#
#
U-20 Dünya Kupası'nda yıldızını parlatan en iyi 5 yaratıcı orta saha oyuncusunu sizler için derledik.
16/07/2013 - 20:43

U-20 Dünya Kupası tamamlandı ve kaliteli oyuncuların en çok dikkat çektiği mevkiler, sol bek ile ofansif merkez orta saha pozisyonu oldu. En etkileyici 5 oyuncuyu sizler için değerlendirdik.

5) Giorgian De Arrascaeta

Finalist Uruguay ekibinin yaratıcılık konusundaki bir numaralı ismi olan De Arrascaeta, final maçında kulübeden oyuna dahil olmasına rağmen kalitesini ispatladı ve neredeyse takımına kupayı kazandıracaktı. Uruguay'ın Defensor Sporting takımında forma giyen oyuncu, fiziğini biraz daha geliştirmesi durumunda önemli bir transfere imza atacaktır.

4) Clifford Aboagye

Bronz madalya sahibi Gana takımının en önemli parçalarından biri olan Aboagye, turnuva boyunca oynadığı her maçta dikkatleri üzerine çekti. Özellikle canlı izleme fırsatına sahip olduğum oyuncu, sahayı çok etkili bir biçimde kullanıyor ve zayıf fiziğini avantaja çevirerek çok akıllı noktalarda takımına fauller de kazandırabiliyor. Topu ayağından daha kısa sürede çıkarmayı öğrendiği ve fiziğini geliştirdiği takdirde, Gana'dan Avrupa'ya geçişi çok uzun sürmeyecektir.

3) Jamshid Iskanderov

Turnuvanın önemli sürprizlerinden biri olan Özbek takımında en çok dikkat çeken oyuncu kuşkusuz Iskanderov oldu. Topla alış verişi çok iyi olan oyuncu, uzaktan şutları ve pas kanallarını kullanımıyla da dikkat çekti. Yeteneğine çok inandığım oyuncunun Pakhtakor'dan ayrılması çok muhtemel gözüküyor.

2) Oliver Torres

Hali hazırda Atletico Madrid forması giyen ve dikkatleri ilk kez Deportivo deplasmanındaki etkili oyunuyla çeken oyuncu için bir keşif olarak bahsetmek gereksiz olur, zaten kendisini ispatlamış bir isim. Ülke basınının da onu adlandırdığı gibi, Xavi-Iniesta karışımı bir oyuncu olan Oliver'in top hakimiyeti son derece üst düzeyde. Kısa pas oyununda da, oyunun sıkıştığı anlarda uzun pas oyununda da son derece etkili olan oyuncu dripling konusunda da son derece meziyetli. Atletico Madrid'de bulacağı forma şansı kesinlikle artacaktır ve biz de onu doya doya izlemeye devam edeceğiz.

1) Juan Quintero

Kolombiya forması altında parıl parıl parıldayan yıldız oyuncu, 4 maçta 3 gol kaydetti ve takımının adeta her şeyi oldu. Güney Kore karşılaşmasını izleyenlerin de hak vereceği üzere, takımın sıkıştığı anlarda topu ona atıp tek başına bir şeyler yapmasını bekleyecek kadar yetenekli bir oyuncu olan Quintero, o maçta muhteşem bir frikik golü atmasına rağmen takımının elenmesine engel olamamıştı. Top ayağına yakışan ve adeta yapışan bir isim olan Quintero'nun oyun becerisini saf yetenekle açıklamaktan başka yapacak bir şey yok. Bu yeteneği keşfeden Porto, bonservisine 5 m euro ödedi ve onu takıma kazandırdı. İleride onu Avrupa'nın en büyük kulüplerinde göreceğimize dair en ufak bir şüphem yok.

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Akıllı telefon pazarının dikkat çeken isimlerinden OnePlus, geçtiğimiz hafta resmi Türkiye...