#
#
Turnuvadaki başarılı performanslarıyla ülkemizdeki kulüplerin radarına giren oyuncuları sizler için derledik.
17/07/2013 - 14:08

Turnuvanın ardından birçok genç oyuncu kendini ispat etme şansı buldu ve çoğu, klasına göre ülkelere transferler gerçekleştirecekler. Ülkemiz takımlarının da yeterli ilgiyi göstermediği hissedilse de, ekiplerimizin bazı oyunculara talip olduğuna dair haberler yapıldı. O oyuncuları kısaca tanıyalım.

Bruma: İlk turda elenen Portekiz ekibinin çok bariz bir şekilde en yetenekli oyuncusu olan Bruma, kolay adam eksiltmesi ve başarılı son vuruşlarıyla göz doldurdu. Galatasaray'ın ciddi bir şekilde talip olduğu oyuncu 4 maçta 5 gole imzasını koydu ve Manchester City'nin de radarında. İşleri hiç kolay olmayacaktır.

Ali Adnan: Turnuvanın çılgın sol beki Ali Adnan, Irak mucizesinin ana kahramanı oldu. Tek düşüncesi hücum olan oyuncu, zaman zaman daha ofansif pozisyonlarda da yer aldı. Galatasaray'ın ciddi ilgisi olmasına rağmen kulübünün talep ettiği yüksek bonservis bedeli işleri zora soktu. Son günlerde ise Rıza Çalımbay'ın Rizespor'u ile adı anılan oyuncu, savunmasını geliştirdiği taktirde ligimizde çok başarılı olacaktır. 

Ebenezer Assifuah: Turnuvanın 6 golle gol kralı oyuncusu Assifuah'a birçok yazıda değindik. Patlayıcılığı ve dirençliliğiyle dikkat çeken oyuncu, Fenerbahçe'nin radarına takılmış durumda. Ülkemizdeki yazılı basında geniş yer tutan habere göre, Fenerbahçe oyuncu ile ciddi bir biçimde ilgileniyor. Nijeryalı oyuncunun ülkeye gelmesi durumunda, bir Emenike etkisi yapamasa da son derece önemli katkılar yapması olası.

Humam Tariq: İsmi Fenerbahçe ve Galatasaray ile anılan Humam Tariq, orta sahadaki üst düzey mücadelesi ile dikkat çekti. Adam eksiltme ve pas yeteneği de üst düzeyde olan oyuncu, düşük bir ücret karşılığında kulüplerimize kazandırılabilecek konumda.

Umar Aminu: Samsunspor'un tüm şartlarda anlaştığı Umar Aminu, Kayode ile yakaladığı uyumla dikkat çekmişti. Özellikle attığı topuk golü ve o maçta kaydettiği 2 gol dikkat çekmişti. Belki bir Emenike etkisi yaratmasa da, Nijeryalı oyuncu adından söz ettirecektir. 

Joseph Attamah: Samsunspor'un alakadar olduğu bir başka oyuncu olan Attamah, turnuvanın en başarılı ekiplerinden Gana'nın tanndeminde kaptan Lartey ile çok başarılı maçlar çıkardı. İkisinin de cezalı olduğu Fransa karşılaşmasında iki oyuncunun da kıymeti anlaşılmıştı. Bronz madalya sahibi oyuncu çabukluğu ve hava hakimiyetiyle dikkat çekiyor. Cüzi bir miktarla Samsunspor'a kazandırılabilir. 

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Dünyanın en kalabalık ülkelerinden Çin, ISS yani Uluslararası Uzay İstasyonu gibi kendi uzay istasyonunu...