#
#
Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu bu yıl 55. Kez düzenleniyor. Türkiye’nin yüz akı ve en eski organizasyonlarından olan bisiklet turu 3. Kez World Tour niteliğinde düzenleniyor olacak.
16/04/2019 - 07:37
Dün İstanbul Wow Hotel’de düzenlenen tanıtım toplantısıyla turun ateşi yakıldı. Toplantıda konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Hamza Yerlikaya, turun çapının mutlak surette genişletilmesine, önümüzdeki yıllarda komşu ülkelerden start almak gibi fikirleri olduğunu açıkladı.
 
Dünya Bisiklet Birliği UCI yarış komiseri Roland Hofer ise bu seneki etaplarda Kartepe tırmanma etabının ferdi klasman birincisini tayin edecek nitelikte olduğunu belirtti.
 
Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ise kürsüye çıkan ilk isim ve bir anlamda organizasyonun ev sahibi olarak organizasyonuna dair detayları paylaştı. Küçükbakırcı göreve geldiklerinde Türkiye Turu’nun ayak basmadık yer bırakmayacağı sözlerini tuttuklarını ve bu yeni parkurun sözlerini tuttuklarının belgesi olduğunu belirtti.
 
Yarış Direktörü Berat Alphan da en son kürsüye gelerek 55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun etapları hazırlanan detaylı ve dikkat çekici video sunumla paylaştı.
 
İlk Etap: İstanbul - Tekirdağ
55. Türkiye Turu, 16 Nisan 2019 Salı (Bugün) 11:00’de Sultanahmet’teki Ayasofya Müzesi önünden verilecek startla başlayacak. 17 takım ve 119 sporcunun iştirak edeceği yarışta ilk etap İstanbul - Tekirdağ arasında koşulacak.
 
Turun Tüm Etapları
55. Türkiye Turu ile bu sene yarış köklerine geri dönüş sergiliyor. İlk zamanlarında olduğu gibi Marmara Bölgesi çevresini dolaşan tur yıllar  sonra nostaljik bir keyif de yaşatmış olacak.
 
16 Nisan: İstanbul – Tekirdağ (160 km)
17 Nisan: Tekirdağ – Eceabat (183.1 km)
18 Nisan: Çanakkale – Edremit (132,5 km)
19 Nisan: Balıkesir – Bursa (184.1 km)
20 Nisan: Bursa – Kartepe (169.1 km)
21 Nisan: Sakarya – İstanbul (169.2 km)
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
2021 model yılıyla listelere giriş yapan Yeni Nissan Qashqai ailesinin donanım listeleri de lansmanla birlikte...