#
#
Felix Großschartner, 55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'ndaki genel klasman şampiyonluğunun ardından basının karşısında geride kalan haftayı değerlendirdi.
24/04/2019 - 14:46
Hem kendi kariyerinin hem de BORA-hansgrohe'nin World Tour'da haftalık 
yarışlardaki ilk genel klasman zaferine ulaşan
Felix Großschartner, geride kalan etaplarda yaşananları ve neler hissettiğini değerlendirdi. Kariyerinin nasıl ilerleyeceği ve basının merak ettikleri arasındaydı.
 
Felix Großschartner: “Biraz zor bir gün oldu, çok güçlü kafa rüzgarları vardı. Son bölüm benim için çok stresliydi, son yokuş da zorlayıcıydı. Son dönüşte önde olmam lazımdı. Stresli olsam da takımım beni çok iyi konumlandırdı. Orada kaza yapmadığım için mutluyum çünkü önümdekiler kaza yapmışlardı. İyi bir gün oldu, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nu kazandığım için çok mutluyum. Birlikte gitmeye çalıştık, yokuşun başlamasıyla birlikte çok iyi pozisyon aldık. Sam(Bennett) de etabı kazanmayı istiyordu. Etabı almayı denedi ama bu kez geçen yıl olduğu gibi işlemedi planı. Yine de Sam yeşil mayoyu kazandı ve etap galibiyetleri sayesinde de tatmin olmuştur. Benim hem kariyerimde hem de World Tour’da ilk genel klasman galibiyetim. Bunu şu an için nasıl taşıyacağımı bilmiyorum ama bir çözüm bulacağım. Bunu başardığım için çok mutluyum.”
 
“Takım bana gelecekte yeni fırsatlar sunacaktır, bunları da değerlendirmeye çalışacağım. Takım için de ilk World Tour genel klasman galibiyeti oldu. Hem takımım adına hem de kendi adıma bunu başarabilmekten dolayı da oldukça mutluyum. Şu an için Paris-Nice veya burası gibi haftalık turlara odaklanmayı düşünüyorum. Belki gelecek birkaç yılda takım bana fırsat verirse Grand Tour’larda da genel klasman için mücadele etmeyi isterim. Ancak bu konuda strest yaşamıyorum, bisiklet sürmenin keyfini yaşıyorum.”
 
Turdan aklında kalan hatıralar ne olacak?
“Özellikle soğuk hava şartlarını unutmayacağım. 5. etap(Kartepe) oldukça epikti. Son bölümde parmaklarım vitese müdahale edemiyordu. Çok iyi bir hatıra olacak benim için, oradaki zaferim muhteşemdi.”
 
TUR’u kazanan ilk Avusturyalı olarak ne düşünüyorsun?
“Avusturya bisikleti için bir iz bırakabildiğim için mutluyum. Genç bisikletçilere ilham vereceğimi umuyorum. Yeteneğizle ve bisikletten aldığınız keyifle, istediğinizi yapıp mutlu olduktan sonra başarılı sonuçlar gelecektir.”
 
Sezon senin için nasıl devam edecek, Giro'da var mısın?
“Bir hafta evimde olacağım, sonrasında Romandie’ye gideceğim. Buchmann’a yardımcı olacağım. Sam de orada olacak. Sonrasında Kaliforniya Turu’na gideceğim Peter Sagan ve Maximilian Schachmann ile birlikte. İyi bir takvimim var, önüme bakıyorum. Bu yıl Vuelta’da olacağım. Oraya hala uzun bir yolumuz var, şu an oraya dek yarışacaklarımı düşünüyorum.”
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Lamborghini ve Pirelli, sportif performans ve kontrole odaklı uzun vadeli çalışmalarının son meyvesini...