#
#
55.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Çanakkale-Edremit arasındaki 3. etabına Fabio Jakobsen damgasını vurdu.
19/04/2019 - 02:43
Sam Bennett, Mark Cavendish ve Caleb Ewan üçlüsünün önünde muhteşem sprint finişinde ilk sırayı alan Fabio Jakobsen, finişten geçerkenki görüntüsüyle herkesi şaşkına uğrattı. Bariyerlerden sallanan bir Türk bayrağı gidonuna dolanan Hollandalı sprinter, finiş sonrası yaptığı çok konuşulan hareketin ardından podyumda ve basın toplantısında gerginliğe engel oldu.
 

 
Finişi bayrakla geçen Jakobsen, gidonuna takılan bayrağı aldı ve iki kez havada sallayıp etap zaferini kutladıktan sonra bir anda yere fırlattı. Bu hareketi izleyicilerin bir bölümünden tepki toplasa da sonrasında yaşananlar gergin ortamı yumuşatmaya yetti. Yarışı hem yerinde hem de TV’den takip eden izleyicilerin önemli bir kısmı Jakobsen’in hareketini sorguladı ve Hollandalı genç yıldıza tepki gösterdi.
 
 
Olayın dakikalar sonrasında elinde Türk bayrağı ile podyuma çıkan ve bayrağı en yukarıya kaldıran Jakobsen, ödüllerini aldıktan sonra basın tırında yerli ve yabancı basın mensuplarının karşısına çıktı. Açıklamalarına başlamadan önce “Bir konuya değinmek istiyorum” diyen Hollandalı, bayrak olayında yaşananları birinci ağızdan aktardı ve tartışmaları sonlandırdı: “Kazandığım için çok mutluyum. Türkiye özellikle yarışmak için harika bir ülke. Sprint sırasında bariyerlerden bir şey kaptım, Türk bayrağıydı. Çok heyecanlıydım, bayrağı yere atmak bir hata oldu çünkü bazen sprint sırasında çok heyecanlanırsınız. Önce bayrakla kutladım sonra yere bıraktım ama bu saygısızlık amacıyla değildi. Türkiye’yi seviyorum. Söylemek istediğim buydu, özür dilerim.”
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Güncellenen haziran ayı listesinde versiyonlarında ve fiyatlarında değişimler olan 2021 Hyundai Elantra...