#
#
Dünya Kupası’nda Türkiye liglerinden tanıdık bir isim de yer alıyor…
14/06/2019 - 01:10
2019 Dünya Kupası’na Türkiye katılamadı. Hakemlerimizden de turnuvaya gidebilen olmadı. Fakat Türkiye sahalarında top koşturmuş bir oyuncu Fransa’da ter döküyor.
 
Kadınlar 1.Ligi’nde Trabzon İdmanocağı, Ataşehir Belediyespor ve Beşiktaş formaları giyen Kamerunlu Henriette Michele Akaba, ülkesinin Dünya Kupası kadrosuna da seçildi.
 
1992 doğumlu Akaba’nın Türkiye günleri 2015-16 sezonunda başladı. Trabzon İdmanocağı’na transfer olan başarılı futbolcu, ertesi sezonu da Karadeniz’de geçirdi ve iki sezonda 11 gol kaydetti.
 
2017-18 sezonunda Ataşehir Belediyespor’a geçen Akaba, burada hem şampiyonluk yaşadı hem de ertesi sezon Şampiyonlar Ligi heyecanı yaşadı.
 
Kamerulu oyuncu 2018-19 sezonunda Beşiktaş’a transfer oldu ve Siyah-Beyazlı forma altında altı maça çıktı.
 
Henriette Akaba, 2015 Dünya Kupası’nda da Kamerun kadrosundaydı. O turnuvada takımının oynadığı dört maçın üçünde oyuna sonradan dahil olan orta saha oyuncusu, 2019 Dünya Kupası’nda da henüz ilk 11 göremedi. 26 yaşındaki oyuncu Kanada maçında son 23 dakika oyuna dahil oldu ama takımının 1-0’lık yenilgisini önleyemedi.
 
Afrika temsilcisi, gruptaki ikinci maçını 15 Haziran’da Hollanda ile, son maçını ise 20 Haziran’da Yeni Zelanda ile oynayacak.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Son dönemlerin en iddialı projelerinden birisi olarak karşımıza çıkan Brabus 800 Adventure XLP,...