#
#
STYLE
Aceto Balsamico yazmıştı, "Türk Futbolcusunun Fetiş Objeleri" konusunu. Oradan harektle Tribundergi.com sınırlarında "Futbolun Magazini" üzerine irdeleme faaliyetleri başlamıştır.
05/08/2012 - 20:11

İçinde Necmettin Erbakan geçen bir post da yazmak varmış. Versace, Erbakan'ın markasıydı, o zevksiz kravatlar, Arapların gözünü doyuran renk cümbüşü. Muhafazakarların da favori markası olmuştu Versace. Sonraları meclise türbanlı giren Merve Kavakçı ve Fadime Şahin ile basılan şeyhin eşi , Burbery's'i meşhur ettiler. Onlar da sınıf atladı nitekim, artık Versace'nin yüzüne bakan yok, Gianni de yok, kapısının önünde mıhladılar. Donetalla'nın tasarımları da hitap etmiyor artık o kravatları takanlara.

Louis Vuitton

Sözü buradan futbola atayım, futbol dışında yazınca bozulan arkadaşlar var. Türk futbolcusunun marka fetişzmi. İlk akla gelen marka elbette ki Louis Vuitton. Alameti farikasını çantalarının üzerine desen yapan marka; 50 metreden bile "ben buradayım, merhaba ben Louis Vuitton" diyen bir markadır. Anadolu kulüplerinden İstanbul'a transfer olan futbolcular için bir sınıf atlama objesidir. Tümer Metin mesela Samsunspor'da kullanır mıydı? Futbolcuların deplasman yolculuklarında, havaalanında röportaj verdiklerinde koltukaltına sıkıştırdıkları, omuzlarında taşıdıkları ve bedava reklamını yapan bir marka Louis Vuitton. İstanbul'un 3 büyüklerinde oynayıp bu marka çantası olmayan futbolcu var mıdır acaba? Neden bu markayı tercih ederlerin cevabı basit aslında, aykırı olan yoktur birkaç adam hariç Türk futbolunda. Güzel de değildir bu çantalar, erkek modeli diye satılanlar bile feminendir. Sıradan ufak bir modeli bile 500 €'dur ki bu mesele değildir zaten. Bir de ufak bir detay, 2. fotodaki modelin adı Pochette Bosphore. Marka Türkiye'de o kadar çok satıyor ki bir jest yapmış bu ismi vererek. Türk futbolunda bir başka fetiş objesi Jacob&Co saatleri de yazmak lazım bir zaman sonra... 

FOTOĞRAF ALBÜMÜ
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Samsung Galaxy Z Fold 3 için daha önce sık sık gündeme gelen S Pen desteği artık kesinleşmiş...