#
#
BİSİKLET
56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda artık sona gelindi. Spor Toto sponsorluğunda koşulan 180 kilometrelik Marmaris - Turgutreis etabını Alpecin-Fenix takımından Jasper Philipsen 4 saat 20 dakika 45 saniye ile kazandı.
17/04/2021 - 17:26
Finişe topla olarak gelen bisikletçiler yine nefes kesen bir mücadeleyle etabı birinci bitirebilmek için pedalladı. Israel Up Nation takımından Andre Greipel ikinci Quick Step takımından Mark Cavendish üçüncü oldu.
 
Bitime 42 km kala kaçış grubu ile peloton arasındaki fark 20 saniye kadardı.15 km kala kaçış grubu yakalandı. Bu sefer de Euskadi'den Aranburu ve Team SKS Sauerland'dan Michel Giesselmann bir kaçış denedi. Önce Giesselmann, ardından 8 km kala Aranburu, peloton tarafından yutudu. 5km kala Bardiani Faizane'den Maesteri bir kaçış denedi ama uzun sürmedi. Arkasından 4 km kala Quickstep'ten Shane Archbold en öne gelerek pelotonun temposunu artırdı. Son 1 km'de peloton tek parça oldu.
 
 
151 BİSİKLETÇİ START ALDI
151 sporcu saat 10.10’da Marmaris Cumhuriyet Meydanı'ndan start aldı. Sakar (Marmaris) rampası çıkılırken yokuşçular ön grupta yer almaya başladı. Parçalanmalar olduysa da bu kaçışlar büyük zaman farklarına neden olmadı.
 
TÜRKİYE GÜZELLİKLERİ PRİMİNİ LASKURAIN ALDI
Etabın 1.4’üncü kilometresi geride kalırken etabın Türkiye Turizm ve Geliştirme Ajansının sponsorluğundaki Türkiye Güzellikleri adı altındaki ilk tırmanış kapısı geçildi. Euskaltel-Euskadi takımından Julen Irizar Laskurain prim kapısını ilk geçen sporcu oldu. İkinciliği Eolo-Kometa Cycling takımından Francesco Gavazzi, üçüncülüğü de Bardiani takımından Alessandro Tonelli elde etti.
 
SAKAR GEÇİDİ ÇIKILIRKEN GRUP PARÇALANDI
Muğla sapağına dönülürken ciddi ataklar başladı. Sakar rampasına gelinirken grup altı parçaya bölündü ve ataklar peşi sıra geldi.
 
TIRMANIŞ PRİMİ CELANO’NUN
35.9 kilometrede etabın tırmanış prim kapısı geçildi. Ön grupta yeni isimler oluşunca prim kapısı için mücadele metrelerce önce başladı. Kapıyı ilk geçen sporcu, Sapura takımından Danilo Celano oldu. İkinciliği Eolo-Kometa Cycling takımından Francesco Gavazzi, üçüncülüğü Bardiani takımından Alessandro Tonelli, dördüncülüğü Euskaltel-Euskadi takımından Julen Irizar Laskurain, beşinciliği de Astana takımından Merhawi Kudus elde etti.
 
İKİNCİ TIRMANIŞ PRİMİNİ DE İTALYAN SPORCU ALDI
96.6’ıncı kilometrede etabın son tırmanış prim kapısı geçildi. Bir önceki kapıyı geçen İtalyan sporcu buradaki primi de aldı. Sapura takımından Danilo Celano böylece iki prim kapısını geçerek 300 Euro almaya hak kazandı. İkinciliği Euskaltel-Euskadi takımından Julen Irizar Laskurain, üçüncülüğü Bardiani takımından Alessandro Tonelli, dördüncülüğü de Eolo-Kometa Cycling takımından Francesco Gavazzi elde etti.
 
 
RÜZGÂR FENA ESİYOR
Yatağandan sonra 35-40 kilometreyi bulan rüzgâr hem parkuru, hem de sporcuları olumsuz etkiledi. Rüzgârın şiddeti yüzünden yola savrulan taş parçaları, kum ve topraktan kaçmak için sürekli sağ-sol yapan sporcular finişe kadar bu amansız rüzgârla da mücadele etmek zorunda kaldılar.
 
 
FARK KAPANIYOR
Finişe 50 kilometre kala Peloton atağa kalktı ve rüzgâra rağmen gittikçe artan hızla pedal basınca ön grupla arayı kapatıp zaman farkını 30 saniyeye indirdi.
 
AHMET ÖRKEN'İN TURDAKİ EN İYİ DERECESİ
Malezya ekibi Team Sapura'da yarışan Türk bisikletçi Ahmet Örken, 7. etapta 10. gelerek turdaki en iyi derecesini elde etti.
 
 
TUR YARIN SONLANIYOR
56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu yarın Salcano sponsorluğunda kat edilecek 160.3 kilometrelik Bodrum - Kuşadası etabı ile sona erecek. Böylece toplam uzunluğu 1344 kilometre olan turda Genel Ferdi klasmanda birinci gelen sporcu belli olacak ve turun şampiyonu olarak Turkuaz Mayo’nun sahibi olacak.
 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Makyaj operasyonuyla birlikte macerayı devam ettirecek olan 2023 Mercedes A-Serisi, iki farklı gövde tipiyle tercih...