A Milli Takımımız, EURO 2016 D Grubun'daki ikinci maçında İspnaya'ya 3-0 mağlup oldu. Türkiye iki maçta iki mağlubiyet alırken henüz turnuvada gol atama başarısı göstermedi.
Maçın ilk 30 dakikasında başabas bir oyun sergilese de Türkiye, 34 ve 37'de gelen ardı ardına gollere engel olamayınca takımın oyun kontrolü dağıldı ve devreyi 2-0 geride kapadı. İkinci yarının hemen başındaki organize atak ve muazzam paslaşmaya karşı koyamayan kırmızı-beyazlılar topu kalesinde gördü: 3-0
 
Maça başlayan 11'ler:
Türkiye: Volkan Babacan, Hakan Balta, Gökhan Gönül, Caner Erkin, Hakan Çalhanoğlu, Selçuk İnan, Arda Turan, Oğuzhan Özyakup, Mehmet Topal, Ozan Tufan, Burak Yılmaz.
İspanya : 
 
Tribünden tepki ve çekişme
Maç 3-0 olduktan sonra Türkiye tribünlerinden gelen yuhlama seslerine ve özellikle Arda Turan'a yapılan protestolar sonrasında Arda'nın tribüne yönelik bir hareket yapması ile protesto sesleri daha da yükseldi. Bu protesto ve protestonun biçimi sosyal medyada da tartışma konusu oldu. Maçın yayınında sarfedilen sözlerden, genel olarak spor medyası ve spor kamuyonun protestoya yönelik sözleri oldukça tartışma yarattı. 
 
Türkler yerine İspanyollardan destek
Türk tribünlerinden Arda Turan'a yuhlama sesleri gelmesinden sonra, İspanyollar Arda Turan'a destek olmaya başladılar.
 
 
İspanya mağlubiyeti sonrası tek şans
Türkiye'nin ikinci maçını da kaybetmesi sonrasında millerimizin gruptan çıkabilmesi için Çek Cumhuriyeti'ni 2 farklı yenmesi ve diğer maç sonuçlarını beklemesi gerekiyor. Türkiye eğer en iyi dört grup üçüncüsü arasına girerse gruptan çıkacak ve Galler ile eşleşecek.
 
Maçtan sonra Arda Turan'a destek mesajları
Maçın hemen bitiminde önce İspanyol futbolcular Arda Turan'ı teselli ettiler.
 
Caner Erkin ve Burak Yılmaz, Arda'ya destek mesajı yayınlayanlar arasındaydı: