasman grupları:
 
http://funkyimg.com/i/2EmUb.jpg
 
FOTOĞRAF ALBÜMÜ
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Koronavirüs salgını dünyada etkisini sürdürürken Samsung gibi üreticiler de piyasaya sürdükleri...